https://telegram.me/empireoflies

روایت جدید بی بی سی از بند ۳۵۰ اوین

به گزارش «امپراتوری دروغ» به نقل از جام نیوز، گذشت زمان، ابعاد بیشتری از جنجال رسانه ای بند ۳۵۰ زندان اوین را آشکار کرد. شبکه دولتی بی بی سی فارسی که از همان ابتدا پرچمدار این خشونت رسانه ای بود؛ اما به مرور زمان و پس از روشن شدن ابعاد دروغ جنجال بند ۳۵۰ اوین، سعی کرد از بار روانی آن شانه خالی کند. در حقیقت این شانه خالی کردن اشتباه دوم بی بی سی بود؛ چرا که به طور غیر مستقیم به ارتباط با عوامل گروهک منافقین و خانواده های آنان و همچنین حمایت از این گروهک اذعان کرد.

بی بی سی که در ابتدا با عناوینی چون “خشونت بی سابقه”، “قربانی یکی از خشن ترین سرکوب ها”، “به خون کشیده شدن راهروی بند ۳۵۰ اوین” و دیگر مواردی از این دست یکه تازی می کرد و از این حادثه اطلاع رسانی می کرد که گویا خبرنگاران این شبکه در صحنه حادثه حضور داشته اند، پس از روشن شدن ماجرا، درگیری را به بندی که اعضای گروهک منافقین در آن نگهداری می شوند محدود و اعتراف می کند: بازرسان با قسمت های دیگری کار نداشتن غیر از بازرسی وسائل برای پیدا کردن خط و گوشی هایی که [به طور غیر قانونی] وارد زندان شده اند، اما در بند محل نگهداری منافقین به علت مقاومت اعضای این گروهک درگیری پیش آمد.

اما ماجرا آنجا جالبتر می شود که مهدی پرپنچی از سردبیران ارشد بی بی سی فارسی نیز پس از بالا گرفتن اعتراضات به دروغ پردازی بی بی سی و پروپاگاندای آن، با عقب نشینی از مواضع صریح و اولیه این شبکه تاکید می کند که اطلاعات منتشر شده از سوی بی بی سی صرفا بر اساس مصاحبه با افرادی بوده که اطلاعات موثقی از ماجرای بند ۳۵۰ اوین نداشته اند: «ما گفتگوی متعددی با خانواده های زندانیان داشتیم و اخباری را که آنها اکثرا هم شنیده بودند و لزوما خودشون هم اطلاع موثقی نداشتند».

انتهای پیام/

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme