https://telegram.me/empireoflies
«حسین باستانی»

رمزگشایی از اقدام خبرساز تحلیلگر ارشد «BBC» / باستانی از رسانه ملکه جدا می‌شود؟

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ«حسین باستانی» تحلیلگر ارشد بی‌بی‌سی فارسی خبر داد که واژه BBC را از شناسه توئیتر خود حذف کرده است.

باستانی از بی‌بی‌سی جدا می‌شود یا BBC از باستانی؟

او در این باره نوشت: «شناسه توئیتر من از BBCBastani به hosseinbastani تغییر کرد».

این تغییر با واکنش‌های متفاوت مخاطبان او در فضای مجازی همراه شده است.
برخی از آن‌ها بر این باورند که کلمه بی بی سی در شناسه او مانند لکه ننگی بود که او آن لکه را از خود جدا کرد و برخی دیگر این تغییر را نشانه جدا شدن وی از بی بی سی فارسی دانسته‌اند.

از دیگرسو، خروج برخی کارمندان ارشد بی بی سی مانند «صادق صبا» و پیوستن آن‌ها به شبکه سعودی “ایران اینترنشنال” باعث شده است که برخی این تغییر را نشانه جذب باستانی به این شبکه بدانند.

باستانی از بی‌بی‌سی جدا می‌شود یا BBC از باستانی؟

واکنش برخی از مخاطبان به تغییر شناسه باستانی

البته باستانی در ادامه توئیت خود به واکنش‌های احتمالی جواب داده و نوشته: «این به معنای تغییر محل فعالیت رسانه‌ای یا تصمیم بنده برای رفتن به رسانه‌ای دیگر نیست».

باستانی از بی‌بی‌سی جدا می‌شود یا BBC از باستانی؟

توئیت حسین باستانی

در مورد حذف واژه BBC از شناسه باستانی، شایان ذکر است که چندی قبل مدیران ارشد رسانه دولتی انگلیس از کارمندان بخش فارسی خواستند «مطلقا هیچ‌کدام از مطالب و گزارش‌های تهیه شده در ایران را نه اکنون و نه در آینده روی خروجی‌های فارسی این شبکه اعم تلویزیون و رادیو یا شبکه‌های اجتماعی و وب‌سایت قرار ندهند.»

این تصمیم با مخالفت حسین باستانی روبرو شد و او به‌عنوان عضوی از اتحادیه ملی روزنامه‌نگاران انگلیس، بیانیه‌ای را در ابراز مخالفت تصمیم بالادستی‌هایش در وب‌سایت اتحادیه منتشر کرد.

باستانی از بی‌بی‌سی جدا می‌شود یا BBC از باستانی؟

اعتراض حسین باستانی به تصمیم سرویس جهانی

باستانی در یکی از توئیت‌های اخیرش، از مخاطبان خواسته بود که او را “کارشناس بی بی سی” ندانند؛ حال آنکه در توئیتر و فیس‌بوک شبکه بی بی سی را به‌عنوان محل کار خود معرفی می‌کرد و شناسه‌های کاربری‌اش در شبکه‌های اجتماعی با واژه BBC پیوند خورده بود!

شاید افزایش بی‌اعتمادی مخاطبان و تصمیم مدیران ارشد برای ایجاد تغییرات پرسنلی در سرویس فارسی، حسین باستانی را به این نتیجه رسانده است که آرام آرام از شبکه فاصله بگیرد تا هزینه کمتری بابت تحولات پیش رو بپردازد.

منبع: جام نیوز

انتهای پیام/

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme