https://telegram.me/empireoflies

روز قدس و بیداری رسانه‌ای

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغایده ایجاد روز قدس و به طبع آن راهپیمایی ملت مسلمان که توسط بنیان گذار جمهوری اسلامی ایران حضرت امام خمینی (ره) در یک سال پس از پیروزی انقلاب اسلامی در تاریخ ۱۶ مرداد ماه ۱۳۵۸ شکل گرفت، در عمل بر اساس اقدامی هدفمند و هوشیارانه نشانه گیری گردید. اهدافی که امروز بعد از چندین دهه موضوعیت آن شفاف تر میشود. شاید بتوان متصور شد در تفکر ایجاد روز قدس یکی از مهمترین اتفاقات در کنار اتحاد مسلمانان، ایجاد فضای رسانه ای گسترده ای است که هر سال فرصتی را مهیا میکند برای بیان مظلومیت مردم ستم دیده فلسطین و عملکرد دژخیم صهیونیست که سبب آگاه سازی جامعه بین المللی می گردد و هرچه این اقدام در سالهای متمادی تکرار گردید، سطح تاثیر گذاری بر افکار عمومی در حوزه شناخت جرم و جنایات رژیم غاصب صهیونیستی را بیشتر تحریک و با این پدیده شوم بین المللی آشنا تر می کند. این مهم عامل گردیده است که مردم دنیا وجامعه جهانی آگاه شوند که مساله قدس مساله امت اسلام است نه تنها یک ملت مظلوم. این اهداف  مترقی چنان توانسته است حوزه ارتباطات را متحول کند که حتی تلاش غرب و متحدان آن جهت ایجاد سکوت خبری و مسکوت گذاشتن این رویداد را غیر ممکن نموده است.

این نامگذاری و اقدام به راهپیمایی در تئوریهای رسانه ای بر اساس طراحی درست در کد گذاری خبر برای جامعه مخاطب است که  نه تنها توانسته اصحاب رسانه را متاثر از خود کند بلکه به دنبال این تاثیر توانسته افکار عمومی و بین المللی را نسبت به این رویداد حساس کند.

طبق نظریه ارتباط فرستنده پیام و گیرنده، بین نسبت کدگذاری پیام توسط ارسال کننده با رمزگشایی کد پیام توسط دریافت کننده ارتباطی مستقیم و دوسویه است. بدان معنا که هرچه این کدگذاری منطبق بر فهم دریافتی مخاطب طراحی شود تاثیر نفوذ آن نیز بیشتر خواهد بود. به نظر می رسد این مدل در این اتفاق به درستی توسط رهبر فقید انقلاب طراحی گردیده که حتی رسانه های رژیم غاصب اسرائیل که عملکرد آنها محور اصلی این اعتراض است هم نمی توانند از پرداختن به این اقدام حماسی چشم پوشی نمایند. گواه این میان بازتاب خبری آن توسط رسانه های تایمز اسرائیل، جروزالم پست، خبرگزاری آروتزشوا و چندین و چند آژانس خبری صهیونیستی دیگر است که نشان از آینده نگری و شناخت مخاطب توسط طراح این ایده در حوزه ارتباطات دارد و بر این سیاق است که باور داریم فرمایش حضرت امام خامنه ای (مدظله العالی) را که نابودی این رژیم غاصب را نوید داده اند. ان‌شاءالله

انتهای متن/قدس

ایده ایجاد روز قدس و به طبع آن راهپیمایی ملت مسلمان که توسط بنیان گذار جمهوری اسلامی ایران حضرت امام خمینی (ره) در یک سال پس از پیروزی انقلاب اسلامی در تاریخ ۱۶ مرداد ماه ۱۳۵۸ شکل گرفت، در عمل بر اساس اقدامی هدفمند و هوشیارانه نشانه گیری گردید.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme