https://telegram.me/empireoflies

رسوایی تازه در انگلیس

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: خطوط هوایی بریتانیا (British Arilines) از ارتباطات تلفنی و اینترنتی کارکنان خود جاسوسی می‌کرد.

روزنامه انگلیسی ایندنیپندنت امروز (شنبه) افشا کرد، «بریتیش ایرلاینز» بعد از جاسوسی از کارکنانش در سال ۲۰۱۱، یک میلیون پوند هزینه کرد تا جزییات جاسوسی از ارتباطات تلفنی و ایمیلی کارکنان خود را مخفی نگه دارند.

این هزینه برای ساکت نگه داشتن «یونایت» بزرگترین اتحادیه مردمی انگلیس هزینه شد تا جلوی افشای جزئیات عملیات جاسوسی از کارکنان معروف‌ترین خطوط هوایی جهان را بگیرد.

ایدنیپندنت ادامه می‌دهد، بعد از آن‌که اتحادیه یونایت به حضور اعضای خود در خطوط هوایی بریتانیا پی برد، با وکیلی به نام «دانیال تیلور» اقدامات قانونی را برای آشکار شدن این ماجرا آغاز کرد.

خطوط هوایی بریتانیا، که بخشی از گروه خطوط هوایی بین‌المللی است، مدعی شد از آن‌جایی که رایانه‌ها و تلفن‌های همراه کارکنانش به این شرکت تعلق داشتند بنابراین جاسوسی از ارتباطات آنان حق قانونی این شرکت بوده و این اقدام در چهارچوب قوانین عمل کرده است.

روزنامه ایندیپندنت خبر داد برخی از جزییات جمع آوری شده به دست جاسوسان خطوط هوایی بریتانیا، بسیار شخصی بودند و ارتباط به مسایل کاری نداشتند.

انتهای پیام/فارس

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme