https://telegram.me/empireoflies

رسوایی BBC فارسی بعد از انتشار دروغ روزنامه اسرائیلی

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: دو روز پیش برخی منابع اسرائیلی به‌نقل واحد سخنگویی نظامیان این رژیم تصاویر و گزارشی درباره پایگاه‌های هوایی و مراکز هدایت پهپادهای ایران در خاک سوریه منتشر کردند. این گزارش بین برخی رسانه‌های دیگر همچون بی‌بی‌سی نیز بازتاب یافت.
اما دقت در تصاویر منتشرشده نشان می‌دهد که «تصویر هوایی از فرودگاه مهرآباد تهران»‌، البته با ۱۸۰ درجه چرخش، به‌عنوان یکی از پایگاه‌های هوایی ایران در خاک سوریه ارائه شده است.
نکته جالب اینجاست که در تصاویری که پایگاه‌ جروز‌الم‌پست منتشر کرده‌اند، تصویر هوایی میدان آزادی تهران کاملاً هویدا و آشکار است. اما بی‌بی‌سی فارسی ــ در اقدامی سؤال‌برانگیز ــ این بخش از تصویر را که شامل محوطه میدان آزادی است، از تصویر حذف و سپس تصویر را منتشر کرده است.

رسانه‌های اسرائیلی از جمله سایت‌های جروزالم پست و یدیعوت آحارانوت علاوه بر تصویر هوایی مهرآباد، یک تصویر هوایی دیگر و نقشه‌ای از پایگاه‌های نظامی ادعایی ایران در سوریه (هر دو در پایین) منتشر کرده‌اند و می‌گویند این اطلاعات از طرف ارتش اسرائیل به دست آنها رسیده است.

ارتش اسرائیل خود توضیحی درباره این تصاویر نداده و مشخص نکرده است که چرا تصویر هوایی فرودگاه مهرآباد را در اختیار رسانه‌ها گذاشته است.

در تصویر هوایی فرودگاه مهرآباد بخشی که در آن چند هواپیمای غیرنظامی دیده می‌شود، بزرگ‌نمایی شده است.پیشتر منابع نزدیک و وابسته به اسرائیل بارها ایران را متهم کرده بودند که با استفاده از هواپیماهای غیرنظامی تسلیحات و نیرو به سوریه می‌فرستد.

جروزالم پست به نقل از منابع نظامی اسرائیل نوشته است که حضور نیروی هوایی سپاه پاسداران ایران در پنج فرودگاه سوریه شناسایی شده است: تی-۴، حلب، دیرالزور، فرودگاه بین‌المللی دمشق و یک میدان هوایی دیگر در جنوب شرق پایتخت.

این رسانه‌ها به نقل از منابع نظامی مدعی شده‌اند که این تصاویر و نقشه‌ها مربوط به استقرار یگان‌های پهپادی سپاه پاسداران و هواپیماهای مسافربری غیرنظامی ایران است که در انتقال سرباز و تسلیحات به سوریه نقش دارند.

این موضوع افتضاحی برای بی بی سی فراهم کرده که این رسانه خبری این خبر را از خروجی سایت خود حذف کرده است.

انتهای پیام/

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme