https://telegram.me/empireoflies

رمز پیروزی ایران در جنگ‌های نوین نظامی

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغجانشین فرمانده کل ارتش با حضور در دوره ۲۸ کارشناسی ارشد مدیریت دفاعی دانشگاه فرماندهی و ستاد ارتش گفت: اگر می‌خواهیم در جنگ‌های نوین قدرتمند ظاهر شویم، باید دانش خود را ارتقا دهیم.

امیر سرتیپ پوردستان در این مراسم خطاب به دانشجویان حاضر در این دوره آموزشی گفت: شما دانشجویان فرصت حضور در این دانشگاه را غنیمت بشمارید و از ظرفیت‌های علمی و تجربی اساتید خود نهایت بهره را ببرید.

وی در ادامه با اشاره به اینکه جنگ‌های آینده، دانش بنیان هستند، خاطرنشان کرد: اگر می‌خواهیم در جنگ‌های نوین قدرتمند ظاهر شویم و اثرگذار باشیم، باید دانش خود را ارتقا داده و بار علمی خود را بیفزاییم.

جانشین فرمانده کل ارتش توضیح داد: دوره دافوس یکی از مهمترین دوره‌های ارتش جمهوری اسلامی است، که افراد بعد از گذراندن این دوره‌ها در سطوح عالی مدیریتی ارتش کار خود را دنبال می‌کنند؛ از این رو دانشجویان دافوس باید شاخصه‌های یک فرد و مدیر نظامی را در خود ارتقا دهند.

پوردستان ادامه داد: دانشجویان باید در حوزه‌های مختلف بر مهارت‌ها، توانمندی‌ها و قابلیت‌های خود بیفزایند تا بتوانند در آینده با تلاش و ممارست یگان عملیاتی خود را مدیریت کنند.

در این مراسم که امیر سرتیپ کیومرث حیدری فرمانده نیروی زمینی ارتش، امیرسرتیپ خلبان نصیرزاده جانشین نیروی هوایی ارتش، امیر سرتیپ صباحی‌فرد جانشین پدافند هوایی ارتش، امیر سرتیپ دوم ولی‌وند فرمانده دانشگاه فرماندهی و ستاد ارتش، امیر سرتیپ دوم فولادی فرمانده دانشگاه افسری امام علی(ع)، حجت الاسلام صنعت‌پور امیری رئیس اداره عقیدتی سیاسی ستاد آجا و اساتید پیشکسوت دافوس و دانشجویان خارجی از کشورهای دوست و هم پیمان ایران نیز حضور داشتند، امیر سرتیپ دوم ستاد حسین ولی‌وند زمانی فرمانده دانشگاه فرماندهی و ستاد ارتش اظهار داشت.

دافوس آمادگی جذب دانشجویان از کشورهای دوست و همسایه را دارد و در این رابطه تمامی امکانات لازم را فراهم کرده است.

وی افزود: امسال چهار دانشجو از کشور دوست و هم‌پیمان پاکستان را در این دانشگاه پذیرا هستیم.

فرمانده دافوس آجا در ادامه توضیح داد: همچنین برای نخستین بار، ۲ دانشجو از کشور دوست و برادر هندوستان را پذیرا هستیم و امیدواریم روند پذیرش دانشجویان خارجی در دافوس آجا رو به گسترش باشد.

در این دوره آموزشی، ۲۷۰ دانشجو از نیروهای ارتش جمهوری اسلامی ایران در شاخه های زمینی، هوایی، دریایی، پدافند، جنگال و سایبر و پشتیبانی خدمات رزمی حضور دارند.

همچنین ۶ نفر از منتخبین نیروهای مسلح کشورهای دوست و همپیمان پاکستان و هندوستان در رسته ها و تخصص های نظامی زمینی، هوایی، دریایی و پدافند هوایی در این دوره آموزشی حضور دارند.

در دانشگاه فرماندهی و ستاد ارتش(دافوس)، آموزش پرسنل منتخب ارتش بمنظور مسوولیت پذیری در رده‌های میانی تیپ به بالا، یگان‌های همتراز آجا و سایر نیروهای مسلح(مقطع کارشناسی ارشد و کارشناس ارشد حرفه ای) در رشته های مدیریت دفاعی با چهار گرایش عملیاتی، شامل زمینی، هوایی، دریایی و پدافند هوایی و چهار گرایش پشتیبانی خدمات رزمی شامل اداری، پرسنلی، مالی، آماد و پشیتبانی، آموزش، جنگال و علوم سایبری انجام می گیرد.

دافوس آجا در راستای ارتقاء سطح آموزش های علمی، عملی، میدانی و تقویت مبانی عقیدتی و سیاسی افسران ارتش جمهوری اسلامی ایران، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، ستاد کل نیروهای مسلح، وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، نیروی انتظامی و منتخبین نیروهای مسلح کشورهای دوست و همپیمان در رسته ها و تخصص های نظامی زمینی، هوایی، دریایی و پدافند هوایی با استفاده از اساتید مجرب، فرماندهان و پیشکسوتان دوران دفاع مقدس اقدامات موثری انجام می دهد.

مهمترین بخش آموزش دانشگاه فرماندهی و ستاد ارتش این است که تهدیدات منطقه ای و فرامنطقه ای نیز در این دانشگاه رصد می شود و تمامی سرفصل های آموزشی، موضوعات پژوهشی، تدوین کتب درسی و آموزشی بر مبنای تهدیدات تنظیم می شود و دانشجویان و دانش پژوهان، ضمن شناخت آگاهانه از شرایط ، راهکارهای مقابله با آنها را می آموزند و با فراگیری آموزش های نوین به روز، با پیشرفت های نظامی، علمی و صنعتی ایران و جهان و همچنین عوامل سیاسی، اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی در تامین امنیت، آشنا شده و پس از دانش آموختگی موفق به اخذ دانشنامه کارشناسی ارشد مورد تایید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری می شوند.

فارغ التحصیلان این دانشگاه با کسب مهارت های مختلف علوم دفاعی، صاحبنظر در زمینه مسایل فرماندهی، اطلاعات، اداری، آماد و پشتیبانی می شوند تا جایی که پس از طی دوره، توان ایفای نقشی موثر در مشاغل فرماندهی و ستادی در رده های بالای نیروهای مسلح را با درک مناسب از محیط جنگ های آینده در شرایط ناهمتراز بدست می آورند.

انتهای پیام/ایلنا

جانشین فرمانده کل ارتش با حضور در دوره ۲۸ کارشناسی ارشد مدیریت دفاعی دانشگاه فرماندهی و ستاد ارتش گفت: اگر می‌خواهیم در جنگ‌های نوین قدرتمند ظاهر شویم، باید دانش خود را ارتقا دهیم.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme