https://telegram.me/empireoflies

روایتی از میزان علاقه خاندان پهلوی به ایران

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: آنچه پیش روی شماست برگی از هزاران سندی است که توسط دانشجویان مسلمان پیرو خط امام در لانه جاسوسی آمریکا به دست رسیده است. متن این سند نشان دهنده میزان علاقه و پیگیری شاه و خاندان پهلوی نسبت به مردم ایران است.

قسمت A/2 – محرمانه
خانواده سلطنتی
۱۹ ژانویه ۱۹۷۵
به طور کلی تصور می‌رود که اکثر اعضاء خانواده سلطنتی به درجات مختلف فاسد، غیراخلاقی و به مقدار زیادی نسبت به ایران و ملت ایران بی‌علاقه هستند. زندگی‌های تجملاتی و گران قیمت آنان، پارتی بازی و دخالت آنان در امور تجارت های دولتی و خصوصی، باعث گسترش این نظریه در بین مردم شده که دو پسر اشرف، یعنی شهریار و شهرام، عمیقاً در سوءاستفاده های متعدد مالی در شرکت‌های تجاری دست دارند.

تصمیمات سیاسی تا اندازه ای از طرف شاه گرفته می‌شود. اما احتمالاً تعدادی از اعضاء خانواده سلطنتی در این امور نفوذ دارند. در کنفرانس رامسر سپتامبر سال ۱۹۷۵ فرح مؤدبانه اما در انظار عمومی، در مورد حقوق اجتماعی و تحصیلات با شاه مخالفت کرد و از آن زمان او شروع به صحبت کرده و در طی دو سال، نقش عمده ای در قدرتمند کردن رژیم ایفاء کرده است. فرح محبوب‌ترین عضو خانواده پهلوی در نزد مردم است. ولیعهد رضاپهلوی در حال حاضر به سوی قدرت مرکزی در حرکت است، اما به نظر نمی رسد آن موفقیتی را که در وجود شاه است، در او پیدا کرد.

از او به عنوان محصلی در حد متوسط نام برده می شود. در مورد تحصیلاتش شایعات زیادی وجود دارد، ولی شاه اصرار دارد که او حداقل تا پایان تحصیلات دبیرستانی در ایران بماند. بجز فرح و اشرف، شاه به عضو دیگری از خانواده سلطنتی در امور سیاسی اطمینان ندارد. دیگر کسان شاه، خواهرش شمس و فاطمه به او نزدیک هستند. برادرانش غلامرضا و عبدالرضا از صحنه سیاسی به دور هستند. تعدادی از اعضاء خانواده سلطنتی تا اندازه ای فاسد، فاقد اخلاق و بی علاقه به مردم تلقی می شوند و این بیشتر به خاطر زندگی اشرافی و مشاغلی که هم در دولت و هم در بخش خصوصی دارند، می باشد.

منبع: دوره ۱۱ جلدی اسناد لانه جاسوسی، موسسه مطالعات و پژوهشهای سیاسی، کتاب اول، صفحه ۲۷۶

انتهای پیام/مشرق

آنچه پیش روی شماست برگی از هزاران سندی است که توسط دانشجویان مسلمان پیرو خط امام در لانه جاسوسی آمریکا به دست رسیده است.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: 0.55 ( 1 رای)
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme