https://telegram.me/empireoflies

روسیه باید در تحویل S400 به ایران عجله کند

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: اخبار ایران و تحلیل‌های پیرامون آن به طور مستمر در رسانه‌های جایگزین که مخالف رسانه‌های جریان اصلی (Main Stream) غرب هستند منعکس می‌شود. این رسانه‌ها به اطلاعات و تفاسیر متفاوتی می‌پردازند که در رسانه‌های جریان اصلی پیدا نمی‌شود.

پایگاه راشا اینسایدر می‌نویسد: اغلب این مساله فراموش می‌شود که همان کاری که فرانسه در قبال قرارداد تحویل ناوجنگی میسترال به روسیه انجام داد، مسکو در قبال تحویل سامانه پدافند هوایی اس‌-۳۰۰ به تهران انجام داد. فرانسه و مسکو هر دو از انجام تعهداتشان سرباز زدند.

ایران در رسانه ها

ممکن است برخی بگویند که روسیه فقط داشت به قطعنامه‌های شورای امنیت عمل می‌کرد، اما پاسخ این افراد این است که روسیه اشتباه بزرگی مرتکب شد که اجازه داد که چنین قطعنامه‌هایی تصویب شوند.

نخست، روسیه باید این لکه ننگ را از اعتبار خود به عنوان یک هم‌پیمان قابل اعتماد بزداید. هیچ‌راهی وجود ندارد که ایرانی‌ها فراموش کنند که روس‌ها چه کاری انجام دادند.

دوم، با توجه به تهدیدات دائمی کنگره آمریکا، ایران به شدت به این سامانه پدافندی نیاز دارد. درست است که ایرانی‌ها ادعا می‌کنند که سامانه پدافندی مشابه‌ای را ساخته‌اند، اما این سامانه هنوز مورد آزمایش قرار نگرفته است و مشخص نیست که چه تعداد از آن تولید شده است. ایران کشور بزرگی است که اهداف جذابی برای نیروهای متخاصم دارد.

سوم، حالا زمان آن رسیده است که روسیه رابطه بهتری با ایران برقرار نماید و چهره قابل اعتمادی از خود به نمایش گذارد. برداشته شدن تحریمهای ایران می‌تواند فرصتهای تجاری عالی برای شرکتهای روسی ایجاد نماید.

سرانجام، باید به این نکته توجه کرد که سامانه اس-۳۰۰ در حال قدیمی شدن است و آمریکا و رژیم صهیونیستی به اسرار این سامانه دست پیدا کرده‌اند. روسیه یا باید نوع ارتقاء یافته این سامانه را به ایران بفروشد و یا از این قرارداد چشم‌پوشی کرده و سامانه اس-‌۴۰۰ را به این کشور بدهد. این مساله هم به لحاظ نظامی قابل قبول است و هم می‌تواند نوعی عذرخواهی از جانب کرملین محسوب شود.

انتهای پیام/مشرق

روسیه یا باید نوع ارتقاء یافته این سامانه را به ایران بفروشد و یا از این قرارداد چشم‌پوشی کرده و سامانه اس-‌۴۰۰ را به این کشور بدهد.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme