https://telegram.me/empireoflies

حمایت از روزه‌خواران ماه رمضان توسط رسانه‌های بیگانه

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: حجت‌الاسلام سیدمصطفی حقی دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان گلستان در روزهای گذشته ضمن هشدار به افرادی که به طرق مختلف اقدام به روزه‌خواری علنی در ماه مبارک رمضان می‌نمایند، اظهارکرد: مطابق ماده ۶۳۸ قانون مجازات اسلامی برای تظاهر به عمل حرام در انظار، اماکن عمومی و معابر مجازاتی تا ۷۴ ضربه شلاق در نظر گرفته شده است که از مصادیق بارز آن اقدام به روزه‌خواری علنی در ماه مبارک رمضان چه از طریق خوردن و آشامیدن، چه استعمال دخانیات و ارتکاب دیگر مبطلات روزه می‌تواند باشد.

در این بین برخی از رسانه‌های فارسی‌زبان بیگانه و در راس آن‌ها سایت دویچه‌وله که متعلق به دولت آلمان است در گزارشی تلاش کرد تا نسبت به برخورد علنی با روزه‌خواران به نوعی جو سازی کرده و از این اقدام که با ارزش‌های اسلامی مغایرت دارد حمایت کند.

دویچه‌وله

این سایت همچنین با نگرانی در حمایت از روزه‌خواری علنی در اماکن عمومی، ادامه داد: امسال نیز که ماه رمضان در ایران از ۱۸ خرداد آغاز می‌شود، نیروی انتظامی اعلام کرده که “طرح برخورد با روزه‌خواری” را به اجرا می‌گذارد و در شبکه‌های اجتماعی مطالب گوناگونی درباره این طرح منتشر شده است.

*آیا روزه خواری در ملاعام جرم است؟
روزه خواری به تنهایی در هیچ یک از قواعد قانون مجازات، مورد جرم انگاری قرار نگرفته است. بنابراین هر چند که از منظر شرعی، روزه خواری بدون عذر شرعی حرام است؛ اما چنانچه یک فرد، چه با عذر شرعی و چه بدون عذر شرعی، روزه نگیرد، هیچگونه جرمی را از نظر قانون مجازات انجام نداده است اما تظاهر به روزه خواری در ملاعام از نظر قانون جرم قلمداد می شود.
 
«ماده ۶۳۸ قانون مجازات اسلامی می گوید: هرکس علنا در انظار عمومی و معابر تظاهر به عمل حرامی نماید، علاوه بر کیفر عمل به حبس از ده روز تا دو ماه یا تا ۷۴ ضربه شلاق محکوم می گردد و در صورتی که مرتکب عملی شود که نفس آن عمل داری کیفر نمی باشد ولی عفت عمومی را جریحه دار نماید فقط به حبس از ده روز تا دو ماه یا ۷۴ ضربه شلاق محکوم خواهد شد.
 
روزه خواری نیز مصداق همین قانون است با روزه خواران در ملأ عام برخورد می شود؛ کسانی که اقدام به روزه خواری در ملا عام می کنند به ۱۰ روز تا دو ماه حبس و یا ۷۴ ضربه شلاق محکوم می شوند.
 
*آمادگی نیروی انتظامی در برخورد با روزه‌خواران در ماه رمضان
 
در بیانیه نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ضمن تبریک فرا رسیدن این ماه بزرگ بر اساس وظایف مکتبی و قانونی، رعایت نکات زیر را یادآور می‌شود:

– به منظور رعایت حال مسافران و افرادی که دارای عذر شرعی می باشند، متصدیان مراکز پذیرایی بین راهی، پایانه ها، فرودگاه و راه آهن می توانند با اخذ مجوز از پلیس نظارت بر اماکن عمومی با رعایت شئون اسلامی با استتار مکان، به گونه ای که در ملأ عام تظاهر به روزه خواری صورت نگیرد، فعالیت کنند.

– مراکز پذیرایی فاقد مجوز از اذان صبح تا اذان مغرب اجازه فعالیت نداشته و در صورت مشاهده برابر ضوابط و مقررات با متخلفان برخورد خواهد شد.

– کلیه رانندگان و سرنشینان وسائل نقلیه اعم از عمومی و شخصی موظف به رعایت حرمت ماه مبارک رمضان بوده و از هرگونه تظاهر به روزه خواری، ایجاد آلودگی صوتی و اعمال منافی شئونات مکتبی اجتناب کنند.

نیروی انتظامی در زمان افطار و شب‌های قدر که حضور و تردد مردم عزیز تراکم بیشتری دارد، تلاش می کند با حضور مأموران خود رفت و آمد را تسهیل و امنیت را ارتقاء بخشد و البته همکاری مردم عزیز و روزه داران محترم بسیار راهگشا خواهد بود.

یکی از جهات معنوی این ماه مبارک رعایت بیش از پیش عفاف و حجاب و دوری از ناهنجاری ها است؛ لذا انتظار می‌رود همگان ضمن رعایت فضای معنوی حاکم بر جامعه، اخلاق و پوشش اسلامی را مراعات کرده و در این مهم نیروی انتظامی را یاری کنند.

هرساله همزمان با فرارسیدن ماه مبارک رمضان دشمنان اسلام و مسلمین قصد دارند با روش‌های مختلف نسبت به عقاید اسلامی کشورهای مسلمان هجوم برده و آن‌ها را با ابهامات و اتهامات واهی به چالش بکشاند.

در روزهای اخیر برخی از گروه‌ها و کانال‌ها در شبکه‌های اجتماعی موبایلی مانند تلگرام با درخواست ارسال عکس روزه‌خواری و انتشار آن در این گروه‌ها سعی در به راه‌انداختن جوی علیه مقدسات اسلامی شدند که این اقدام با به راه‌اندازی برخی از کمپین‌ها مانند راه‌اندازی کمپین «#دورهمی_های_رمضان» (اینجا بخوانید) ناکام ماند.

انتهای پیام/

در این بین برخی از رسانه‌های فارسی‌زبان بیگانه و در راس آن‌ها سایت دویچه‌وله که متعلق به دولت آلمان است در گزارشی تلاش کرد تا نسبت به برخورد علنی با روزه‌خواران به نوعی جو سازی کرده و از این اقدام که با ارزش‌های اسلامی مغایرت دارد حمایت کند.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme