https://telegram.me/empireoflies

رشد جرائم مصرف مواد مخدر در میان سربازان اسرائیلی

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: طبق گزارش سالانۀ داخلی ارتش اسرائیل، تعداد سربازان اسرائیلی که به علت ارتکاب جرایم مرتبط با مواد مخدر تحت تعقیب قانونی قرار گرفته‌اند در سال گذشته نسبت به سال قبل از آن ۵۰ درصد افزایش یافته است.

بر اساس این گزارش که روز یکشنبه (۱۸ مرداد) منتشر شد، در سال ۲۰۱۴، ۶۲۹ پرونده شکایت با موضوع جرایم مرتبط با مواد مخدر علیه سربازان اسرائیلی تشکیل شد که در مقایسه با سال قبل (۴۱۶ پرونده) افزایش داشته است. یعنی این جرایم ۶۶ درصد از کل پرونده‌های ارتش اسرائیل در سال ۲۰۱۴ را تشکیل می‌دهد. این رقم در سال ۲۰۱۳، ۵۰ درصد بود.

این شکایات شامل گسترۀ وسیعی از جنایات می‌شود که از جملۀ آن‌ها می‌توان به تولید و تجارت مواد مخدر و خودداری از انجام آزمایش اعتیاد اشاره کرد.

استخدام مجرمان و پاک کردن سوابق آنان

 این ارقام پس از آن منتشر شد که روزنامه اسرائیلی هاآرتص در گزارش دیگری در ماه ژوئن فاش کرد ارتش اسرائیل هزاران سرباز دارای سوابق مجرمانه را استخدام کرده است و به این وسیله آنان می‌توانند درخواست پاک کردن سوابق مجرمانه خود را مطرح کنند.

طبق این گزارش، جرایمی که این سربازان تازه استخدام شده مرتکب شده بودند از جرایم مرتبط با مواد مخدر و سرقت تا جنایات جدی‌تر نظیر جرایم جنسی را دربرمی‌گیرد.

در ادامه این گزارش آمده است ارتش اسرائیل این فرصت را برای سربازان دارای سابقه مجرمانه فراهم می‌کند که با اعلام درخواستی از رییس این رژیم بخواهند سوابق جنایات آنان را پاک کند. معمولا با چنین درخواست‌هایی موافقت می‌شود.

این در حالی است که مقام‌های ارتش اسرائیل سال جاری میلادی از افزایش شدید جرایم جنسی میان سربازان ارتش در چند سال گذشته خبر داده بودند.

هفته‌نامۀ ارتش اسرائیل موسوم به «باماهانه» اواخر آوریل به نقل از یک دادستان ارتش این رژیم گزارش داد که از سال ۲۰۱۲ تعداد اتهام‌های جرایم جنسی در ارتش دو برابر شده است.  

اودی بن الیئزر، دادستان کل ارتش اسرائیل گفت: «این پدیدۀ بسیار بغرنجی است و سربازان درک نمی‌کنند اوضاع تا چه اندازه بحرانی است.»

انتهای پیام/

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme