https://telegram.me/empireoflies

رونمایی ترامپ از ماهیت دولت آمریکا

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغروزنامه «جوان» در یادداشتی از «یدالله جوانی» نوشت:

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور ایالات متحده امریکا روز سه‌شنبه هفته گذشته، در اولین سخنرانی خود در نشست مجمع عمومی سازمان ملل، با متهم ساختن دیگران به اموری، در واقع از ماهیت واقعی دولت امریکا و نظام فاسد و ظالمانه حاکم بر ایالات متحده رونمایی کرد. وی در این سخنرانی تلاش کرد با جدا ساختن مردم ایران از نظام جمهوری اسلامی و رهبران آن، ضمن ادعای حمایت از مردم، نظام جمهوری اسلامی و دولت ایران را با عناوین مختلف متهم سازد.

برخی از موارد قابل توجه و نقد در سخنرانی رئیس‌جمهور امریکا درخصوص ایران عبارت است از:
۱ ـ «ایران رژیمی دارد که آشکارا از قتل عام، مرگ امریکا، نابودی اسرائیل و نابودی بسیاری از رهبران و ملت‌هایی سخن می‌گوید که در این سالن هستند.»
۲ ـ «دولت ایران یک دیکتاتوری فاسد را پشت یک پوشش کاذب دموکراسی پنهان کرده است.»
۳ ـ «رژیم ایران یک کشور ثروتمند با تاریخ و فرهنگ غنی را به کشوری سرکش با اقتصادی ضعیف تبدیل کرده است.»

۴ ـ ایران به جای استفاده از منابع خود برای بهبود زندگی ایرانیان، درآمدهای نفتی‌اش را صرف   حزب‌الله و دیگر تروریست‌هایی می‌کند که مسلمانان بی‌گناه را می‌کشند و به همسایگان صلح طلب عرب و اسرائیل حمله می‌کنند.»

۵ ـ «ثروتی که متعلق به مردم ایران است، صرف تقویت دیکتاتوری بشاراسد و تشدید جنگ داخلی یمن و تضعیف صلح در خاورمیانه می‌شود.»

آقای ترامپ به دنبال طرح موارد اتهامی مذکور، شروع به نسخه‌پیچی کرد و گفت: الف ـ «ما نمی‌توانیم اجازه دهیم که یک رژیم قاتل، همزمان با ساخت موشک‌های خطرناک، به فعالیت‌های بی‌ثبات کننده‌ خود ادامه دهد.»
ب ـ «ما نمی‌توانیم توافقی را بپذیریم که پوشش لازم را برای نهایی‌کردن برنامه هسته‌ای فراهم می‌آورد.»
ج ـ «توافق با ایران یکی از بدترین و یکجانبه‌ترین معاملاتی است که تاکنون ایالات متحده امریکا در آن وارد شده است. صادقانه بگویم، این توافق برای ایالات متحده امریکا خجالت‌آور است و فکر نمی‌کنم که حرف آخر را در این باره شنیده باشید.»

آقای ترامپ با آن توصیفات بی‌مبنا و بیان آرزوهایش، به آرزوی اصلی‌اش که در واقع آرزوی تمامی رؤسای جمهور قبلی امریکا در ۳۸ سال گذشته نیز بوده اشاره کرد و از ضرورت تغییر نظام سیاسی ایران سخن گفت!
در مورد اظهارات سخیف، جنجالی و بی‌مبنای رئیس‌جمهور امریکا، گفتنی‌های فراوانی وجود دارد و از آن جمله است:

۱ ـ آقای ترامپ به دنبال جداسازی مردم از نظام اسلامی است؛ در حالی که نظام جمهوری اسلامی، نتیجه یک انقلاب کاملاً مردمی است، این مردم ایران بودند که با انقلاب اسلامی، رژیم فاسد، مستبد و وابسته به غرب و امریکا را فرو ریخته و با رأی قاطع خود جمهوری اسلامی را براساس اعتقادات دینی مستقر ساختند. طی ۳۸ سال گذشته، قدرت‌های  شیطانی و در رأس آنها شیطان بزرگ یعنی امریکا، برای شکست انقلاب اسلامی و براندازی جمهوری اسلامی، تمام توان خود را به کار گرفتند و ‌هر کار و اقدام ممکن را برای رسیدن به این اهداف انجام دادند. جنگ تحمیلی هشت ساله، یک نمونه از توطئه این قدرت‌ها علیه ملت ایران است. اگر با این همه توطئه و فشارهای گوناگون؛ انقلاب اسلامی شعله‌هایش خاموش نشد و جمهوری اسلامی ساقط نگشت، تنها و تنها به دلیل مردمی بودن انقلاب و نظام اسلامی است. مردمی که مسلمان و مؤمن بوده و طی ۳۸ سال گذشته با اتکال به قدرت الهی از انقلاب و نظام جمهوری اسلامی دفاع کرده‌اند.

۲ ـ آقای ترامپ مدعی شده در ایران یک دموکراسی کاذب وجود دارد. وی در شرایطی این ادعا را دارد که: الف ـ دروغی‌ترین نظام دموکراسی در امریکا مستقر است. دهها سال است که قدرت سیاسی در امریکا، بین جریان سرمایه‌داری سامان یافته در دو حزب سیاسی جمهوریخواه و دموکرات در گردش است. آقای ترامپ خود با صراحت در دوران تبلیغات انتخاباتی برای ورود به کاخ سفید، از فاسد بودن نظام سیاسی امریکا سخن گفت. او گفت، می‌داند که چگونه سرمایه‌دارها با فریب و نیرنگ قدرت سیاسی را به دست می‌آورند! البته خود او هم با همین روش وارد کاخ سفید شد!

ب ـ امریکا حامی اصلی نظام‌های مستبد، دیکتاتور و غیر مردمی است. حکومت‌ها و دولت‌های خوب از نظر دولت سرمایه‌داری امریکا، آنهایی هستند که در خدمت منابع امریکایی‌ها و آن هم جریان سرمایه‌داری زالوصفت باشند. از همین رو رژیم فاسد پهلوی که ایران را به طور کامل در اختیار امریکا قرار داده بود و فقط دهها هزار نفر امریکایی در ارتش ایران حضور داشتند، بهترین حکومت از نظر امریکایی‌ها بود. اکنون حکومت‌های خاندانی و قبیله‌ای در کشورهایی چون عربستان، بحرین، اردن، کویت و امارات به طور کامل مورد حمایت امریکا هستند. حمایت امریکا از این حکومت‌ها، تنها و تنها به خاطر وابستگی آنها به ایالات متحده است. اما نظام جمهوری اسلامی به اعتراف تمامی صاحب‌نظران منصف در جهان، یک دموکراسی واقعی با عنوان مردم‌سالاری دینی دارد. چرخش قدرت سیاسی در لایه‌ها و سطوح مختلف واقعی بودن این چرخش قدرت با رأی مردم را اثبات می‌نماید. مشکل اصلی امریکا با مردمی بودن دولت‌ها و مسئولان در ایران است. مردمی که مسلمان، انقلابی، عزت‌طلب و مستکبرستیز هستند؛ مردمی که در مقابل ظالم می‌ایستند و از مظلوم دفاع می‌کنند؛ مردمی که نمی‌خواهند تحت سلطه امریکا باشند.

۳ ـ ترامپ جمهوری اسلامی را به صدور خشونت، مخالفت با صلح و حمایت از قتل‌عام‌ها و تروریست‌ها متهم کرده و می‌گوید، ایران به دنبال نابودی بسیاری از رهبران و ملت‌هایی است که در این سالن هستند! این اتهامات واهی در حالی بیان می‌گردد که: الف ـ جمهوری اسلامی با هیچ یک از ملت‌های جهان مشکل نداشته و ندارد. جمهوری اسلامی پس از پیروزی انقلاب اسلامی با رأی مردم ایران استقرار یافت و پس از استقرار، با تمامی دولت‌ها و ملت‌های جهان رابطه برقرار کرد. در این ارتباط تنها دو رژیم سیاسی به دلیل ماهیت ضد انسانی که داشتند، یعنی رژیم غاصب و اشغالگر قدس و رژیم نژاد‌پرست آفریقای جنوبی استثنا شدند. اکنون ملت ایران و جمهوری اسلامی، با هیچ ملتی حتی ملت امریکا، مشکل ندارد. مشکل مردم ایران و نظام جمهوری اسلامی، با چند دولت مستکبر، زورگو و ضد بشری مانند دولت غیر مردمی امریکا است. در واقع ملت انقلابی ایران و دولت انقلابی‌اش، با ظلم و ظالم، با استکبار و مستکبر، با ستم و ستمکار، با اشغالگری و اشغالگر مخالف هستند. ملت ایران و نظام مردمی‌اش، از حقوق، استقلال، عزت، کرامت و امنیت همه کشورها و ملت‌ها دفاع می‌کنند و با متجاوزین به حقوق ملت‌ها مخالف هستند.

ب ـ عناوین اتهامی ترامپ به ایران، در واقع بیانگر ماهیت واقعی دولت ایالات متحده است. آقای ترامپ با این عناوین و متهم کردن دیگران، به درستی از ماهیت دولت امریکا رونمایی کرد. کیست که نداند صادرکننده اصلی خشونت در جهان، دولت ایالات متحده است. کیست که نداند در پشت صحنه بسیاری از کودتاها در گذشته علیه دولت‌های مردمی، امریکایی‌ها حضور داشتند. نمونه برجسته آن، کودتا علیه دولت مصدق در ایران است. کیست که نداند دولت امریکا در پشت بسیاری از قتل‌عام‌ها و کشتارها قرار دارد. آری همگان می‌دانند حتی خود آقای ترامپ هم به خوبی و تمام عیار، این واقعیت‌های تلخ و ضد انسانی را می‌داند. هم او بود که با صراحت گفت؛ امریکا ۶هزار میلیارد دلار خرج جنگ‌های خاورمیانه در سال‌های اخیر کرده، در حالی که با این پول دو بار می‌شد امریکا را ساخت! آری، هم او بود که در هنگامه راستگویی برای جمع‌آوری آرای بیشتر، با صراحت هر چه تمام ماهیت رقیب را در جنایت‌آفرینی و تروریست‌پروری معرفی کرد و گفت، آقای اوباما، خانم هیلاری کلینتون و دولت امریکا، مؤسس داعش هستند! آری امریکایی‌ها عامل اصلی صدور خشونت و مرگ به سراسر جهان و به ویژه در جهان اسلام هستند. جنایات خلق شده در سال‌های اخیر از سوی گروه‌های تروریستی ـ تکفیری چون داعش و النصره، باید به نام امریکا ثبت شود و روزی رهبران سیاسی و نظامی ایالات متحده به خاطر این جنایت‌های ضدبشری محاکمه شوند. این امریکایی‌ها بودند که با اشغال افغانستان و عراق به بهانه‌های واهی، صدها هزار مردم بی‌گناه را در این دو کشور،‌کشتند و یا آواره و بی‌خانمان کردند. جنایات رژیم کودک‌کش صهیونیستی، نیازی به توصیف ندارد. تاریخ این رژیم ضد بشری، تاریخ سراسر ظلم و کشتار و جنایت است. دولت ایالات متحده شریک اصلی تمامی این جنایات است.
 
۴ ـ ترامپ مدعی است که رهبران ایران به جای استفاده از منابع خود برای بهبود زندگی ایرانیان، درآمدهای نفتی‌ را صرف کمک مالی حزب‌الله و دیگر تروریست‌هایی می‌کنند که مسلمانان بی‌گناه را می‌کشند.
 
این ادعا آنقدر سست‌بنیان است که ردش خیلی نیاز به استدلال ندارد. سهم بودجه دفاعی کشور از درآمدهای نفتی کشور براساس برنامه‌های سالیانه کاملاً مشخص است. هرآنچه در این سال‌ها ایران در منطقه و از جمله به مجموعه‌هایی چون حزب‌الله کمک کرده، در راستای تأمین امنیت ایرانیان بوده است. ایرانیان به خوبی می‌دانند که اگر اکنون کشوری با ثبات، امن و آرام دارند، به خاطر سیاست‌های دفاعی صحیح جمهوری اسلامی است. حضور مستشاران نظامی و مدافعین حرم در سوریه و عراق، نقش بسزایی در تأمین امنیت پایدار ایران داشته و دارد. تمامی ایرانیان می‌دانند که هدف اصلی امریکا از خلق گروهک‌های تکفیری ـ  تروریستی چون داعش، ویران ساختن ایران همانند سوریه بود. آری ایرانیان به خوبی‌ می‌دانند که دست‌های پلید و جنایتکار پشت جنگ‌های نیابتی، همان دست‌هایی است که پشت سر صدام و تجاوز به ایران قرار داشت.
اما نکته مهم دیگر در این خصوص، تحریم‌های امریکا علیه ملت ایران است. امریکایی‌ها از این تحریم‌ها، با عنوان تحریم‌های فلج‌کننده و بی‌سابقه تاریخی یاد می‌کنند. چگونه است که آقای ترامپ خود را طرفدار مردم ایران و مخالف نظام جمهوری اسلامی معرفی کرده، ولی علیه یک ملت این تحریم‌ها را وضع می‌کنند.
 
۵ ـ اما نکته پایانی درخصوص این نوع رجزخوانی‌های جاهلانه و بی‌مبنا، هدفی است که ترامپ دنبال می‌کند. وی با این نوع ایران‌هراسی، فکر می‌کند می‌تواند برنامه موشکی ایران را محدود و از زیر بار تعهدات امریکا در برجام شانه خالی کند. رئیس‌جمهور امریکا از طریق این نوع سخنان سخیف، می‌خواهد با هزینه ایران از برجام خارج شود و یا ایران را متقاعد به مذاکره مجدد درخصوص بندهایی از برجام نماید. او می‌خواهد ایرانیان را مرعوب ساخته و وادار به عقب‌نشینی نماید. در این خصوص باید گفت، این همان اشتباهی است که طی ۳۸ سال گذشته، تمامی رؤسای جمهور ایالات متحده در قبال ایرانیان مرتکب شده‌اند. از زمان شکل‌گیری تفکر، اندیشه و روحیه انقلابی در ایران تاکنون، ایرانیان هرگز مرعوب امریکا نشده و از این پس نیز نخواهند شد. 

انتهای پیام/

آمریکا حامی اصلی نظام‌های مستبد، دیکتاتور و غیر مردمی است. حکومت‌ها و دولت‌های خوب از نظر دولت سرمایه‌داری آمریکا، آنهایی هستند که در خدمت منابع آمریکایی‌ها و آن هم جریان سرمایه‌داری زالوصفت باشند.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme