https://telegram.me/empireoflies
کارشناس مسائل ترکیه گفت: آمریکا تعداد ۳ هزار نفر از نیرو‌های بلک واتر و ۷۰ هزار نفر از جوانان کرد و نیرو‌های دموکراتیک سوری را در مناطق اشغال شده سوریه(منطقه امن) سازمان دهی کرده و می‌خواهد عملیات‌هایی در سوریه، عراق و اگر در آینده لازم شد در ترکیه انجام دهد و جلوی نفود ایران در منطقه را بگیرد.

روایتی از ساماندهی مزدوران بلک‌واتر در سوریه توسط آمریکا

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغسیدعلی قائم‌مقامی، با اشاره به اعلام تفاهم آمریکا و ترکیه در ایجاد منطقه حائل در مرز سوریه اظهار کرد: این منطقه ۴۵۰ کیلومتر طول دارد و در مرز مشترک ترکیه و سوریه واقع شده که عمق آن ۳۲ کیلومتر است و در شرق فرات قرار دارد.

وی ادامه داد:، اما درباره این منطقه حائل، اختلاف‌نظر‌هایی وجود دارد؛ ترامپ گفته بود که در عمق ۲۰ مایلی باشد و اردوغان هم این را قبول کرده بود، اما پنتاگون می‌گوید که باید حداقل در عمق ۱۵ کیلومتری باشد.
کارشناس مسائل ترکیه بیان کرد: از آن طرف «شاهد عبدو»، فرمانده یگان‌های مدافع خلق که وابسته به (پ ک ک) است، گفته بود ترکیه تا عمق ۵ کیلومتری این منطقه می‌تواند وارد شود و در غیر این صورت ۶۰۰ کیلومتر از آن منطقه عملیاتی را قبضه کرده و وارد جنگ و نبرد ارتش ترکیه می‌شوند.
قائم مقامی با بیان اینکه دستیابی به تفاهم نهایی در منطقه حائل، ادعای ترکیه است و پنتاگون هنوز آن را قبول نکرده است، یادآورشد: ترکیه می‌خواهد علاوه بر ایجاد منطقه امن، این ناحیه در اختیار ارتش ترکیه و ارتش آزاد سوریه باشد، اما آمریکا می‌گوید این منطقه باید تحت کنترل آمریکا به اضافه انگلیس، آلمان، آمریکا و کشور‌های عرب خلیج فارس باشد تا جلوی حملات ارتش ترکیه علیه نیرو‌های مسلح کرد گرفته شود؛ ترامپ پیش از این گفته بود تعهد دادیم، کرد‌های سوریه مورد حمله نیرو‌های نظامی ترکیه قرار نگیرند.
وی اضافه کرد: آمریکا در این منطقه حائل تعداد ۷۰ هزار نفر از کرد‌های مسلح وابسته به (پ ک ک) را آموزش داده که سن این افراد بین ۱۵ تا ۲۵ سال است و ماهی ۲۰۰ دلار به آن‌ها حقوق می‌دهد. علاوه بر آن اعضای مرکزی (پ ک ک) هم در این منطقه مستقر شده‌اند و این منطقه در اشغال کامل آمریکاست.
کارشناس مسائل ترکیه خاطرنشان کرد: شمال غرب و شرق فرات و منطقه عملیاتی سپر فرات، شاخه زیتون و همچنین ادلب، تحت نظارت آمریکا و ترکیه است و آن‌ها نمی‌خواهند ارتش سوریه وارد این مناطق شود و عملا مناطقی از سوریه را اشغال کرده‌اند.
قائم مقامی توضیح داد: هدف استقرار نیرو‌های ترکیه و آمریکا در این قسمت‌های سوریه، این است که ارتش بشار اسد وارد این مناطق نشود و حاکمیت مطلق ارتش سوریه در خاک این کشور برقرار نشود. از سوی دیگر شرق فرات بسیار حاصلخیز است و کشاورزی و دامپروری در آن جریان دارد. می‌توان گفت از شمال شرق سوریه تا نزدیکی جنوب شرق ترکیه، مرز‌های سوریه و عراق تحت اشغال ارتش آمریکاست.
وی افزود: آمریکا تعداد ۳ هزار نفر از نیرو‌های بلک واتر و ۷۰ هزار نفر از جوانان کرد و نیرو‌های دموکراتیک سوری را در مناطق اشغال شده سوریه سازمان‌دهی کرده و می‌خواهد عملیات‌هایی در سوریه، عراق و اگر در آینده لازم شد در ترکیه انجام دهد و جلوی نفود ایران در منطقه را بگیرد.
کارشناس مسائل ترکیه بیان کرد: ترکیه هم با حضورش در منطقه حائل قصد دارد، جلوی پیشروی نیرو‌های کرد مستقر در این منطقه را بگیرد و بخش‌هایی از کشور سوریه را تحت تصرف خود در آورد.
انتهای پیام/میزان
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme