https://telegram.me/empireoflies

رونق دوباره بازار اسید پاشی رسانه های غربی

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: رسانه های معاند همیشه در صددند که از کوچکترین موضوع در داخل کشور سوء استفاده کنند و از آب گل آلود ماهی بگیرند . در جریان اسید پاشی های مهر ماه سال گذشته در اصفهان این رسانه ها برای سوء استفاده از این موضوع سنگ تمام گذاشتند .
البته هیچ شک و تردیدی در غیرانسانی بودن و جنایت آمیز بودن این پدیده شوم وجود ندارد و همگان آن را محکوم می کنند، اما آنچه که در آنروزها شاهد آن بودیم سوءاستفاده دشمنان خارجی نظام جمهوری اسلامی و اذناب و دنباله های داخلی آنها از این ماجرا بود .
پس از انتشار خبر اسیدپاشی در اصفهان، بوق های تبلیغاتی بیگانه به صدا در آمدند، رسانه های معاند و تحلیلگران آنها دایه مهربانتر از مادر شدند و از جفایی که در حق بانوان ایران می شود دم زدند و “قلم فرسایی” کردند.
در همان ابتدا گروهی از رسانه ها مانند بی‌بی‌سی و صدای امریکا و خبرگزاری فرانسه با هدفی خاص یک قشر معین( یعنی زنان بد حجاب) را قربانی اسیدپاشی معرفی کردند و تلاش کردند مسئولیت این اقدام غیرانسانی را متوجه گروه های مذهبی کنند و در راستای مبارزه با بی حجابی نشان دهند.
بعد از اینکه مشخص شد برخی از قربانیان از خانواده شهدا و باحجاب بوده اند دست این رسانه ها در دروغ گویی رو شد .”بوق‌های تبلیغاتی” که تیرشان به سنگ خورده بود این بار کوشیدند تا فضای ایران بخصوص شهر اصفهان را ملتهب و پر از وحشت نشان دهند که در آن کسی جرات حضور در خیابان را ندارند و متاسفانه در این میان کاربران شبکه های اجتماعی نیز آب به آسیاب دشمنان این مرز و بوم ریختند.
روزنامه‌ها و نشریات بیگانه از عربی گرفته تا غربی هریک سعی کردند از دید خود به ماجرا نگاه کنند و آن را تفسیر نمایند. روزنامه و نشریه هایی مانند گاردین، الجزیره، العربیه، نیویورک تایمز، تایم و دیلی میل … به پوشش جانبدارانه اسیدپاشی در ایران پرداختند، به عنوان نمونه العربیه مقاله ای با عنوان” هفته سیاه برای ایران”(!) منتشر کرد و در آن با گره زدن اعدام اراذل و اوباش و قاتلان با ماجرای اخیر اسید پاشی سعی کرد ایران را از منظر عدم رعایت حقوق بشر به چالش بکشد.
این پدیده در کشورهای صنعتی و پیشرفته جهان از جمله امریکا، انگلیس، کانادا و بلژیک و استرالیا رایج است و همین موضوع منظوردار بودن رسانه های غربی از بهره برداری سیاسی و ضد ایرانی از اسیدپاشی در ایران ثابت می کند.
جالب اینکه وقتی برای جستجو در مورد “اسید پاشی” به سراغ ویکی پدیا می روید در بخش انگلیسی اطلاعات زیادی در این خصوص می توان پیدا کرد اما وقتی به بخش فارسی آن مراجعه می کنید و انتظار دارید ترجمه اطلاعاتی که به انگلیسی داده شده را ببینید در کمال ناباوری می بینید که فقط در مورد اسیدپاشی در ایران(!) به شما اطلاعات می دهد و حتی فقط به معرفی قربانیان ایرانی این حادثه وحشتناک می پردازد.
در هفته های اخیر چند مورد اسید پاشی در کرمان ،رفسنجان و مرند اتفاق افتاده که جا دارد مسئولان امر با توجه به تجربه تلخ سال گذشته که این اتفاقات باعث شد چند هفته زنان و دختران در وحشت بسر ببرند بیشتر به این حوادث توجه نمایند .
البته رسانه های غربی که در سال گذشته با مدد عوامل داخلی خود توانستند چند روزی جامعه را متشنج کنند این بار نیز در صددند که از این وقایع به نفع خود بهره برداری کنند. البته جای هیچ شکی نیست که در پس پرده تمام این ماجرا ها عوامل میدانی غرب حضور دارند و پس از انجام ماموریت خود از صحنه خارج شده و آن وقت نوبت بوق های استکبار است که جامعه ایران را وحشت آور جلوه دهند به خصوص برای زنان که نیمی از جامعه را تشکیل می دهند.
همین تبلیغات منفی  علیه جمهوری اسلامی ایران و همنوایی برخی وابسته های غربی در داخل باعث شده تا تصور شود اسیدپاشی فقط در ایران اتفاق می افتد و کسی از ده ها مورد اسید پاشی در انگلیس و اروپا چیزی نداند. جستجو در اینترنت برای یافتن آمارهای دقیقی از قربانیان اسیدپاشی در غرب هم نتیجه ای ندارد زیرا رسانه های غربی تمایلی به گزارش آنها ندارند و ترجیح می دهند موارد داخلی را گزارش نکنند.
انتهای پیام/
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme