https://telegram.me/empireoflies

روز نامه گاردین هم به جمع منتقدین کمپین علی نژاد پیوست

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: مسیح علی نژاد در هفته های اخیر به سیم آخر زده و مقدار آبرویی را که با کمپین آزادی های یواشکی برای خود دست و پا کرده بود را سعی دارد یکهو بر باد دهد.از کمپین برهنه کردن کودکان و خردسالان گرفته که از خانواده های ایرانی خواسته بود در اعتراض به حجاب دختران خردسال که برای رفتن به مدرسه باید حجاب داشته باشند عکسی بی حجاب و بدون مقنعه از کودکان خردسال خود منتشر کنند و در مواردی عکس های نیمه برهنه کودکان را در پیج خود منتشر کرد تا اعتراض به ممنوعیت دوچرخه سواری زنان که عکس های اعتراض به فتوای رهبری را در فیس بوک خود منتشر می کرد.

در روز های اخیر وی به سراغ دو دختر شطرنج باز رفته که ظاهرا برای این که به حجاب تن نمی دهند حاضر نیستند برای مسابقات جهانی به ایران سفر کنند. وی از قول این افراد می نویسد:”من وقتی در مورد شرایط زنان ایرانی که امروز هم مجبور به پوشیدن حجاب هستند مطلع شدم،ناراحت شدم.برخی حجاب را بخشی از فرهنگ در نظر می‌گیرند اما من می‌دانم بسیاری از زنان ایرانی شجاعانه علیه حجاب اجباری اعتراض می‌کنند و با اینکار ریسک بزرگی می‌کنند. به همین دلیل است که من نمی‌خواهم حجاب بپوشم و با اینکار سرکوب زنان را تقویت کنم. حتی اگر این کارم به این منجر شود که نتوانم در مهمترین رقابتهای دوران حرفه‌ای زندگیم شرکت کنم.”

علی نژاد ادعا دارد که این حرکت و انصراف دو شطرنج باز از مسابقات ایران بازتاب بسیار زیادی را در رسانه های جهانی داشته و بسیاری از زنان از این حرکت استقبال کرده اند.اما واقعیت چیز دیگری را می گوید روزنامه گاردین انگلیس در مقاله ای که به همین مناسبت توسط یکی از ایرانیان شاغل در این روز نامه نوشته این عمل را تقبیح کرده و عدم حضور این ورزشکاران را به دلیل فرهنگ حجاب در ایران را امری بیهوده تلقی نموده است.

گاردین

سعید کمالی دهقان از خبر نگاران این روز نامه که اتفاقا هم فکر و هم نظر با طیف ایرانیان غرب گرا است در مقاله ای در این خصوص نوشته:”تحریم بازی های جهانی شطرنج در ایران به دلیل فرهنگ پوشش زنان بسیار وقیحانه است و ما ایرانیان باید تلاش کنیم که به ورزش کشور خود کمک نماییم نه این که هم صدا با برخی از ورزشکاران خارجی تلاش کنیم تا بازی های ایران تحریم شوند و زنان را از حضور در ایران منع کنیم”

این خبرنگار نزدیک به دولت انگلیس در ادامه نوشته خود با اشاره به سخنان چند نفر از فعالین حوزه زنان می گوید در حال حاضر حجاب و قانون حجاب نباید ما را از رسیدن به قله های پیشرفت در عرصه های ورزشی با استفاده از میزبانی مسابقات جهانی بازدارد در حالی که بسیاری از کشور های عربی نیز این قانون را در کشور خود اجرا می کنند و هیچ اشکالی نیز به وجود نمی آورد.

همچنین غنچه قوامی یکی دیگر از فعالین حوزه زنان در خصوص تحریم ایران و عدم برگزاری این مسابقات در سال آینده و حمایت علی نژاد از این تلاش ها برای خیانت به کشورش می گوید:” “جهان باید صدای مردمان اصلاح طلب داخل ایران را بشنود و نباید با تحریم این مسابقات ایران را منزوی نماید”

لازم به ذکر است چند روز پیش نیز یکی از فعالین حوزه زنان در واکنش به کمپین علی نژاد گفته بود :”کمپین جدید علی نژاد رسما فاجعه است، هیچ تاملی هم نمی‌خواهد” وی در ادامه گفته بود که با فعال “حقوق زنان”ی که حواسش نیست پیشنهادش ضد حقوق کودکان است، نمی‌شود همدلی کرد. و تکرار می‌کنم که این حرف که خود اجبار به حجاب در آن سن کم هم ظلم به کودکان است چیزی را تغییر نمی‌دهد. این دعوت به اشتراک گذاشتن عکس بچه‌ها بخش دیگری از حقوق و کودکی آن‌ها را نابود می‌کند.

ساره قربانی فعال حقوق زنان در ادامه نقد های خود به علی نژاد گفته بود خوب نیست که جنبش زنان ایران تک‌صدایی شده، من یکی به صدایی که شنیده می‌شود احساس نزدیکی نمی‌کنم، در حالی که اصل موضوع برایم بسیار مهم است.

انتهای پیام/

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme