https://telegram.me/empireoflies
تحولات میدانی در سوریه، امروز شاهد تنش و رویارویی حامیان تروریسم در منطقه است.

رقابت نفس‎گیر سازمان‎های جاسوسی آمریکا بر سر شکست در سوریه!

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: طی روزهای گذشته، نبرد بین گروه تروریستی، موسوم به ارتش آزاد و یگان‎های مدافع خلق کرد در سوریه باعث رویارویی میان وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) و آژانس اطلاعات مرکزی (سیا) شده است.

در همین ارتباط، نشریه آمریکایی نیویورک تایمز در گزارشی با عنوان “معارضان، منطقه تحت سیطره کردها را تهدید می‎کنند” ادعا کرد که گروه تروریستی ارتش آزاد که از سوی ترکیه حمایت می‎شود و توانست جرابلس را از سیطرۀ تروریست‎های داعش خارج کند، از پشتیبانی سازمان جاسوسی سیا برخوردار است در حالی که پنتاگون، نیروهای دموکراتیک سوریه را حمایت می‎کند!
رقابت نفس‎گیر سازمان‎های جاسوسی آمریکا بر سر شکست در سوریه!
 
این گزارش می‎افزاید: سیا و پنتاگون مجموعه‎های مختلفی از گروههای مسلح (تروریست) را در جنگ سوریه حمایت می‎کنند و این وضعیت باعث بروز تنش‎هایی بین این دو شده است.
 
بر اساس ادعای نیویورک تایمز، گروه تروربستی ارتش آزاد که توسط سازمان سیا و آژانس‎های اطلاعاتی متحد با آن حمایت می‎شود، توانسته است به سمت غرب و به طرف شهرک‎های الباب و مارع پیشروی کند و انتظار می‎رود که بین آن و نیروهای دموکراتیک سوریه که توسط یگان‎های مدافع خلق کرد اداره می‎شود و از حمایت پنتاگون برخوردار است، درگیری‎هایی به وجود آید.
 
این نشریه همچنین می‎نویسد: آمریکا در چارچوب ایجاد توازن میان نیروهای متحد خود و نیروهایی که هم با آمریکا و هم با ترکیه متحدند، از یگان‎های مدافع خلق کرد خواسته که به مناطق واقع در شرق فرات عقب نشینی کنند و در مجموع موضع آمریکا در قبال ادامۀ درگیری‎ها بین طرفین متحد با خود پیچیده و مبهم است.
 
نیویورک تایمز در ادامه، به اظهارات پیتر کوک سخنگوی پنتاگون اشاره کرد که گفته بود؛ درگیری‎های جاری در جرابلس را از نزدیک پیگیری می کند و از گروه‎های درگیر خواسته بود که اقدامات لازم را برای حل بحران انجام دهند.
 
فیش حقوقی تروریستها در جیب مقامات آمریکایی
پیش از این، یک سناتور آمریکایی با اشاره به حمایت مالی آمریکا از گروه های تروریستی، اعلام کرد که این کشور حقوق تروریست‎های گروه نور الدین الزنکی را می‎پردازد. ریچارد بلاک در گفت‎وگو با شبکه “راشا تودی” روسیه گفت: «متأسفانه حقوق عناصر گروه نورالدین الزنکی که چندی پیش سر یک کودک فلسطینی را بریدند از سوی واشنگتن پرداخت می‎شود».
رقابت نفس‎گیر سازمان‎های جاسوسی آمریکا بر سر شکست در سوریه!
 
 بلاک، سناتور ایالت ویرجینیا، چندی پیش در یک سخنرانی گفته بود، آمریکا از تروریست‎های فعال در سوریه حمایت می‎کند. این حمایت که از سوی سیا و پنتاگون انجام می‎شود، شامل حمایت مالی، تسلیحاتی و اطلاعاتی است.
اما واقعیات بحران سوریه چیست؟
 شاید در ابتدای بحران سوریه معترضان در پی براندازی نظام اسد نبودند و صرفا خواستار اصلاحات و ایجاد یک فضای سیاسی مناسب‎تری در کشور دست به اعتراض زدند.
رقابت نفس‎گیر سازمان‎های جاسوسی آمریکا بر سر شکست در سوریه!
 اما در این میان دستهایی پشت پرده به بحران دامن زدند که اتفاقا هیچ اعتقادی به دموکراسی و آزادی نداشتند. دستهایی که کینه چند ده ساله از نظام سوریه را به دل داشتنند و عده‎ای دگم اندیش متاثر از رادیکالیسم اسلامگرا یا همان اسلام مطلبوب غربیها جذب گروهک‎های تروریستی برای جنگ با مردم سوریه شدند. برخی از آنها هم مهره‎های پنهان سفارتخانه‎ها بودند و برخی اندیشه‎های تند مذهبی در سر داشتند و بعضی هم از اراذل و اوباش و جنایتکاران عدالت گریز بودند. بی‎شک نظام سلطه با یک برنامه‎ریزی و هدف‎گذاری دقیق نقشه به پایین کشیدن حکومت اسد را طراحی کردند.
مهندسی جنگ در سوریه قبل از آغاز انقلابهای منطقه
چند سال پیش از آغاز شدن بحران در منطقه بویژه تجاوز گروههای تروریستی به تمامیت ارضی سوریه، روزنامه لوموند چاپ فرانسه پیش بینی کرده بود، سوریه در ۱۰ سال آینده جزو کشورهای توسعه یافته در میان کشورهای پیرامونی خود قرار خواهد گرفت.
بی‎گمان برای همین بود که بدخواهان شهروندان سوری تاب ثبات در سوریه را نداشتند. به ویژه اینکه بشار اسد، بسیاری از آرزوهای مردمش را به تحقق نزدیک کرده بود. 
رقابت نفس‎گیر سازمان‎های جاسوسی آمریکا بر سر شکست در سوریه!
“میشل ریمبو” سفیر سابق فرانسه در کتاب خود با نام “توفان در خاورمیانه بزرگ” از اطلاعات مهمی پرده برمی‎دارد از جمله اینکه، در ژانویه ۲۰۱۴ به نقل از سناتور “ماریو مورو” وزیر دفاع سابق ایتالیا وی در سال ۲۰۰۹ به کردستان عراق رفته و از یک مجتمع ساختمانی در حال ساخت بازدید کرده است.
سناتور از پیمانکار می‎پرسد که هدف از بنای این همه ساختمان چیست؟ و این پاسخ را می‎شنود، اینها برای آوارگان جنگ سوریه است. نکته قابل تأمل اینکه: این اتفاق مربوط به حداقل دو سال پیش از شروع جنگ در سوریه است و نشان می‎دهد که نقشه این جنگ قبل از آنچه که تحولات کشورهای منطقه موسوم به انقلاب‎های بهارعربی آغاز شود، طراحی و اجرا شده است. 
ریمبو در این کتاب به مطلبی خطرناک تر اشاره می‎کند، برنامه‎ریزی برای به اصطلاح انقلاب سوریه با کمک برنامه دموکراسی در سوریه انجام شده که از حمایت‎های مالی یکی از سازمان‎های غیردولتی مرتبط با سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) برخوردار است. برنامه‎ریزی برای تجاوز امپریالیستی آمریکا علیه سوریه سالها پیش از این به اتمام رسیده است. 
واقعیت موضوع آن است که وزارت دفاع آمریکا و سازمان امنیتی سیا تمایلی به راه حل سیاسی برای پایان دادن به بحران سوریه ندارند و بر راه حل نظامی بیشتر تاکید دارند. وی همچنین افزود برخلاف تاکید جان کری وزیر امورخارجه بر راه حل سیاسی بحران سوریه و تمایل باراک اوباما به پایان دادن بحران سوریه قبل از اتمام ریاست جمهوری‎اش، پنتاگون و سیا بر راه حل نظامی و طولانی کردن نبرد در سوریه تاکید  دارند.
رقابت نفس‎گیر سازمان‎های جاسوسی آمریکا بر سر شکست در سوریه!
نقش کلیدی اوباما در ویرانی کامل کشور لیبی، بحرانی کردن وضعیت اوکراین، روانه کردن تروریستها به خاورمیانه به خصوص سوریه، درگیرکردن اروپا با مسئله مهاجرت اوباما تکمیل می‎شود. وی در ظاهر امر تلاش می‎کند که دست کم به یکی از این بحرانها پایان دهد. اما ساختار قدرت در آمریکا به رویکرد نظامی علاقه بیشتری دارد.
امروز پس از سالها جنگ و خون و منازعات در منطقه بحران خیز خاورمیانه خاصه سوریه و عراق، نظام بین‎الملل شاهد یک جنگ فرسایشی و غیر ضرور است. جنگی که هر اندازه بر فقر و آوارگی طرفهای درگیر می‎افزود؛ به همان مقدار کارتل‎های اسلحه سازی و دلالان تسلیحات میکروبیولوژی و ممنوعه را منتفع ساخته است.
آمریکا در نقش کژدم منطقه
اما هر آنچه که از مصائب سرزمین سوریه گفتیم حق مطلب ادا نخواهد شد. عصر حاضر، روزگاری که واژه مهجور حقوق بشر بازیچه دست نظام سلطه و صهیونیزم بین‎الملل شده است، حکام مرتجع منطقه به پشتیبانی ایالات متحده آمریکا و رژیم صهیونیستی دست به یک اکران خونین زده‎اند که اتفاقا نهادهای حقوق بشری و در رأس آن سازمان ملل متحد به تماشا نشسته‎اند.
رقابت نفس‎گیر سازمان‎های جاسوسی آمریکا بر سر شکست در سوریه!
با همه تفاسیر، حکایت امروز دولتهایی که با هدایت سرویسهای جاسوسی خود آتش به دامن منطقه زده‎اند، روایتی است از یک کژدم که چه بسا افراد بی‎شماری را با زهر خود از پای در می‎آورد، لذا آنگاه که در کانون شعله‎های اخگر خود ساخته به دام می‎افتد، دم  زهر آلودش را بسوی پیکر نیمه جانش می‎گیرد و بر زندگی خویش پایان می‎بخشد.
لیکن تمثیل کژدم در مورد گروه‎های تروریستی معارض حکومت قانونی اسد و مردم سوریه و نیز سردمداران آنها، خالی از این مصداق نیست. آنطور که از آخرین تحولات میدانی سوریه خبر می‎رسد گروه‎های تروریستی فارغ از اینکه دارای چه بیرق و نشانی باشند یک به یک از سنگرها پا به فرار می‎گذارند و خود را بیش از پیش در  حلقه محور مقاومت محصور می‎بینند.
چه مضحک است؛ حال که سرکردگان این گروه‎ها مزدوران خود را و مغموم شکست خورده می‎یابند؛ از روی سرافکندگی و استیصال به جان یکدیگر افتاده‎اند. این همان آرمان شهری است که دولتهای غربی نسبت بدان به مردم جهان وعده می‎دهند؛ دموکراسی به زور اسلحه و سرنیزه، حقوق بشری نیم بند که مختص به مرزهای سیاسی خاورمیانه است. وعده واهی دموکراسی که تنها بر زبان امپریالیسم جهانی  جاری و ساریست.
انتهای پیام/باشگاه خبرنگاران

تحولات میدانی در سوریه، امروز شاهد تنش و رویارویی حامیان تروریسم در منطقه است.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme