https://telegram.me/empireoflies

رسوایی جنسی رییس آکادمی اسکار/ عادی‌سازی در هالیوود تعرض به تجاوز توسط ترامپ+عکس

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغدو هفته بعد از برگزاری مراسم اسکار، دو نشریه هالیوود ریپرتر (hollywood reporter) و ورایتی (Variety) به نقل از منابع ناشناس گزارش کردند که جان بیلی که تابستان گذشته به ریاست آکادمی علوم و هنرهای سینما انتخاب شده بود، در سه شکایت جداگانه به آزار جنسی متهم شده‌است.

همزمان دفتر آکادمی علوم و هنرهای سینمایی آغاز تحقیق و تفحص در این باره را تایید کرد و در اطلاعیه‌ای اذعان داشت: «اعضای کمیته همه شکایات را بررسی می کنند و پس از تکمیل شدن روند تحقیقات، گزارش خود را در اختیار هیات امناء می‌گذارند.»

سال گذشته تعداد قابل توجهی از مردان در دنیای سینما و سرگرمی، سیاست و تجارت مورد اتهامات آزار جنسی قرار گرفتند. از خبرساز‌ترین این رسوایی‌های اخلاقی، هاروی واینستین، یکی از مشهورترین تهیه‌کنندگان هالیوود و با نفوذترین چهره‌های صنعت سینما در آمریکا بود.

در یک فقره ۸۲ زن قدرتمند بر اساس استانداردهای حقوق زنان در غرب علیه تنها یک تهیه کننده به هاروی واینستین شکایت کردند.

 

دفتر آکادمی علوم و هنرهای سینمایی سال گذشته با مدیریت آقای جان بیلی در نشستی اضطراری رای به اخراج هاروی واینستین دادند. جان بیلی به عنوان مدیر جدید آکادمی، آیین‌نامه اخلاقی جدیدی را نیز برای ۸۰۰۰ عضو آکادمی تنظیم کرده بود. او همچنین امکان فرستادن شکایت از هر گونه آزار، توهین و تبعیض را نیز فراهم آورده بود.

آقای بیلی متاهل است و ۷۵ سال دارد. او علاوه بر کارگردان، فیلم‌بردار سرشناسی نیز هست. او هنوز درباره این گزارش‌ها اظهارنظر نکرده است.

 

 

تحلیلگران بی طرف معتقدند آماری که امروز در قالب میزان تجاوز به بازیگران زنان در هالیوود منتشر می‌شود و هر روز چند زن رابطه شان با مردان را افشا می‌کنند برای عادی سازی مسئله تجاوز جنسی صورت می گیرد.

کمپین metoo# برای عادی‌سازی تجاوز به راه افتاد

در همین راستا کمپین بگم بگم معروف به کمپینmetoo# را برای این جریان عادی‌سازی به راه انداختند، گرچه مردم را به صحنه آوردند تا آن را مطالبه عمومی نشان دهند اما ماجرا پشت پرده ای جالب داشت.

استیون بنون در یک خبر اعلام کرد که ترامپ برای رأی آوردن در انتخابات ریاست جمهوری تنها به ۱۰۰ زن فاحشه برای عدم اعتراض به تجاوز جنسی رشوه و حق‌السکوت داده است، بنابراین لازم بود چنین القا شود که اگر رئیس جمهور تجاوز کرده است آن هم در چنین سطح وسیعی پس همه می‌توانند تجاوز جنسی داشته باشند و مسئله زیاد مهمی نیست.

استاندارد غرب در مسائل جنسی چیست؟

امروز استاندارد اخلاقی غرب در روابط جنسی با نام عشق مطرح می‌شود حال این عشق می‌تواند همجنس‌بازی‌، زنا و خیانت همسران به یکدیگر باشد و با این حال تقدیس شود.

انتهای پیام/جام نیوز

امپراتوری دروغانتشار مطالب خبری و تحلیلی رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر می‌شود.

در تازه‌ترین نمونه از رسوایی‌های اخلاقی در هالیوود جان بیلی رییس آکادمی اسکار نیز در مظان اتهام قرار گرفت.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme