https://telegram.me/empireoflies

روحانی گفت اگر رهبری تضعیف شود همه ما تضعیف می‌شویم

به گزارش «امپراتوری دروغ»، حجت‌الاسلام سیدمحمود علوی وزیر اطلاعات عصر جمعه در دومین روز از مراسم سی‌وسومین سالگرد شهدای هفتم تیر که در مجتمع فرهنگی انقلاب اسلامی برگزار شد، اظهار داشت: در نشستی با رئیس جمهور من از بی‌مهری بعضی‌ها نسبت به مقام معظم رهبری گله کردم که آقای روحانی گفتند آنان اشتباه می‌کنند چرا که اگر رهبری تضعیف شوند همه ما تضعیف می‌شویم.

وی افزود: امروز نظام جمهوری اسلامی مدوین شهدای هفتم تیر است و همه ما باید مدیون شخصیت‌هایی همچون شهید بهشتی باشیم.

وزیر اطلاعات به تحولات عراق نیز اشاره و خاطرنشان کرد: امروز دشمنان درصدد اینند که با دست خود مسلمانان به مسلمانان ضربه بزنند به گونه‌ای که وزیر خارجه اسرائیل می‌گوید چقدر لذت‌بخش با دست خود مسلمانان به مسلمانان ضربه وارد کنیم.

علوی ادامه داد: امروز چند مسلمان ساده لوح در کشورهای منطقه که به تکفیر پرداخته‌اند می‌خواهند در جهان اسلام خونریزی به‌پا کنند و هدف اصلی آنان نیز جمهوری اسلامی است بنابراین ما نیاز به وحدت و برادری داریم و باید آن را حفظ کنیم.

وزیر اطلاعات با بیان اینکه امام راحل(ره) در جریان انقلاب با رهبری هوشمندانه خود در برابر هیچ مانعی خم به ابرو نمی‌آورد، تصریح کرد: انقلاب اسلامی با همراهی مردم به پیروزی رسید، بنابراین این پیروزی صرفاً پیروزی امام(ره) نبود بلکه پیروزی امام(ره) و مردم محسوب می‌شد، نه پیروزی جریان خاصی.

علوی به سهم‌خواهی برخی جریانات بعد از پیروزی انقلاب اسلامی اشاره و خاطرنشان کرد: بعضی از جریانات معتقد بودند که باید در برابر نظام شاهنشاهی دست به اسلحه برد و نوعی تفکرات مارکسیستی داشتند، اما اسلام را نیز با خود حمل می‌کردند، اما همه می‌دانند که انقلاب اسلامی با یک حرکت مسلحانه به پیروزی نرسید.

وی اضافه کرد: امام راحل(ره) از همان ابتدا مردم را بسیج کردند و معتقد بودند خون بر شمشیر پیروز است و با همین نگرش، سبب شد تا کاخ‌های ستمگران به لرزه درآید.

وزیر اطلاعات با تأکید بر اینکه امام(ره) نیروهای مسلح را فرزندان این مملکت می‌دانست و نه رژیم، خاطرنشان کرد: وقتی مرحوم عسکراولادی به امام گفتند که ما آنقدر اسلحه داریم که نیاز نیست جواب گلوله را با گلوله دهیم، امام فرمودند ارتش متعلق به مردم است و فرزندان این ملت در ارتش خدمت می‌کنند. بنابراین در فرهنگ امام(ره) جنگ مسلحانه وجود نداشت.

به اعتقاد وزیر اطلاعات پس از پیروزی انقلاب اسلامی برخی از جریانات ادعای اثرگذاری بیشتری در این انقلاب داشتند بنابراین سهم‌خواهی آنان شروع شد و به جای اینکه با اندیشمندان تحول ساختار را بررسی کنند به دنبال سهم‌خواهی بودند.

علوی ادامه داد: یک عده هم فریب شعار آنان را خوردند و یا با آنان همراهی و تحت تأثیر تبلیغات آنان قرار گرفتند و همین امر سبب شد گروهک‌ها شکل بگیرند و جوانان ما حزب گروهک‌های بی‌ریشه‌ای که تأثیری در انقلاب نداشتند قرار گرفتند. همین جا بود که پرچم سترگ با دست شهید مظلوم بهشتی برافراشته شد.

علوی افزود:  شخصیت آیت‌الله شهید بهشتی بود که سبب شد منافقین دست به ترور شخصیتی ایشان بزنند و تهمت پشت تهمت را قطار کنند. آنان با مرگ بر مرتجع نیروهای خط امام را مرتجع خواندند.

وزیر اطلاعات خاطرنشان کرد: منافقین عنوان اسلام را یدک می‌کشیدند اما به امام و اسلام تعهدی نداشتند، بلکه به تعبیر امام راحل آنها به اسلام تعهد نداشتند بلکه تمسک داشتند.

وی به جمله معروف شهید بهشتی مبنی بر اینکه به آمریکا بگویید از ما عصبانی باش و از عصبانیت بمیر، اشاره و تصریح کرد: این شخصیت توسط منافقین عنصر وابسته به آمریکا معرفی می‌شد و می‌گفتند بهشتی امریکایی است. حتی آنان شعار می‌دادند «بهشتی، بهشتی طالقانی را تو کشتی» تا از محبوبیت طالقانی برای بی‌اثر کردن شهید بهشتی استفاده کنند، چون منطق آنان در برابر شهید بهشتی جایی نداشت، بنابراین ایشان را باید از تأثیر می‌انداختند.

وزیر اطلاعات خاطرنشان کرد: امروز از شهید بهشتی به عنوان معمار قوه قضائیه یاد می‌شود اما محدود کردن ایشان در قوه قضائیه نوعی حق‌کشی به شمار می‌آید، چرا که شهید بهشتی در معماری انقلاب اسلامی نقش بسیاری داشته است.

به گفته علوی، وقتی شهید بهشتی به شهادت رسید تازه مردم فهمیدند چه کسی را از دست داده‌اند و شعار دادند «آمریکا در چه فکریه ایران پر از بهشتیه»، اما ایران پر از بهشتی نبود، زیرا بهشتی فقط یکی بود.

وزیر اطلاعات با تأکید بر اینکه امروز مسیر حفظ وحدت انقلاب و نظام همین چارچوب احکام اسلامی و ارزش‌های اخلاقی است، گفت: امروز باید بهشتی‌های زمانمان را حفظ کنیم، چرا که هفتم تیر سال ۶۰ اگر فاجعه‌ای به وجود آمد به خاطر انحراف از مسیر رهبری (امام) بود و فاجعه سال ۸۸ نیز به همین دلیل رخ داد، اما هوشیاری مردم نمی‌گذارد آن فاجعه‌ها تکرار شود.

وی افزود: امروز متأسفانه در بعضی از رسانه‌ها انواع دروغ‌پردازی‌ها به وجود آمده و چهره‌های خدوم نظام مورد حمله قرار می‌گیرند.

انتهای پیام/

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme