https://telegram.me/empireoflies

روزهای پایانی باند دالتون‌ها در «صدای آمریکا» نزدیک است!؟

اختصاصی- به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: در ماه‌های اخیر پس از روی کار آمدن دولت جدید آمریکا، اختلافات در بین کارمندان شبکه «صدای آمریکا» افزایش یافته بود و برخی از عوامل بخش فارسی «صدای آمریکا» در دیدار به رئیس ارشد این رسانه آمریکایی، خواهان برکناری مدیران این شبکه و در راس آنها «ستاره درخشش» شده بودند.

در سالهای اخیر انتقادات و افشاگری‌های بسیاری درباره عملکرد بخش فارسی «صدای آمریکا» انجام شده است و مثلاً چند سال پیش «مجید محمدی» یکی از عناصر اپوزیسیونِ ضدایرانی در یادداشتی که در یکی از سایت‌های ضدانقلاب منتشر شده بود، با افشاگری درباره پشت‌پرده شبکه «صدای آمریکا»، عنوان کرد که خویشاوندسالاری و فساد مالی و فساد اخلاقی در این شبکه موج می‌زند.

این ادعاها خیلی هم دور از واقعیت نیست، برای نمونه «آرش سیگارچی» سردبیر وبسایت و از نزدیکان «ستاره درخشش» چند ماه پیش با دور زدن قوانین استخدامی، برادرش «افشار سیگارچی» را از غرب آمریکا به واشنگتون آورد و در این شبکه مشغول به کار نمود. یا ماجرای فسادهای اخلاقی و تجاوز «مهدی فلاحتی» به تعداد زیادی از زنان شاغل در این شبکه که تنها خواجه حافظ شیرازی از آنها خبر ندارد!

«نگار محمدی» یکی از مجریان زنِ شبکه «صدای آمریکا» که از سال ۸۷ در این شبکه مشغول به فعالیت بود، تاکنون آخرین فردی است که پس از تعرض فلاحتی، از ترس آبرویش و حمایت درخشش از فلاحتی، به بهانه‌های دیگر از این شبکه استعفا داد و رفت. با آنکه محمدی دلایل جدایی‌اش از «صدای آمریکا» را مسائل شخصی عنوان کرده، اما سابقه اخراج یا استعفای مجریان زن این شبکه، تردیدها درباره دلیل واقعی جدایی این مجری زن از VOA را به یقین تبدیل کرد.

در سالهای اخیر مجریان زنی مانند «نگار مرتضوی»، «مهشید ندیری»، «الهام ستاکی» و … به‌سبب عدم‌احساس امنیت از دست همکاران مردشان بخصوص فلاحتی، سیگارچی و سفیری، مجبور به استعفا از «صدای آمریکا» شده‌اند و حتی به اجبار برای همیشه کار رسانه‌ای را کنار گذاشته‌اند.

فلاحتی که از اعضای تیم سه‌نفره «ستاره درخشش» و «آرش سیگارچی» و از سوگلی‌های درخشش است، به اذعان تعداد زیادی از کارمندان اخراجی «صدای آمریکا» زیرآب‌زنی‌های او عامل اخراجشان از این تلویزیون بوده و گفته‌اند که فلاحتی به‌سبب داشتن روابط بسیار نزدیک و خصوصی با درخشش، در واقع همه‌کار این تلویزیون است. به عبارت دیگر این فلاحتی و سیگارچی هستند که تعیین می‌کنند چه کسی باید در این شبکه کار کند و چه کسی اخراج شود.

یکی از دلایل و بهانه‌هایی که در چند ماه اخیر از سوی برخی از عناصر اپوزیسیونِ عمدتاً نزدیک به حزب جمهوری‌خواه آمریکا مانند «امیرعباس فخرآور» برای فشار به مدیریت و کارمندان عمدتاً نزدیک به حزب دموکرات آمریکا وارد شده، همین فسادهای موجود در این شبکه و بخصوص باند دالتونها یعنی مثلت درخشش، فلاحتی و سیگارچی است.

در هفته‌های گذشته هم نامه‌ای از سوی ۹۰ نفر از عناصر اپوزیسیون نزدیک به حزب جمهوری‌خواه آمریکا به کنگره آمریکا نوشته شد که در آن خواهان تغییر در مدیریت بخش فارسی شبکه «صدای آمریکا» و اخراج «ستاره درخشش» بودند. حال باید منتظر ماند و دید زور کدام طرف بیشتر است و آیا درخشش ماندنی است یا رفتنی.

انتهای پیام/

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme