https://telegram.me/empireoflies

روابط حماس با حزب الله و ایران

به گزارش «امپراتوری دروغ»، “خالد مشعل” رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس، در گفتگو با خبرگزاری فرانسه گفت: جنگ بزرگ غزه همین روزها تمام خواهد شد و ملت فلسطین به تحقق اهداف خود در خلاصی از دست رژیم اشغالگر قدس و تعیین سرنوشت خود و تشکیل کشور مستقل و آزاد فلسطین نزدیک خواهند شد.

وی با اشاره به حمایتهای تشکیلات خودگردان و مردم فلسطین ساکن در کرانه باختری از نوار غزه گفت: کرانه باختری از آغاز جنگ رژیم صهیونیستی علیه نوار غزه علیه رژیم اشغالگر قدس و در حمایت از ساکنین نوار غزه به پا خواستند.

وی افزود: گروههای مقاومت قدرت بالایی در پیش بینی وقایع و احتمالات موجود دارند و مقاومت و مردم فلسطین هرگز شکست نخواهند خورد و آنچه در طول یک ماه گذشته در غزه رخ داد گواه این مدعاست.

مشعل خاطر نشان کرد: “بنیامین نتانیاهو” نخست وزیر رژیم صهیونیستی هم اکنون با بحرانهای داخلی روبرو است و پس از شکست ارتش این رژیم در عرصه میدانی در نوار غزه، شروع به رجز خوانی کرده است و سعی می کند شکست نظامی خود را در عرصه سیاسی جبران کند.

وی درباره ایجاد فرودگاه و بندر بین المللی در نوار غزه به عنوان یکی از شروط اصلی مقاومت برای برقراری آتش بس دائم در نوار غزه گفت: ایجاد فرودگاه و بندرگاه بین المللی در نوار غزه از مطالبات اصلی مردم فلسطین است و مردم غزه می خواهند که به دور از فشار و محاصره زندگی کنند. غزه جزئی از فلسطین است و ایجاد بندر و فرودگاه و رفع محاصره از حقوق قانونی و طبیعی مردم غزه است.

رئیس دفتر سیاسی حماس از میانجیگرهای بین المللی اعم از مصر و دیگر کشورهای عربی برای برقراری آتش بس در غزه قدردانی کرد.

وی در ادامه بر وجود وحدت میان گروههای مختلف فلسطینی در عرصه سیاسی و نظامی تأکید کرد.

مشعل با اشاره به حمایت قطر از حماس گفت: هیچ شکی وجود ندارد که موضع قطر در برابر بحران غزه موضعی شایسته و برجسته است و روابط خوبی میان حماس و قطر ودیگر کشورهای عربی وجود دارد و حماس به این کشورها احترام می گذارد.

وی همچنین تصریح کرد که روابط حماس با ایران و حزب الله چه پیش از جنگ غزه و چه پس از آن ادامه داشته و دارد.

انتهای پیام/

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme