https://telegram.me/empireoflies

رسانه های غربی از توهم تا شایعه

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ:جنگنده های روسی برای نخستین بار روز چهارشنبه هشتم مهرماه در آسمان سوریه دست به عملیات نظامی زدند و مواضع و پایگاه های تروریست ها در سه استان «لاذقیه»، «حماه» و «حمص» را هدف حمله قرار دادند؛ رخدادی که از منظر پیش زمینه های سیاسی و پیامدهای میدانی در عرصه ی بحران سوریه قابل بررسی است.

در مورد چرایی حضور نظامی روسیه در سوریه در وضعیت کنونی باید گفت به نظر می رسد دولت پوتین به این نتیجه رسیده است که پشتیبانی از دولت قانونی سوریه درگروی مبارزه با داعش و تروریسم در منطقه خواهد بود. همچنین گسترش داعش خود چالشی جدی برای مسکو به شمار می رود که سال ها است با تهدید تروریسم رو به رو است.

بی‌بی‌سی

بی‌بی‌سی

در ادامه حملات روسیه که در قالب ۴+۱ این حملات را انجام می دهد وزیر دفاع روسیه روز پنجشنبه اعلام کرد که ۲۶ موشک کروز که از چهار ناو جنگی مستقر در دریای خزر پرتاب شده، مواضع داعش را منهدم کرده‌اند.این موشک ها به دلیل عدم حضور کشور های آذربایجان و ترکیه در این ائتلاف از آسمان ایران و عراق رد می شود و مواضع داعش را در سوریه مورد هدف قرار می دهد .

در این میان رسانه های غربی که از این حملات شوکه شده اند و ایادی خود را در سوریه و عراق که سال هاست در حال پشتیبانی آنان هستند در حال نابودی می بینند دچار دسپاچگی شده و در یک خط خبری به دنبال فشار بر ایران و روسیه برای توقف این حملات هستند یکی از شایعاتی که این رسانه ها دنبال می کنند این است که اعلام می کنند که چند تا از موشک های شلیک شده توسط روسیه به اشتباه به شهر ها‌‌ و روستا های ایران اصابت کرده است .بی بی سی فارسی در خبر ها و تحلیل های مختلف به دنبال نشر این شایعه می باشد.

صدای‌آمریکا

خبرگزاری آسوشیتدپرس نیز  از قول یک مقام آمریکایی که نامش فاش نشده نوشت که سقوط این موشک‌ها در خاک ایران در روز چهارشنبه اتفاق افتاده است در حالی که این موشکها در روز سه شنبه به سمت  اهداف مورد نظر شلیک شده اند .

همچنین بی بی سی فارسی در خبری به نقل از یکی از سایت های محلی در غرب کشور چند عکس منتشر نمود که چاله های را نشان مید هد که بسیار سطحی بوده و ادعا نمود این چاله ها محل اصابت موشک کروز با وزن تقریبی چندتن بوده است در صورتی که اگر فرضا موشک کروز با قدرت تخریب بالای خود به این نقاط اصابت می کرد باید اثرات تخریبی آن بسیار بیشتر از این چاله های سطحی باشد.احتمالا رسانه های غربی چاله ایی را که عموما توسط حیواناتی مثل سگ ، گراز و … در مناطق بیابانی ایجاد می شود را محل اصابت موشک کروز قلمداد کرده اند .

انتهای پیام /

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme