https://telegram.me/empireoflies

رسوخ شبکه عنکبوتی بی‌بی‌سی در رسانه‌های فارسی زبان معاند

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ«حالا دقیقا نیمه شب است»، رمز کودتای ۲۸ مرداد سال ۳۲ که اعلام آن بر عهده رادیو بی بی سی فارسی بود. کودتایی علیه دولت دکتر محمد مصدق، با طرح و حمایت مالی و اجرایی سازمان اطلاعات مخفی بریتانیا (اس‌آی‌اس) و آژانس اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) و با همراهی ارتش شاهنشاهی ایران که در مرداد ۱۳۳۲ به وقوع پیوست. البته این رادیو به خواسته بریتانیا برای زمینه سازی کودتا علیه مصدق نیز تبلیغات انجام می داد، تا جایی که این تبلیغات منجر به اعتصاب کارکنان ایرانی بی بی سی فارسی می شود.

بعد از گذشت ۶۵ سال از کودتای انکلیسی آمریکایی آژاکس، بی بی سی فارسی همچنان به کار خود ادامه می دهد. شبکه ای که در تمامی حوزه های رسانه فعالیت گسترده دارد. شرکتی که تحت یک منشور سلطنتی تشکیل شده و از طریق فرمان سلطنتی در هر دوره ده ساله، نحوه اداره آن مشخص می شود.

از همان روزهای اول انقلاب دشمنان ایران به راه های مختلفی متوسل شدند تا جلوی بروز و ظهور انقلاب اسلامی و مردمی ایران را بگیرند. ترور، بمب گذاری، کشتن مردم بی گناه، درگیری های مسلحانه، جنگ تحمیلی، تحریم های ظالمانه، حمایت از مخالفین و معاندین جمهوری اسلامی و… به لطف خدا اما تمامی این مشلکات سبب اتحاد و همدلی بیشتر مردم ایران زمین و اعتقادی راسخ تر به درستی اهداف انقلاب شد.

برآیند تمامی این تحرکات، دشمنان قسم خورده ایران را بر آن داشته تا بار دیگر به همان شیوه ای عمل کنند که منجر به کودتای سال ۳۲ شد. آنها به این نتیجه رسیده اند که سلطنت طلب، مجاهد و اپوزیسیون خارج نشین برای رسیدن به اهدافشان کافی نیستند و آنچه سبب سقوط جمهوری اسلامی خواهد شد مخالفت ها و اعتراضات داخلی این کشور خواهد بود.

بی بی سی فارسی چند سالی است، خط خبری خود را نه معارضه با نظام جمهوری اسلامی بلکه سیاه نمایی و گزارش های یک جانبه و غلط از داخل کشور قرار داده تا به این وسیله بتواند مردم ایران را علیه حکومت بشوراند که فتنه سال ۸۸ از این دست اتفاقات بود؛ اما به نظر می رسد بی بی سی به این نتیجه رسیده است که با وجود کارآمدی این روش، به تنهایی قادر به مدیریت این حرکت نیست.

لذا این شبکه انگلیسی به صورت خیلی نرم قصد دارد تا دیگر مخالفین جمهوری اسلامی را نیز متقاعد کند تا در زمین بازی او به ادامه فعالیتشان بپردازند؛ از همین رو کانال اطلاع رسانی آمدنیوز در تلگرامکه پیش تر ارتباط آن با سازمان اطلاعات و وظایف ویژه رژیم صهیونیستی “موساد” مشخص شده بود، در اطلاع رسانی های خود خط خبری بی بی سی فارسی را دنبال می کند و در برخی موارد دقیقا خبر بی بی سی را در کانال خود قرار می دهد؛ از طرفی برای اینکه این ارتباط مشخص نشود هرازگاهی بی بی سی فارسی و کارکنان آن را متهم به همکاری با جمهوری اسلامی می کند.

بی بی سی فارسی در اقدامی دیگر کارشناسان و تحلیل گران کارکشته و باسابقه خود را به دیگر رسانه های فارسی زبان مخالف با جمهوری اسلامی فرستاده -رسانه هایی که پیش از این نوک پیکان خبرهایشان علیه نظام و انقلاب اسلامی بوده است- تا بتواند آن ها را نیز وارد زمین بازی خود کند تا صدایی که از خارج از کشور درباره ایران به گوش می رسد یک پژواک مشترک داشته باشد.

حضور مهدی پرپنچی در رادیو فردا که ارتباط تنگاتنگی با صدای آمریکا دارد و همچنین رفتن جمشید برزگر به قسمت فارسی دویچه وله و نیز حضور گسترده کارکنان سابق بی بی سی فارسی در ایران اینترنشنال همه نشان از یک شکل شدن این رسانه های خبری در آینده نزدیک می دهد.

به این پازل باید ارتجاع منطقه که در حال فعالیت همه جانبه علیه ایران است را نیز اضافه کرد که به طور مثال می توان به رسانه هایی که با پول های سعودی فعالیت می کنند اشاره کرد که همانند آمدنیوز خط خبری بی بی سی فارسی را دنبال می کند و در مواردی دقیقا اخبار بی بی سی را منتشر می کند.

در طرف دیگر کانال های تلگرامی هستند که اگرچه ماهیت فعالیتشان بیشتر طنز و فکاهی می باشد اما کم کم تغییر ماهیت داده و در بین محتواهای طنز خود مطالب سیاسی هدف داری منتشر می کنند که با نگاهی ساده می توان خط خبری بی بی سی فارسی در آن ها را به وضوح دید.

اگر در کودتای ۲۸ مرداد شعبان بی مخ ها و ارتش شاهنشاهی بازوی اجرایی کودتا بودند، بازوی اجرایی اهداف بی بی سی در ایران نیز شبکه اجتماعی است به نام تلگرام، که خوشبختانه جمهوری اسلامی در اقدامی پیشدستانه جلوی مانور رسانه های ضدانقلاب را در این محیط مجازی گرفت.

انتهای پیام/جام نیوز

بی بی سی فارسی چند سالی است که خط خبری خود را نه معارضه مستقیم با نظام جمهوری اسلامی بلکه سیاه نمایی و گزارش های یک جانبه و غلط از داخل کشور قرار داده تا به این وسیله بتواند مردم ایران را علیه حکومت بشوراند؛ شبکه ای که در تمامی حوزه های رسانه فعالیت گسترده دارد.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme