https://telegram.me/empireoflies
منابع انگلیسی روز یکشنبه گزارش دادندکه 'جان ویتینگ دال ' وزیر فرهنگ، رسانه و ورزش انگلیس بار دیگر با یک رسوایی دیگر که می تواند دارای ابعاد امنیتی باشد، مواجه شده است.

رسوایی اخلاقی و امنیتی جدید وزیر انگلیسی

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: منابع انگلیسی روز یکشنبه گزارش دادندکه ‘جان ویتینگ دال ‘ وزیر فرهنگ، رسانه و ورزش انگلیس بار دیگر با یک رسوایی دیگر که می تواند دارای ابعاد امنیتی باشد، مواجه شده است.

این منابع از جمله روزنامه ساندی میل گزارش دادندکه دوست‌دختر سابق وزیر فرهنگ انگلیس شامگاه شنبه مدعی شده است که ‘ جان ویتینگ دال ‘ به او اجازه داده بود که به اسناد طبقه‌بندی‌شده کابینه و حتی یک عکس خصوصی گرفته‌شده از نشست کابینه در چکرز ( اقامتگاه غیررسمی نخست‌وزیر این کشور) دسترسی داشته باشد.
ساندی میل نوشت: در صورت تایید این ادعای ‘تیفانی هودسون’ ۳۶ ساله، ‘جان ویتینگ دال’ وزیر ۵۶ ساله فرهنگ انگلیس مبادرت به یک نقض بالقوه تدابیر امنیتی کرده است.
این روزنامه نوشت: تیفانی هودسون در گفت‌وگو با ساندی میل گفته است که به مدت دو سال با ‘جان ویتینگ دال’ ارتباط داشته و در اوایل ارتباطاتش نمی‌دانسته که وی نماینده مجلس عوام است.
ساندی میل افزود: تیفانی هودسون گفته جان ویتینگ دال در جریان آشنایی‌اش با او در یک سایت دوست‌یابی به دروغ خود را دلال اسلحه معرفی کرده بود.
به نوشته ساندی میل، هودسون مدعی شده که ‘جان ویتینگ دال ‘بعد از اینکه در ماه ‘می ‘ ۲۰۱۵ میلادی به پست وزارت فرهنگ رسید، به او اسنادی را نشان داده است.
این روزنامه در همین حال نوشت: یک سخنگوی ‘جان ویتینگ دال’ شامگاه شنبه ادعای مطرح‌شده توسط تیفانی هودسون در خصوص دسترس به اسناد دولتی را رد کرد.
ساندی میل افزود: نخست وزیری انگلیس نیز از هرگونه اظهار نظری در مورد گرفته شدن عکس از محل اقامتگاه رسمی نخست‌وزیر خودداری کرده است.
به نوشته ساندی میل، دیوید کامرون نخست‌وزیر انگلیس به دلایل امنیتی آوردن تلفن موبایل به نشست کابینه ممنوع کرده است.
‘جان ویتینگ دال ‘ وزیر فرهنگ، رسانه و ورزش انگلیس در حالی با این رسوایی جدید مواجه می‌شود که پیش ‌از این به دنبال فاش شدن رسوایی اخلاقی‌اش، برای کنار کشیدن از حوزه نظارت بر روزنامه‌ها تحت‌فشار قرار گرفته است.
منابع انگلیسی هفته گذشته گزارش داده بودند که جان ویتینگ دال که در یازدهم ماه ‘می’ سال ۲۰۱۵ میلادی به وزارت رسید قبلاً با یک زن بدکاره ارتباط داشته است.
وزیر فرهنگ انگلیس که در حال حاضر مجرد است، به دنبال نشت رسوایی اخلاقی‌اش، در بیانیه‌ای تایید کرد که از آگوست سال ۲۰۱۳ تا فوریه ۲۰۱۴ میلادی و در زمانی که ریاست کمیته فرهنگ مجلس عوام بر عهده داشته از طریق یک سایت دوست‌یابی با زنی آشنا شده اما وی از کارهایش مطلع نبوده است.
‘جان ویتینگ دال ‘ در این بیانیه مدعی شده که این رابطه که ماجرایی قدیمی است بر روی کارش تاثیر نداشته و پس ‌از آنکه مطلع شده که این زن تلاش داشته که ماجرای روابطش را با او به روزنامه‌ها بفروشد به رابطه‌اش پایان داده است.
در همین حال حزب کارگر که اصلی‌ترین حزب مخالف دولت شمرده می‌شود، خواستار این شده است که ‘جان ویتینگ دال ‘ از حوزه نظارت بر روزنامه‌ها کنار گذاشته شود.
به گزارش منابع انگلیسی رسوایی اخلاقی وزیر فرهنگ انگلیس نخست در اول آوریل در شبکه‌های اجتماعی در اینترنت درز یافته بود و برخی از روزنامه‌های انگلیسی به دنبال درز مطلب یاد شده در این خصوص تحقیق به عمل‌آورده بودند.
به گفته این منابع نفوذ ‘جان ویتینگ دال’ در حوزه رسانه سبب شده بود که چهار روزنامه انگلیس به‌رغم اطلاع از روابط پنهانی وی با زن یاد شده، تصمیم گرفته بودند که جریان وی را فاش نسازند.
این روزنامه‌ها پس از آنکه جان ویتینگ دال تحت‌فشار مجبور به انتشار بیانیه‌اش شد، حاضر شدند که در این خصوص گزارشی را منتشر سازند.
اما داونینگ استریت (نخست‌وزیری انگلیس) در بیانیه‌ای گفته است که ‘جان ویتینگ دال فردی مجرد بوده و حق دارد زندگی خصوصی داشته باشد و دیوید کامرون نخست‌وزیر نیز به وی کاملا اعتماد دارد.’
جان ویتنیگ دال که از سال ۱۹۹۲ میلادی نماینده مجلس عوام هست، در سال ۱۹۹۰ میلادی ازدواج‌کرده و صاحب دو فرزند است اما در حال حاضر مجرد می‌باشد.

 
منبع: ایرنا
انتهای پیام/

منابع انگلیسی روز یکشنبه گزارش دادندکه ‘جان ویتینگ دال ‘ وزیر فرهنگ، رسانه و ورزش انگلیس بار دیگر با یک رسوایی دیگر که می تواند دارای ابعاد امنیتی باشد، مواجه شده است.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme