https://telegram.me/empireoflies

رهبر خطرناکترین شاخه القاعده کشته شد

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: روزنامه واشنگتن پست پیشتر به نقل از مسوولانی در پنتاگون که نام آنها را ذکر نکرده، اعلام کرده بود که هنوز بسیار زود است که مشخص شود آیا ناصر الوحیشی، رهبر القاعده در شبه‌جزیره عربستان در این حمله کشته شده است یا خیر.

این روزنامه به نقل از یک مسوول در اطلاعات آمریکا که خواست نامش فاش نشود، گزارش داد: ما تلاش می‌کنیم تا در مورد کشته شدن او مطمئن شویم.

پیشتر نیز چند بار خبر کشته شدن الوحیشی منتشر شده بود که هربار این خبر رد شده است. بنا بر اعلام آژانس امنیت ملی آمریکا القاعده یمن یا همان القاعده در شبه‌جزیره عرب خطرناکترین شاخه القاعده برای منافع آمریکا و غرب است.

القاعده یمن با صدور بیانیه‌ای ضمن تایید کشته شدن الوحیشی، قاسم الریمی، یکی دیگر از اعضای خطرناک و بانفوذ خود را به عنوان رهبر جدید معرفی کرد.

یک مسوول یمنی هفته گذشته اعلام کرده بود که پهپادهای آمریکایی در ۹ ژوئن چهار موشک را به سمت سه عضو القاعده شلیک کردند که یکی از آنها از رهبران این گروه بود و هر سه تن در این حمله کشته شدند.

پهباد آمریکایی اعضای القاعده را در نزدیک اسکله شهر مکلا، مرکز استان حضرموت هدف قرار داد. شهر مکلا در آوریل گذشته به کنترل القاعده درآمد.

انتهای پیام/ایسنا

https://telegram.me/empireoflies

درباره admin_ms

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme