https://telegram.me/empireoflies

آیا رضا پهلوی مانند پدرش در مسیر تجزیه ایران گام بر می‌دارد؟

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ«این موضوع هیچ ارتباطی به بحث کولبری و مناطق و معابر مشخص شده برای تردد کولبران نداشته است.» اعلام نظر سخنگوی نیروی انتظامی در روز پنجشنبه، ۱۶ شهریور، درباره حادثه کشته شدن دو نفر در مرزهای ایران.

هرچند مسیر مشخصی برای ورود کولبران در مرزها در نظر گرفته شده تا از وقوع حوادث تاسف بار این چنینی جلوگیری شود، با این حال، ورود دو نفر، نه از مسیر تعیین شده و قانونی بلکه از منطقه قرمز امنیتی مرز، در عین بی توجهی به هشدارهای مرزداران، باعث تیراندازی و از دست دادن جانشان می شود. دو نفری که بعدتر مشخص شد از شهروندان بانه بودند و حامل محموله قاچاق و ممنوع مواد محترقه.

رسانه‌های سلطنت طلبان، این دو نفر را از کولبران منطقه معرفی کردند در حالی برای کولبران مسیر قانونی در نظر گرفته شده بود.

با اینکه این ماجرا ربطی به موضوع کولبری نداشت اما رضا پهلوی بیانیه تازه ای صادر کرد و در آن نوشت که ایران، «پاسخ درماندگان زندگی را که از روی ناچاری به حرفه کولبری متوسل شده اند با سرب داغ می دهد و بار دیگر دو تن از کولبران را با گلوله از پای در می آورد.» بیانیه ای که رضا پهلوی را دوباره در موضع بهره برداری سیاسی از ماجرایی جدید قرار داد.

۱- با اینکه دولت با درک مشکل کولبران مسیری قانونی در مرزها برای عبور آنها در نظر گرفته، ماجرای اخیر کشته شدن دو نفر از شهروندان بانه از منطقه قرمز امنیتی رخ داد که نشان دهنده بی توجهی شدید آنها به مسائل امنیتی بود. اما آیا قرار دادن این موضوع در بحث مشکلات کولبران از سوی رضا پهلوی صرفا یک بهره برداری سیاسی علیه ایران نیست؟

۲- مرزداران ایرانی همواره با تهدیدهای بسیاری از سوی گروه های تروریستی مواجه بوده اند که در مواردی شهادت این مرزداران در دفاع از مرزهای ایران را شاهد بوده ایم. در شرایطی که ایران از گذشته درگیر حملات گروه های تروریستی بوده، به ویژه در سالیان اخیر با شکل گیری گروه داعش و طراحی حملاتی علیه ایران، اهمیت حضور مرزداران بیش از پیش احساس می شود. چرا رضا پهلوی از جان فدایی مرزداران ایرانی سخنی نمی گوید و آن را در برابر موضوع کولبران قرار می دهد؟

۳- در زمان حکومت محمدرضا شاه پهلوی که معلمان برای اعتراض به حقوق بسیار پایین خود در روز ۱۲ اردیبهشت سال ۱۳۴۰ در برابر ساختمان مجلس در میدان بهارستان تجمع می کنند تا خواسته صنفی و نه سیاسی خود را بیان کنند با شلیک نیروهای نظامی مواجه می شوند که در نتیجه آن، سه نفر از معلمان نه با شلیک سربازان بلکه با شلیک مستقیم یک سرگرد نظامی کشته می شوند. رضا پهلوی ننگ این معلم کشی را در یک اعتراض صنفی و نه سیاسی چگونه توجیه می کند؟

۴- با وقوع رخدادهای بحرانی در منطقه خاورمیانه و در شرایطی که برخی سیاست ها در جهت تجزیه کشورهای منطقه پیش می رود، طرح تشکیل کشور کردستان و تجزیه کشورهای کردنشین بیش از پیش جدی شده است. آیا رضا پهلوی آنقدر ناپخته است که همانند پدرش، محمدرضا شاه پهلوی، بار دیگر باعث تجزیه ایران می شود یا با بهره برداری سیاسی از مساله کولبران، به عمد در مسیر افزایش نارضایتی ها و تجزیه ایران گام بر می دارد؟

انتهای پیام/رسانه ایران

با وقوع رخدادهای بحرانی در منطقه خاورمیانه و در شرایطی که برخی سیاست ها در جهت تجزیه کشورهای منطقه پیش می رود، طرح تشکیل کشور کردستان و تجزیه کشورهای کردنشین بیش از پیش جدی شده است. آیا رضا پهلوی آنقدر ناپخته است که همانند پدرش، محمدرضا شاه پهلوی، بار دیگر باعث تجزیه ایران می شود یا به عمد در این مسیر گام بر می دارد؟

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme