https://telegram.me/empireoflies
گاردین در گزارشی ضمن اشاره به خشونت های اخیر علیه مسلمانان در هند می گوید هواداران حزب حاکم خانه های مسلمانان را به آتش کشیدند.

روایت گاردین از خشونت ها علیه مسلمان در هند؛ حزب حاکم به دنبال چیست؟

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغپایگاه نشریه گاردین در گزارشی ضمن اشاره به خشونت های اخیر علیه مسلمان در هند و دهلی نو، می نویسد که خبرنگاران و سیاستمداران هندی درباره شورش و خشونت جمعی صحبت می کنند اما آنچه دهلی نو طی یک هفته گذشته شاهد آن بوده، خشونت هدفمند علیه مسلمانان بوده که توسط هندوهای طرفدار حزب حاکم هند انجام شده است.

خشونت علیه مسلمانان هند زمانی آغاز شد که یکی از سیاستمداران حزب حاکم اخیرا خواستار سرکوب آنها شد.

قانون جدید شهروندی در هند به مهاجران غیر قانونی به استنثای مسلمانان اجازه می‌دهد، درخواست شهروندی بدهند.

این نخستین قانونی است که دولت هند صراحتا مسلمان را از آن محروم کرده است.

تصویب این قانون تاکنون اعتراضات گسترده‌ ای در هند به همراه داشته است.

گاردین می افزاید طرفداران حزب حاکم دست به حمله و ضرب و شتم معترضان به این قانون زدند و تنها طی چند روز خانه ها، مغازه ها و مساجد مسلمان به آتش کشیده شدند.

در این درگیری‌ های خشونت آمیز دست کم ۳۹ نفر جان باختند.

دولت هند در سال ۲۰۱۹، دولت محلی ایالت جامو و کشمیر را که بیشتر جمعیت آنان مسلمان هستند از وضعیت خودمختار خود جدا کرد و اعتراضات را با خشونت پاسخ داد.

پس از آن قانون موسوم به شهروندی مطرح شد که در آن به مسلمان اجازه تابعیت در هند داده نشد.

همچنین پس از آن دولت هند خواستار ثبت ملی مدارک شهروندی مردم شد و هندی‌ ها را مجبور به تهیه مستندات شهروندی خود کرد؛ این در حالی است که میلیون‌ ها هندی فقیر چنین مستنداتی را ندارند و مسلمان بیم آن را دارند که حتی اگر چند نسل‌ در هند زندگی کرده باشند باز هم فردی خارجی و مهاجر تلقی شوند.

گاردین در بخش دیگری نوشت آنچه در حال حاضر در هند رقم می‌خورد یک درگیری ساده مذهبی میان هندو‌ها و مسلمان نیست بلکه یک مبارزه سیاسی میان دو دیدگاه در هند است؛ مبارزه میان کسانی که هند را به عنوان یک کشور روشن فکر می‌بینند و کسانی که مایل به ایجاد یک دولت شوونیستی هندو هستند.

انتهای پیام/میزان

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme