https://telegram.me/empireoflies

روز جهانی زن؛ هشتکی که ترند نشد و باوری که دیده شد

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغسالانه میلیونها تن زن و مرد در اقصی نقاط جهان در روز هشتم مارس با ترتیب اجتماعات و گردهمایی های مختلف این روز را گرامی میدارند. انتخاب روز هشتم مارس به عنوان روز زن بخاطر مبارزۀ زنان کارگر کارخانه نساجی کتان در سال ۱۸۵۷ میلادی در شهر نیویورک آمریکا بر می گردد.

شرایط کاری سخت و غیر انسانی با دستمزد کم کارگران زن در اوایل قرن بیستم که همراه با مردان در کشور های صنعتی وارد بازار کاری شده بودند، آنان را وادار به مبارزه علیه این بی عدالتی به شکل سازمان یافته و منظم نمود. اعتصاب های سالیانه علیه این تبعیض حقوقی میان زن و مرد در این روز دست مایه آن شد تا روز ۸ مارس ابتدا به عنوان “روز زن کارگر” و سپس به عنوان “روز زن” نام گذاری شود.

در روزهای گذشته اما برخی از گروه های فمینیستی خارج از کشور، سعی داشتند تا در فضای مجازی، ۸ مارس را تبدیل به روز «مخالفت با حجاب» در ایران کنند.

مسیح علینژاد، کارمند صدای آمریکا که چند سالی است با تاسیس کمپین مبارزه با حجاب، در فضای مجازی مشغول به فعالیت است، از روزهای اخیر، با تبلیغات گسترده به دنبال آن بود تا با ترند کردن این موضوع در توییتر و دیگر شبکه های اجتماعی، حجاب را به عنوان «اصلی ترین چالش زنان ایران» معرفی کند.

او در پیام های مختلف در فیس بوک، توییتر، اینستاگرام و …، تلاش داشت تا به زعم خود یک «طوفان توییتری» از ساعت ۱۰ امروز (به وقت تهران)، را ساماندهی کند. موضوعی که با بی رغبتی کاربران در شبکه های اجتماعی روبرو شد.

اگرچه فراخوان علینژاد برای اعتراض به قانون حجاب در ایران، به مناسب ۸ مارس ناکام ماند، ولی در مقابل در صفحات اجتماعی، فیلم ها و تصاویری از سازمان مردم نهادی به نام «باور» دست به دست می شد که نشان می داد، قرار است تا گره ای از مشکلات زنان ایرانی را باز کند.

سازمان مردم نهاد باور که هدف خود را در جهت «توانمدسازی زنان و مادران آسیب دیده و در معرض آسیب» معرفی کرده، با تبلیغات در شبکه های اجتماعی و فضای مجازی توانسته بستر ایجاد شغل برای بخشی از جامعه زنان ایرانی را آماده کند.

http://rasanehiran.com/images/docs/files/000040/nf00040246-1.wmv

دانلود

متاسفانه در چند سال اخیر، فعالان فمینیستی مانند مسیح علینژاد، به جای آنکه بروی شکوفایی توانمندی های زنان ایرانی متمرکز شود، موضوعاتی مانند حجاب را به عنوان «مشکل اول زنان ایران» معرفی، و آن را دستاویزی برای دیده شدن در شبکه های غربی کرده اند.

استفاده ابرازی مسیح علینژاد از آنچه که او «مطالبات زنان ایرانی» می خواند باعث شده تا بسیاری از ورزشکاران، سیاستمداران و فعالان زن خارجی که قصد سفر به ایران را داشتند، در اعتراض به قانون حجاب، از سفر به ایران منصرف شوند و بستر همکاری زنان داخل کشور با دیگر نقاط جهان کمرنگ شود.

انتهای پیام/رسانه ایران

اگرچه فراخوان علینژاد برای اعتراض به قانون حجاب در ایران، به مناسب ۸ مارس ناکام ماند، ولی در مقابل در صفحات اجتماعی، فیلم ها و تصاویری از سازمان مردم نهادی به نام «باور» دست به دست می شد که نشان می داد، قرار است تا گره ای از مشکلات زنان ایرانی را باز کند.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme