https://telegram.me/empireoflies

«رضا علیجانی»؛ فراری ضدّ انقلابی که جایزه خوش‌خدمتی از بیگانگان دریافت کرد

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغنامه‌ی جمعی از فعّالان سیاسی، برای مذاکره مستقیم و بدون قید و شرط با دولت ترامپ، این روزها تعجّت افکار عمومی را برانگیخته است. در حالی که آن‌ها این اقدام خود را در راستای منافع ملّی(!) عنوان کرده‌اند، مروری کوتاه بر سوابق این افراد، نکات قابل تأملی را روشن می‌کند.

رضا علیجانی

وی، عضو شورای فعّالان ملی مذهبی و سردبیر نشریه توقیف شده ایران فردا است.

علیجانی که روزنامه‌نگار است، در سال‌های ۷۹، ۸۲ و ۸۸ بازداشت و از سوی دادگاه انقلاب به حبس محکوم شد، امّا هیچ‌گاه از فعالیت‌های تبلیغی خود علیه نظام دست نکشید.

فتنه ۸۸، بستر خوبی برای این فعّال ملّی-مذهبی بود تا عناد خود با نظام اسلامی را آشکارتر کند. از این رو، پس از انتخابات سال ۸۸، نقش پررنگی در تهیه بیانیه‌هایی داشت که مردم را تحریک به حضور در خیابان‌ها می‌کرد.

علیجانی که در پی این فعالیت‌ها، در سال ۹۰ مجدداً از سوی نهادهای امنیتی احضار شده بود، همسر و فرزند خود را از کشور خارج کرد، و خود نیز به طور غیرقانونی از کشور گریخت. او از طریق مرزهای غربی کشور، راهی کردستان عراق شد و سپس به فرانسه گریخت.

علیجانی پاداش خوش‌خدمتی‌های خود را نیز گرفت و جایزه «آزادی مطبوعات» سازمان گزارشگران بدون مرز، که علیه جمهوری اسلامی فعّالیت می‌کند را دریافت کرد.

در ارتباط با اعتقادات علیجانی، می‌توان به اهانت‌های وی به حکومت اسلامی و بزرگان نظام اشاره کرد.

علیجانی همچنین در مطالبی که برای رسانه‌های بیگانه می‌نویسد، سعی می‌کند تا قدرت جمهوری اسلامی را در برابر رژیم صهیونیستی، تضعیف کند و آن را ضعیف نشان دهد.

وی در مقاله‌ای که در سایت روزآنلاین منتشر شده، مدعی می‌شود که در سال‌های اخیر، جاسوسان اسرائیلی به دستگاه‌های امنیتی ایران نفوذ کرده و توانسته‌اند اطلاعات بسیاری به‌ویژه در موضوع هسته‌ای بدست بیاورند.

«رضا علیجانی» در بخشی از این مقاله ادعا می‌کند که برخی از جاسوسان اطلاعاتی کشورهای غربی در ایران، در زندان‌های امنیتی نگهداری می‌شوند و اطلاعات به‌دست‌آمده درباره سوابق آنها از طریق دیگر زندانیان کسب می‌شود.

اکنون، و در شرایطی که دولت ترامپ، بی‌سابقه‌ترین فشارها را علیه ایران اعمال می‌کند و ایران‌ستیزی سیاستمردان آمریکایی در اوج خود خود قرار دارد، رضا علیجانی با چنین سوابقی، به همراه تعدادی دیگر، دست به قلم می‌شوند و با ادعای خیرخواهی برای کشور و مردم ایران(!) خواهان مذاکره مستقیم و بدون واسطه با ترامپ می‌شوند!

انتهای پیام/فارس

علیجانی پاداش خوش‌خدمتی‌های خود را نیز گرفت و جایزه «آزادی مطبوعات» سازمان گزارشگران بدون مرز، که علیه جمهوری اسلامی فعّالیت می‌کند را دریافت کرد.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme