https://telegram.me/empireoflies

رسوایی استفاده از بمب‌های هوشمند انگلیس در یمن

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: برخلاف آنچه بی‌بی‌سی فارسی ادعا می‌کند، فروش سلاح‌های انگلیسی به عربستان در این کشور دردسرساز شده است.

روزنامۀ آبزرور در مطلبی به نقلم “جیمی دوارد” نوشت: کارخانه‌های رایتون در انگلیس و اسکاتلند بمب‌های هوشمندی تولید می‌کنند که “قابلیت خود را در همۀ نبردهای بزرگ ثابت کرده‌اند”.

آبزرور خاطرنشان کرد که رایتون، بزرگ‌ترین کارخانه‌های تولید موشک و بمب در دنیا هستند.
به نوشتۀ این روزنامه، عربستان سعودی یکی از کشورهایی است که از این بمب‌ها استفاده می‌کند، و از بزرگ‌ترین مشتری‌های تسلیحاتی انگلیس به شمار می‌آید.

انگلیس سال ۲۰۱۵ با فروش ۳٫۵ میلیارد پوند سلاح به عربستان موافقت کرد.

این روزنامۀ انگلیسی اذعان کرد که دلیل خریدهای گستردۀ تسلیحاتی عربستان از انگلیس، حمله به یمن است، و کارشناسان سازمان دیده‌بان حقوق بشر در اوایل سال ۲۰۱۶ محل دو انفجار بسیار بزرگ را در یمن بررسی کردند که درنتیجه حملات ائتلاف عربستان سعودی بود. در این دو حمله تعداد بسیاری از شهروندان یمنی کشته شدند.

اما موضوع قابل‌توجه این است که کارشناسان این سازمان در محل این دو انفجار بزرگ، باقیمانده‌های تسلیحات ساخت انگلیس را یافتند.

نویسندۀ این مطلب، همچنین از اقدام انگلیس در فروش سلاح به کشورهایی خبر داد که پرونده‌های سیاهی در زمینهٔ نقض حقوق بشر دارند.

انتهای پیام/بی‌بی‌سی پرشین

برخلاف آنچه بی‌بی‌سی فارسی ادعا می‌کند، فروش سلاح‌های انگلیسی به عربستان در این کشور دردسرساز شده است.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme