https://telegram.me/empireoflies

رویارویی پاسداران نظم با دراویش بی‌نظم

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: از این پس در سلسله یادداشت‌هایی قصد داریم مطالب ارسالی توسط مخاطبان گرامی را در سایت امپراتوری دروغ منتشر نماییم. آن دسته از همراهان و مخاطبان سایت که تمایل دارند، می‌توانند مطالب و یادداشت‌های خود را به نشانی empireoflies@chmail.ir و یا به آی دی ادمین کانال تلگرامی سایت به نشانی https://t.me/empireoflies ارسال کنند.

*یادداشت ارسالی مخاطب/ ر.ک

****************************************

شهر تهران در هفته‌ای که گذشت شاهد حمله خشونت آمیز و وحشیانه دراویش معروف به گنابادی به نیروهای برقرار کننده نظم و امنیت بود که متاسفانه منجر به شهادت ۵ تن از این مدافعان امنیت وطن شد. اکنون در اثر تبلیغات رسانه‌هایی مثل بی‌بی‌سی، صدای آمریکا و … برای افکار عمومی این سوال به وجود آمده که چرا حکومت با دروایش مشکل دارد؟!!

در این مطلب برآنم توضیح دهم که چرا ادعاهای دراویش مبنی بر صلح جو بودن دروغی بیش نیست و چرا وقتی این جماعت می‌گویند سیاسی نیستیم با عملشان متناقض است، در انتها با توجه به ارزش‌های امنیتی و ملی دلیل صحیح بودن برخورد قانونی با آنها را بیان می‌کنم.

در خلال این درگیری‌های خونین که باعث شهادت مظلومانه سه مامور ناجا و دو نیروی بسیجی شد، شبکه‌های فارسی زبان از دست و پا درآمدند و در برنامه‌های پی در پی به صورت ویژه و همچنین در قالب گزارش و مصاحبه‌های خبری تمام امکانات خود را بکار گرفتند تا نخست دروایش گنابادی را مظلوم و قربانیانی بی‌گناه جلوه دهند و دوم مخاطبان ایرانی را نسبت به نیروی انتظامی و دیگر دستگاه‌های اجرایی کشور بدبین نمایند. برای نمونه در برنامه صفحه دو ویژه بی‌بی‌سی که در پی درگیری‌ها بصورت زنده پخش شد مهدی پرپنچی با زیرکی وقتی می خواست گزارش ماجرا را در ابتدای برنامه بدهد، گفت: “…پس از حمله‌ی ماموران حکومتی به دروایش گنابادی…” و بعد ادامه داد: “…در حقیقت شروع کننده خشونت و آشوب دراویش بودند به شهادت این فیلم که در اینجا می بینید”.

در اینجا دو سوال کلیدی پیش می‌آید:
با کدام عقل و منطقی تجمع غیرقانونی برای آزادی کسی که در مظان اتهام سرقت و در بازداشت قانون است قابل قبول است؟

آیا اگر هرکس را بازداشت کنند دوستانش برای آزادی او تجمع برگزار کنند به معنی بیگناهی او است؟

در این برنامه دو میهمان دعوت بودند که یکی خود درویش بود و دیگری که به ادعای بی‌بی‌سی اسلام‌شناسی ساکن آمریکا و از طرفداران دراویش بود، نقد شخصیت‌ها کاری زمانبر است که در این مطلب مجالش نیست اما آنچه مهم است روشن شدن ذهن مخاطبان نسبت به ادعاهای دروغین دروایش و طرفداران آنهاست که از طیف‌های مختلف اوپوزیسیون گرفته تا برخی اصلاح‌طلبان را شامل می‌شوند.

راه و رسم رسانه‌ها در برنامه‌سازی راجع به مسایل سیاسی و مناقشه برانگیز این است که از هر دو سوی ماجرا میهمان دعوت شود تا نظراتشان را بیان کنند، اما در برنامه «صفحه دو» به روشنی مشهود است که هرگز چنین نکرده و نمی‌کنند مگر در مواردی محدود که هدف گمراه کردن مخاطب عام است.

در ویدیو بالا مشخص است که آغاز کنندگان تنش دراویش بودند که با نقض قانون اقدام به تهدید نیروی پلیس کردند و موضوع دیگر که بسیار جالب و تامل برانگیز است بحث صلح جو بودن آنهاست، اگر دراینترنت ویدیوهای منتشر شده از سوی رسانه‌های وابسته به دراویش را جستجو کنید می‌بینید که در بسیاری از آنها این افراد در بزم هایشان اقدام به خود زنی و سوراخ کردن تن و سر خود می‌کنند و با دیدن این صحنه‌های عمیقاً خشن (مشاهده آنها توسط کودکان به هیچ وجه توصیه نمی‌شود) این سوال پیش می‌آید که آیا کسانی که به جسم خود رحم نمی‌کنند می توانند صلح‌طلب باشند و به دیگری آسیب نرسانند؟


در ادعای کذب دیگری دروایش می‌گویند ما به هیچ عنوان سیاسی نیستیم و نبودیم و عاشقانشان در طیف‌های مختلف نیز طوطی وار این عبارات را تکرار می‌کنند، اگر واقعاً چنین است باید از آنها پرسید که اگر شما سیاسی نیستید چرا قطب فعلی شما جناب نورعلی تابنده از دوران پیش از انقلاب تا به امروز در بیشتر مجامع سیاسی در کنار سیاستمداران حضور داشته و در صحنه های انتخاباتی جولان می‌دهد؟ به گواه این عکس که از میان صدها عکس انتخاب شده تا خواننده به عمق دروغ پردازی‌های این فرقه و حامیانش پی‌برد.

در اینجا به دو موضوع مهم پرداختیم که دو ادعای بی‌اساس دراویش را از اساس رد می‌کند و جای هیچ شکی باقی نمی‌گذارد و اما مهمترین موضوع که در انتهای کلام باید مطرح کرد چرایی برخورد امنیتی با این فرقه است.
تمام تناقض‌ها و کارشکنی‌های این به‌اصطلاح دراویش که موجب شده هم اکنون حتی مردم شریف گناباد از آنها اعلام برائت کنند، تا قبل از شروع شدن پروژه‌ی ری‌استارت از سوی سازمان سیا و موساد با اجرای محمد حسینی مجری خود فروخته‌ی سابق تلویزیون ملی، دراویش به حال خود رها شده بودند و آزادانه به فعالیت می‌پرداختند.

در جریان شورش‌های دی‌ماه محمد حسینی با برنامه ریزی و شبکه سازی از طریق تلگرام مردم را تحریک به آشوب و هرج و مرج کرد، او با فریب افکار عمومی همواره سعی کرده نارضایتی عمومی را به سود اربابان خود در سیا و موساد منحرف کند و آن را به هرج و مرجی تمام و عیار بدل سازد، او که خود را پیرو مکتب صوفی می‌داند در مواردی غیر از درخواست حمله به بانک‌ها و مساجد از طرفداران خود خواست تا به مردم عادی که با آنها همراه نمی‌شوند حمله کنند، برای نمونه خودروها را پنچر کنند و…، غیر از معدودی نوجوان که فریب این دلقک را خورند و بازوی اجرایی استعمارگران در خاک وطن شداند گروهی که بیشتر از همه با تفکرات حسینی همسو و هم مسیر است همین دروایش هستند.

بیانیه‌های متعددی از سوی دروایش منتشر شد که هر گونه خشونت را مردود اعلام کرده‌اند، راست و دروغش پای خودشان چون عملشان چیز دیگری می‌گوید اما همسویی بخش بزرگی از تفکرات ری‌ستارت و دروایش دلیل واضح و روشنی است که چرا باید با دراویشی که هنجار شکنی می‌کنند برخورد سخت، قاطع و قانونی داشت و چرا نقض قوانین امنیتی جاری در هر مملکتی باید خط قرمز همه باشد، چه در ایران و چه در ممالک غربی که دم از مدرنیته و دموکراسی پوشالی می‌زنند چنین بوده و هست و اتفاقاً در ایران موارد بسیاری یافت می‌شود که متاسفانه ناقضان قانون مورد لطف و رأفت اسلامی قرار می‌گیرند که کاری خاطرناک است و مشوق قانون شکنی‌های بعدی.

نکته دیگر اینکه هرکسی در هر جریان سیاسی که در داخل کشور دانسته و یا ندانسته اقدام به دفاع از این رفتارها می‌کند خود یا عامل بیگانه است و در حال انجام ماموریت و یا از روی نا آگاهی و کج فهمی به هرج و مرج دامن می‌زند. فرقه سازی و فرقه‌گرایی خود از جنگ رو در رو بسیار خطرناکتر برای ایران زمین در شرایط کنونی است که سربازان وطن در سراسر منطقه دست آوردهای مهمی برایمان به ارمغان آورده‌اند.

شکی نیست که هرگونه فرقه‌ی انحرافی برای سرویس‌های جاسوسی بیگانه مانند یک جایزه و فرصت است تا در کشور اهداف شوم خود را پیش ببرند.

امید است که خوانندگان این مطلب با کمی تفکر و منطق پی به خطر موجود در این زمینه ببرند.

انتهای متن/

شکی نیست که هرگونه فرقه‌ی انحرافی برای سرویس‌های جاسوسی بیگانه مانند یک جایزه و فرصت است تا در کشور اهداف شوم خود را پیش ببرند.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme