https://telegram.me/empireoflies
رسانه‌های رژیم صهیونیستی هفته گذشته نیز بخشی از مطالب منتشرشده خود را به محور مقاومت و مسائل مربوط به آن اختصاص دادند و به طور خاص به ضعف و ناکارامدی صهیونیست‌‌ها در برابر موشک‌های مقاومت فلسطین اعتراف کردند.

رسانه‌های صهیونیستی در یک نگاه|از جنگ لفظی و دعواهای حزبی تا اعترافات یک سرهنگ اسرائیلی درباره جبهه داخلی

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغدر زیر نگاهی گذرا به مهمترین مطالب رصدشده در رسانه‌های رژیم صهیونیستی طی هفته گذشته می‌پردازیم.

حاشیه‌های درگیری موشکی با غزه در جامعه صهیونیستی

به اعتقاد تحلیلگران صهیونیست، دور اخیر درگیری که با گروه‌های مقاومت فلسطینی در نوار غزه رخ داد، توان بازدارندگی این رژیم را به شدت تحت تاثیر قرار داده و تل آویو با توان بازدارندگی شکننده‌تری در دور بعدی آن که از دیدگاه آنها به زودی آغازمی شود، وارد صحنه خواهد شد.

به اعتقاد این کارشناسان رویارویی اخیر که خطرناکترین رویارویی بعد از جنگ ۲۰۱۴ است، سبب شد تا اسرائیل به دلیل عدم خروج بعد از کسب کسب نتیجه از جنگ دلخواه؛ توان بازدارندگی خود را از دست بدهد.

این درحالی است که “یوسی یهوشع” سرمقاله نویس روزنامه یدیعوت آحارونوت روز پنج شنبه یک روز بعد از اعلام آتش بس نوشت: هر چند اسرائیل می‌گوید که حماس (گروه‌های مقاومت) خواهان آتش بس شد، اما حتی اگر این امر هم صحیح باشد این سازمان آن را در نقطه دلخواه و بهترین شرایط خود برگزید، زیرا هم زمان آغاز درگیری را خود معین کرد و هم زمان آتش بس را خودش برگزید در حالی که حتی یک کشته و یا یک زخمی هم در این درگیری نداشت.

این در حالی است که تسیبی لیونی وزیر خارجه اسبق رژیم صهیونیستی در واکنش به تصمیم کابینه امنیتی رژیم صهیونیستی برای اعلام آتش بس با نوار غزه آن را گدایی نتانیاهو برای آرامش توصیف کرد.

وی در توئیتی در صفحه خود در فضای مجازی نوشت : نتانیاهو پیش از انتخابش ادعا کرد حماس را بعد از به قدرت رسیدن از بین خواهد برد، اما او سبب آزادی تعدادی از آنها از جمله یحیی السنوار رهبر حماس شد.

ضربه بزرگ مقاومت به اقتصاد صهیونیست‌ها

روزنامه یدیعوت آحارونوت در گزارشی که در بخش توریسم این روزنامه منتشر شد خبر داد، با وجود تمام تدابیر اتخاذ شده، درگیری چند روزه در اطراف نوار غزه ضربه بزرگی به گردشگری این رژیم وارد کرده است.

این روزنامه به نقل از «لیوانات گینزبرگ» یکی از مدیران بخش توریسم در شمال نقب گفت : دور جدید درگیری سبب لغو سفر اکثر تورهای گردشگری شد که زیان‌های آن برای همین چند روز صدها هزار شیکل بر آورد می‌شود.

وی خواهان پرداخت خسارت از سوی دولت رژیم صهیونیستی به بخش گردشگری شد به گفته این مسئول گردشگری هر روز به بهانه‌ای وضعیت فوق العاده اعلام می‌شود و زیان‌های آن متوجه صنعت گردشگری می‌گردد در حالی که هیچ کس هم حاضر به پاسخگویی و اعطای خسارت به ما نیست.

روزنامه یدیعوت آحارونوت همچنین در بخش اقتصادی خود از بحران دیگر حاشیه‌ای درگیری اخیر سخن به میان آورده و به زیان‌های وارد شده به این رژیم در پی این درگیری هم اشاره کرد و نوشت گر چه مسئولین امنیتی از بازگشت شرایط عادی به زندگی ساکنان اطراف غزه سخن می‌گویند، اما چند درگیری کافی بود تا سبب بیکاری تعداد زیادی از کارگران شود در حالیکه بسیاری از کارمندان هم به دلیل وضعیت فوق العاده به سر کار خود حاضر نشدند و این امر خود زیان‌های هنگفتی را به اقتصاد شرکت‌های خصوصی وارد کرد امری که سبب اعتراض مدیران این شرکت‌ها شد این مدیران تهدید کردند حقوق چند روز غیبت کارمندان خود را نخواهند پرداخت.

در این حال روزنامه یسرائیل هیوم که به نحوی ارگان و منعکس کننده نظرات بنیامین نتانیاهو است،گرچه حاضر به پذیرش شکست در این دور از درگیری نشده و مدعی طرفداری از ایده از بین بردن حماس است، اما در عین حال تاکید می‌کند، مسئله ناراحت کننده موجود بعد از پایان جنگ آن است که در پایان این دور از درگیری بیش از ۱۰۰ موشک و گلوله خمپاره به سوی ما شلیک شد امری که سبب شد دستاوردهای ارتش کاملا زیر سئوال برود، اینکه حماس و جهاد اسلامی بتوانند در یک روز این حجم از موشک‌ها را علیه ما شلیک کنند آن هم وقتی که ما می‌گوییم، آنها را تضعیف کرده‌ایم، یک دستاورد بزرگ برای آنها محسوب می‌شود.

این روزنامه عبری زبان در یادداشتی به قلم  ایاران لیرمان منتشر کرده با اشاره به محسوب شدن جنبش جهاداسلامی فلسطین به عنوان بخشی از محور مقاومت و نیز مشمول شدن حماس در این محور تاکید می‌کند، هرگز نمی‌توان این محور را یک محور شیعی توصیف کرد بلکه دامنه آن فرا مذهبی است.

روزنامه عبری زبان هاآرتص هم در تحلیلی در این رابطه نوشت : تا زمانی که نتوان به موفقیت قاطعی علیه مبارزان فلسطینی رسید، خطر (کابوس) غزه همچنان اسرائیل را دنبال خواهد کرد.

این روزنامه همچنین در تحلیلی در رابطه با وضعیت داخلی نتانیاهو نوشت جنگ و درگیری فشارهای (دادگاه و محاکمه به دلیل اتهامات فساد) را تا حدودی از دوش نتانیاهو برداشت، اما او شانس مضاعفی آورد که این درگیری تلفات جانی به همراه نداشت، چرا که در غیر این صورت، مخالفانش به طور حتم او را به سوی یک جنگ تمام عیار سوق می‌دادند.

در رابطه با شکست سامانه‌های پدافندی رژیم صهیونیستی به ویژه سامانه گنبد آهنین در رهگیری و سرنگونی موشک‌های مبارزان جهاداسلامی هم پایگاه اطلاع رسانی واللا در گزارش ضمن ادعای ایرانی بودن گلوله‌ها و موشک‌هایی که از چتر پدافندی این رژیم عبور و به اهداف خود اصابت کرده است، مدعی شد قرار است با تغییر محل استقرار سامانه‌ها راهکاری برای مقابله با عبور آنها اندیشیده شود.

افسران صهیونیست مدعی شدند جنبش جهاد اسلامی فلسطین از گلوله‌های خمپاره ۱۲۰ میلیمتری ساخت ایران استفاده می‌کنند که تعداد زیادی از آن از طریق سینا به غزه منتقل شده است و قوس پرتابی آنها در شعاع دایره‌ای کمتر از چهار کیلومتر اقدام به شلیک می‌کنند امری که رهگیری آنها را دچار مشکل می‌کند.

فرماندهی منطقه جنوبی ارتش صهیونیستی در توجیه ناتوانی سامانه‌ها در رهگیری این گلوله‌ها ادعا می‌کند یکی از دلایل آن مسافت و برد اینگلونه گلوله‌هاست، زیرا استقرار تعداد زیادی از موشک اندازها آن هم در مسافت‌های مختلف سبب می‌شود برای رهگیری هر مسیر قوسی یک سامانه قرار داده شود، در حالی که برخی از گلوله‌های خمپاره اصولا در مسافت‌های بسیار کوتاهی شلیک می‌شود و حتی قوس پروازی آنها پایین تر از حداقل پرواز موشک‌های رهگیر گنبد آهنین است، امری که واکنش به آن را محال می‌کند.

اما این مسائل تنها بخشی از مشکلات جنگ کوتاهی است که یک گروه کوچک فلسطینی علیه رژیم صهیونیستی برایش به همراه آورد، در حالی که صهیونیست‌ها منتظر فاجعه بزرگی در شمال فلسطین اشغالی در صورت وقوع جنگ بخش‌های قدرتمندتر محور مقاومت هستند.

روزنامه ماکوور ریشیون درگزارشی از یک نشست درباره مشکلات شمال فلسطین اشغالی و ناکارآمدی‌های صورت گرفته در حمایت تل آویو از صهیونیست‌ها در این منطقه ، به نقل از سرهنگ “بات سلیل ترایپر” رئیس هیئت موارد غیر مترقبه (مدیریت بحران) رژیم صهیونیستی نوشت شرایط بسیار نگران کننده‌ای در منطقه شمال وجود دارد این شرایط آنقدر بد است که حتی خود مسئولین این منطقه هم نمی‌دانند در صورت وقوع جنگ یا حتی بلایای طبیعی باید دقیقا چه کاری انجام دهند.

وی اعتراف کرد نه در سطح نیروی انسانی و نه آمادگی‌های لجستیکی و نه حتی فرهنگ سازی واطلاع رسانی ما در سطح خوبی قرار نداریم.

وی اعتراف کرد در صورتی که هم اکنون جنگی رخ دهد ، مسئولین شهرک‌های مختلف این منطقه با دهها و شاید صدها هزار نفر که احتیاج فوری به خدمات مختلف، از برق گرفته تا آب و غذا و دارو هستند روبرو می‌شوند من بارها از برخی از مسئولین در کنست(پارلمان) درخواست کمک کردم، اما تا کنون هیچ اتفاقی نیفتاده است.

وی خاطر نشان کرد باید اعتراف کنیم و این حقیقت را بپذیریم چالشی که در رویارویی بعدی گریبان ما را خواهد گرفت از تمام چالش‌هایی که در گذشته شاهد آن بودیم سخت‌تر و مهمتر خواهد بود به ویژه که ما سوریه را در کنار مرز خود داریم.

معاریو هم در این باره ذیل تیتر “پیش از وقوع فاجعه از شمال دفاع کنید” (به داد شمال برسید ) به میزان نا کارآمدی جبهه داخلی برای ورود به جنگ بعدی اشاره می‌کند.

به نوشته این روزنامه عبری زبان از دو هفته پیش کمپینی به همین نام در رادیو شمال (فلسطین اشغالی) راه اندازی شد تا شنوندگان خود را ترغیب به امضای طوماری کند که دولت را ملزم به اقدام فوری برای مقاوم سازی این منطقه برای جنگ آتی کنند.

معاریو در رابطه با بخشی از این نآکارآمدی ها می‌نویسد : اینکه ساکنان بسیاری از مناطق مرزی اصلا قادر به شنیدن آژیر هشدار نیستند ، هیچ دستگاه هشداری در مدارس و کلاس‌های درسی قرار داده نشده است، بسیاری از خانه‌ها رادیو نداشته و تعداد بیشتری از آنها اصلا در مقابل حملات مقاوم نبوده یا از پناهگاه برخوردار نیستند بخشی از این موارد است که تا کنون گوش شنوایی در میان مسئولین صهیونیست پیدا نکرده است.

واللا هم در گزارشی در این رابطه خبر داد در نشستی که اعضای کنست با شماری از فرماندهان نظامی ارتش داشتند مشخص شد بیش از ۵ر۱ ملیون نفر از ساکنان این منطقه از پناهگاه محروم بوده و فاجعه بار تر اینکه بیمارستان “زائیف” در صفد از زمان پایان جنگ ۳۳ روزه تا به امروز ۱۲ سال است که منتظر احداث پناهگاه است.

انتهای پیام/تسنیم

امپراتوری دروغانتشار مطالب خبری و تحلیلی رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر می‌شود.

رسانه‌های رژیم صهیونیستی هفته گذشته نیز بخشی از مطالب منتشرشده خود را به محور مقاومت و مسائل مربوط به آن اختصاص دادند و به طور خاص به ضعف و ناکارامدی صهیونیست‌‌ها در برابر موشک‌های مقاومت فلسطین اعتراف کردند.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme