https://telegram.me/empireoflies

رفراندوم بهانه است، بازگشت پهلوی نشانه است!

اختصاصی-به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: پس از سواستفاده دشمنان ملت ایران و عوامل داخلی‌شان از اعتراضات مسالمت‌آمیز اخیر در چند شهر کشور و تبدیل آن به اغتشاش و آتش‌زدن اموال عمومی و خصوصی و انتقام‌گیری از سطل‌های زباله، عناصر اپوزیسیون سعی کردند در شبکه‌های اجتماعی هشتگ #رفراندوم را مطرح کنند و حتی از کشورهای غربی خواستند تا با افزایش تحریم و فشار بر نظام جمهوری‌اسلامی، حکومت را به پذیرش رفراندوم مجبور کنند؛ هرچند که این طرح نخ‌نما با بی‌توجهی کامل روبرو شد و از دستور کار خارج گشت.

اما چند روز پیش یکی از عناصر ضدانقلاب با انتشار مقاله‌ای در سایت اپوزیسیون «ملیون» به این طرح مضحک حمله کرد و آن را طرحی از سوی سلطنت‌طلبان و بازماندگان رژیم پهلوی دانست. «رامین کامران» در این مقاله نوشت: “این روزها مضمون رفراندم جسته و گریخته مطرح میگردد، بدون امضأ و با ظاهر آزادی خواهانه. البته هر کس چشم بصیرت دارد، امضای پهلوی خواهان را پای آن میبیند ـ موشی است که اینها در بحث میدوانند.”

این اپوزیسیون مخالف سلطنت‌طلبان، با بیان اینکه سلطنت‌طلبان با مطرح کردن درخواست رفراندوم به‌دنبال بازگرداندان سلطنت و رژیم پهلوی هستند، تصریح کرد: “امروز با کوشش پهلوی‌خواهان برای استفاده از شگردی نخ‌نما سر و کار داریم. محصور کردن حساب شدۀ مردم در قالبی محدود و حذف تمامی گزینه‌های نامطلوب در یک حرکت. وقتی این کار انجام گرفت، باقی … فرمالیته خواهد بود. ظاهر دمکراتیک کار البته به انجام کلاهبرداری مدد بسیار میرساند، بخصوص که صورت دمکراسی مستقیم دارد … باید از اینهایی که از همه سو، ولی هدایت شده از مرکزی واحد، شعار رفراندم سر میدهند، پرسید که چه سؤالی را میخواهند به همه‌پرسی بگذارند. شعار خام رفراندم، همه را به خیال‌پردازی تشویق میکند تا نقش خود را در آن ببینند و با اتکای به این فکر که رفراندم اصولاً چیز بدی نیست، به خود اطمینان خاطر بدهند. یکی تصور میکند که برای ماندن یا رفتن جمهوری اسلامی باید رفراندم کرد! بی‌توجه به این امر که اجرای چنین رفراندمی فقط در صورت سقوط نظام اسلامی ممکن خواهد شد و به این ترتیب اصلاً موضوع نخواهد داشت. دیگری خیال میکند برقراری دمکراسی محتاج رفراندم است! در صورتی که رفراندم کردن مترادف قبول اصول دمکراسی است و کسی در باب اعتبار رفراندم، رفراندم نمیکند و …”

«رامین کامران» با تاکید بر این نکته که سلطنت‌طلبان از مطرح کردن رفراندوم به‌دنبال اهداف پشت‌پرده هستند، گفت: “اگر طرفداران رفراندم نمیگویند کدام سؤال ساده و روشن و مستعد پاسخ آری یا نه را میخواهند در معرض انتخاب شما قرار بدهند، دلیل دارد. سؤالشان روشن است، ولی قابل طرح نیست: میخواهند برای بازگشت رژیم پهلوی از شما امضأ بگیرند. اگر فرصت بدهید تا به جایی برسند که بتوانند چنین رفراندمی برگزار کنند، یعنی به هدفشان رسیده اند و رفراندمشان جز حفظ ظاهر نخواهد بود.”

همان‌طور که این فعال اپوزیسیون اذعان دارد، سلطنت‌طلبان با آنکه ظاهر غربی به خود می‌گیرند، اما هنوز بعد از ۴۰ سال از انقلاب اسلامی مردم ایران، به اصول مردمسالارانه اعتقاد واقعی ندارند و برگزاری همه‌پرسی را هم پلی برای بازگشت رژیم پهلوی می‌دانند که قطعا ناکام خواهند بود.

انتهای متن/

پس از سواستفاده دشمنان ملت ایران و عوامل داخلی‌شان از اعتراضات مسالمت‌آمیز اخیر در چند شهر کشور و تبدیل آن به اغتشاش و آتش‌زدن اموال عمومی و خصوصی و انتقام‌گیری از سطل‌های زباله، عناصر اپوزیسیون سعی کردند در شبکه‌های اجتماعی هشتگ #رفراندوم را مطرح کنند

بررسی کلی

امتیاز کاربر: 4.8 ( 1 رای)
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme