https://telegram.me/empireoflies

روایت رسانه دولتی آلمان از اسلام واقعی و مسلمانان+ تصاویر

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: پس از رخداد تلخ کشتار مردم پاریس توسط عناصر وابسته به گروه تروریستی داعش، رسانه های غربی بار دیگر هجمه علیه مسلمانان و دین اسلام شروع کردند. با اینکه حوادث پاریس چند روز بعد از کشتار مردم لبنان صورت گرفت اما اغلب رسانه های خبری موضوع حوادث تروریستی در پاریس را مورد توجه قرار دادند. نکته قابل تامل اینکه داعش مسئولیت هر دو حادثه را بر عهده داشت.

رسانه های غربی بدون آنکه اشاره ی به حادثه تروریستی لبنان داشته باشند، به طور خاص حوادث پاریس را مورد توجه قرار داده بودند! چند روز بعد از حادثه تروریستی پاریس، رسانه های غربی به حاشیه های مختلف این رویداد تلخ پرداختند. پر واضح بود که مسلمانان و دین اسلام بار دیگر آماج حملات رسانه های غربی قرار خواهد گرفت!

دویچه وله، رسانه دولتی آلمان در گزارشی با عنوان «دردسرهای اسلام واقعی برای مسلمانان»، درصدد سیاه نمایی و تخریب چهره مسلمان است. سلسله تصاویر این گزارش در حقیقت روایت گر داستانی است که از جنگ و خونریزی مسلمانان شروع می شود و به عصر روشنفکری، آزاد اندیشی و سکولاریسم در جامعه غرب منتهی می شود.

 

انتخاب و جایگذاری تصاویر حاکی از آن است که نویسنده با هدفی مشخص گزارش را تهیه کرده است! هر چند که عنوان گزارش در رابطه با شناخت «اسلام واقعی» است اما عکس نوشته ها مفهوم دیگری دارند. همچنان که گفته شد انقلاب اسلامی ایران نیز در این گزارش تصویری مورد توجه قرار گرفته است.

اگرچه در سایر گزارش ها از تصاویر و تعابیری مشابه استفاده می شود اما رسانه های غربی با سانسور واقعیات درصدد هستند که نقش خود را در بوجود آوری گروه های خشونت طلب منکر شوند. اکنون که گروه های مورد حمایت غرب شمشیرشان را به سمت کشورهای غربی نشانه رفته اند، رسانه های وابسته به دولت های غربی با هوچی گری تمام این مشکلات را از ناحیه مسلمانان و دین اسلام می دانند.

 

اگرچه به تلافی حمله تروریستی پاریس، رئیس جمهور فرانسه دستور حمله هوایی به مواضع داعش در سوریه را صادر کرده است اما به نظر نمی رسد که این اقدام تاثیری در اصل موضوع داشته باشد. نفوذ جریان تروریستی به قلب فرانسه حاکی از این واقعیت است که شهروندان غربی به همان صورتی که برای مبارزه با دولت بشار اسد و همراهی با گروه تروریستی داعش عازم سوریه شده اند به همان صورت نیز به کشورهای شان باز خواهند گشت!

همچنان که گفته شد در بخشی از گزارش به انقلاب اسلامی ایران اشاره شده است! در یکی از تصاویر که در ادامه شاهد آن خواهیم بود، آمده است: «با پیروزی انقلاب اسلامی و تشکیل حکومت ولایت مطلقه فقیه در ایران، اسلام شیعه از محدوده فرامین و اعتقادات برای مومنین و معتقدین خارج و تلاش برای تسلط برهمه ساختارهای “‌جهانی” آغاز شد. با این‌حال پس از گذشت چندین دهه هنوز هم بر سر چیستی “اسلام واقعی” در این کشور تفاهم وجود ندارد».

 

علیرغم تاریخ گویای اسلام و نقش شیعه در شکل گیری حکومت های اسلامی و همچنین دستورات صریح و روشن امام اول شیعیان [حضرت علی (ع)] برای برپایی حکومت دینی و عدل گستری در جامعه اسلامی اما نویسنده شیعه را در محدوده فرامین و اعتقادات شخصی معرفی می نماید! نکته دوم در این عکس نوشته تلاش برای تسلط به همه ساختارهای جهانی است که البته حقیقت ندارد. نگاهی به گذشته این موضوع را ثابت می کند!

تلاش برای تسلط به ساختارهای جهانی مستلزم لشگرکشی و اعمال زور و فشار به سایر کشورهای دنیا می باشد. آیا ایالات متحده آمریکا که در یک دهه اخیر با لشگرکشی به افغانستان و عراق وارد حمله نظامی شده درصدد تسلط بر ساختارهای جهانی نیست!!؟ آیا ایالات متحده آمریکا با اعمال فشارهای اقتصادی و سیاسی درصدد سرنگونی یا همراه کردن سایر کشورهای دنیا با خود نیست!!؟

اصل غیرقابل انکار انقلاب مردم ایران در سال ۱۹۷۹ «اسلام» است؛ اگرچه ممکن است در برخی از دوره ها تعابیر گوناگونی از اسلام ارائه شود اما این موضوع نافی اصل قضیه یعنی اسلام نیست! البته باید به این نکته نیز توجه کرد که آنهایی هم که دم از اسلام آمریکایی می زدند به نوعی وابسته به همان جریان های فرا مرزی بودند. کما اینکه برخی از آنها هم اکنون در کشورهای غربی سکونت داشته و در اندیشکده ها و رسانه های وابسته به دولت های غربی مشغول فعالیت هستند.

 

همچنین در تصویری دیگر از حزب الله نام برده شده است، در ذیل عکس دیدار سیدحسن نصرالله با امام خامنه ای آمده است: «گروه حزب‌الله با الهام از ایدئولوژی اسلام سیاسی آیت‌الله خمینی در لبنان ظهور کرد. در زمان جنگ داخلی لبنان، حزب‌الله به کمک سپاه پاسداران، تعلیم نظامی داده شده و تحت حمایت مالی و سیاسی جمهوری اسلامی قرار گرفت. حزب‌الله ۳ هدف اصلی را به عنوان آرمان خود اعلام کرده که عبارتند از: محو آثار امپریالیستی غرب، مجازات فالانژها و برپایی حکومت اسلامی در لبنان است».

مفهوم صدور انقلاب اسلامی و تسلط بر جامعه جهانی دو موضوع کاملا متفاوت و مغایر از یکدیگر هستند! با اینکه جمهوری اسلامی ایران همواره به صدور انقلاب اسلامی تاکید داشته است اما نباید این موضوع با تلاش برای تسلط بر ساختارهای جهانی اشتباه گرفته شود. حکومت ایران هیچگاه در شکل گیری جنبش های مردمی در کشورهای منطقه [که از آن با عنوان بهار عربی یاد می شود] نقش نداشته است اما در صورت ضرورت پشتیبان و حامی مردم آزادی خواه و عدالت جو بوده است. بدون شک انقلاب اخیر مردم کشورهای مصر، لیبی، یمن ناشی از عملکرد بد مسئولان و مقام های سیاسی و نظامی آن کشورها بوده است.

 

در پایان گفتنی است که کشورهای غربی علی الخصوص ایالات متحده همواره از گروه های تروریستی در پیشبرد اهداف خود بهره برده است. این گروه ها مادامی که در جهت منافع ملی آمریکا قدم بر دارند حمایت می شوند و روزی که تاریخ استفاده آنها منقضی شود، دشمن تلقی شده و نابود می شوند! این رسم دیرینه کشورهای غربی است! گروه تروریستی القاعده به سبب آنکه علیه شوروی در جنگ سرد مبارزه می کرد مورد حمایت ایالات متحده بود اما پس از طی آن دوران، دولت آمریکا به اسم مبارزه با تروریسم القاعده به افغانستان حمله کرد. در مورد تروریست های داعش نیز قضیه به همین صورت است … حال که داعش علیه منافع ملی کشورهای غربی وارد عمل شده اینچنین مورد لعن و نفرین دولتمردان غربی قرار می گیرد و شاهد عزم راسخ برای نابودی آنها هستیم.

انتهای پیام/ما هستیم

حملات تروریستی اخیر در فرانسه بار دیگر موجب هجمه رسانه های غربی علیه اسلام و مسلمانان شد؛ رسانه دولتی آلمان با ارائه گزارشی از وضعیت مسلمانان به سیاه نمایی درباره اسلام و مسلمانان پرداخت.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

۱ دیدگاه

  1. مقاله جالبی بود ممنون
    ولی به قیافه بن لادن نمیاد اصلا که تروریست باشه ها اونم در این حد …………….
    میبینید اینجا میگن از رو قیافه نباس قضاوت کرد

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme