https://telegram.me/empireoflies

رضا پهلوی خطاب به ترامپ: اموال ایران را بلوکه کنید بدید به من!

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: رضا پهلوی شازده در تبعید خاندان پهلوی در آستانه چهلمین سال پیروزی انقلاب ایران در انستیتو واشنگتن صحبت کرده دیدگاه‌هایش درباره آینده ایران را توضیح داده و سپس به سوال‌های مهدی خلجی یکی از ضد ایرانی ترین ضد انقلاب خارج نشین واز پژوهشگران اندیشکده واشنگتن پاسخ داد.

وی در این نشست که با حضور برخی از طرفداران سلطنت در ایران برگزار می شد برای بار چندم خواستار اعمال “تحریم های هدفمند” علیه ایران شد. وی راه حل پیش روی در مبارزه با نظام اسلامی را ضبط اموال و دارایی ها ایران در کشور های غربی و انتقال آن به اپوزیسیون و مخصوصا خودش دانست تا از این راه مبالغ بدست آمده به دست مردم ایران برسد.

در این نشست یکی از خبرنگاران که پرسیده بود وقتی او پیشنهاد ضبط اموال ایران را می‌دهد، آیا مشخصا از اموال خاصی صحبت می‌کند. برای اینکه به گمان او آمریکا هرچه که از اموال ایران ممکن بوده را ضبط کرده است. رضا پهلوی گفته که می‌تواند بعدا از متخصصان در این باره سوال کند و جواب این سوال را بدهد چرا که در حال حاضر اموال خاصی را به یاد ندارد.

وی در حالی این پیشنهاد مضحک را می دهد که در سال های منتهی به انقلاب اسلامی خاندان پهلوی به گفته خود رضا پهلوی بیش از ۶۲ میلیون دلار از اموال ایرانیان را از ایران خارج نمود. این در حالی است برخی از نزدیکان شاه این رقم را تا چندین میلیارد دلار نیز ذکر کرده اند.

در چهل سال گذشته این افراد و فرزندان دیگر خاندان پهلوی با این اموال در خارج کشور به عیش و نوش مشغول بوده اند و همچنین خود رضا پهلوی بر اساس اسناد منتشر شده از دستیارانش در سال های ابتدایی بعد از انقلاب ماهیانه ۱۵۰ هزار دلار از دولت آمریکا مقرری می گرفته تا بر علیه نظام اسلامی توطئه چینی نماید.

اظهارات عجیب و مضحک رضا پهلوی در انستیتوی واشنگتن با اعتراضات ایرانیان خارج کشور مواجه شده تا جایی که بسیاری وی را فردی متوهم که مبارزات اپوزیسیون را به انحراف کشانده می دانند.

همچنین برخی  از ایرانیان خارج نشین وی را فردی تاجر مسلک می دانند که از سیاست چیزی سر در نمی آورد و تنها به فکر ثروت اندوزی است چرا کی چند ماه پیش تنها ۳۰۰ میلیون دلار از آل سعود دریافت کرده بود تا برنامه هایش را در ایران پیش ببرد ولی این پول ها را صرف عیاشی های خود نموده.

برخی از ایرانیان در فضای مجازی نیز خواستار شفافیت مالی رضا پهلوی شده اند و از وی و نزدیکانشان خواسته اند که تا در خصوص منابع مالی که با آن اصطلاحا با ایرانیان مبارزه می کنند توضیح دهند. ولی این خاندان از آن جایی که پنهان کاری و غارت اموال مردم ایران در خونشان است هیچ گاه به این درخواست های به حق ایرانیان وقعی نمی گذارند.

لازم به یاد آوریست که موسسه واشنگتن که رضاربع پهلوی در آن به سخنرانی پرداخته از سال ۱۹۸۵ تاسیس شده و موسسان آن، رئیس و نایب رئیس پیشین لابی اسرائیلی AIPAC هستند. سخنرانی فرزند شاع مخلوع ایران در این موسسه آمریکایی که برای فشار بیشتر به ایران، تحریم و در نهایت براندازی تلاش می‌کند با هماهنگی لابی های صهیونیستی انجام گرفته است.

انتهای پیام/

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme