https://telegram.me/empireoflies

رسوایی جنسی صلح‌بانان سازمان ملل

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: سازمان ملل متحد در پیش‌نویس گزارشی اذعان کرد که صلح بانان این سازمان در ازای پرداخت کمک های انسانی، آوارگان در هائیتی و لیبریا را وادار به تن‌فروشی کرده اند.

برپایه این گزارش به نقل از رویترز، بنابر پیش نویس یک گزارش سازمان ملل متحد صلح بانان این سازمان، اجناس را در کشورهای نیازمند به شرط برقراری ارتباط جنسی به نیازمندان ارائه کرده‌اند.

این سند توسط دفتر خدمات نظارت داخلی سازمان ملل تهیه شده است. براساس این سند، صدها زن در هائیتی و لیبریا به خاطر گرسنگی و فقر مجبور به تن فروشی به صلح بانان شده اند. آن ها در ازای این کار پول نقد، جوهرات، تلفن های موبایل و اجناس دیگر می گیرند.

این گزارش می گوید که از سال ۲۰۰۸ تا ۲۰۱۳، ۴۸۰ ادعا در مورد بهره برداری و بدرفتاری جنسی طرح شده است. یک سوم این ادعاها شامل افراد زیر سن قانونی می شد.

به گزارش رویترز پیش نویس گزارش سازمان ملل اذعان دارد که صدها زن که در هائیتی و لیبریا  نظرسنجی شدند گفتند که با انگیزه های مختلفی مثل گرسنگی و فقر حاضر به خودفروشی به صلحبانان سازمان ملل شده اند.

این خبرگزاری با استناد به اسناد سازمان ملل نوشت: «در مواردی که چیزی به زنان پرداخت نمی شد، بعضی ها نشان صلح بانان را گرفتند و آن ها را تهدید به آشکار کردن روابط نامشروع شان در شبکه های اجتماعی کردند.»

این گزارش می افزاید که ۵۱ ادعای این چنینی در سال ۲۰۱۴ و ۶۶ ادعای شبیه به آن در سال ۲۰۱۳ علیه صلح بانان مطرح شد.

سازمان ملل در حال حاضر حدود ۱۲۵ هزار صلح بان در شماری از کشورهای جهان مستقر دارد.

انتهای پیام/تسنیم

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme