https://telegram.me/empireoflies
این روز‌ها شرکت‌های سودجویی روی کار آمده‌اند که به دنبال از هم گسیختگی و آلوده کردن کانون خانواده‌ها هستند.

ردپای سودجویان در شبکه‌های مذهبی/ مقابله با تهاجم فرهنگی به کجا رسید؟

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغزمانی که شبکه‌های ماهواره‌ای روی کار آمدند تصور بر این بود که جهان رو به پیشرفت است و مردم می‌توانند از این طریق با دنیا در ارتباط باشند. اما این شبکه‌ها روشی بی حد و مرز برای جذب مخاطب انتخاب کردند که قادرند فیلم‌ها و سریال‌های غیر اخلاقی و مستهجن را بدون دریافت مجوزی پخش کنند. تعداد این گونه شبکه‌ها در ماه‌های اخیر رو به افزایش است که فقط برایشان جذب مخاطب اهمیت دارد و از سریال‌های با مجوز تا بدون مجوز همه را پخش می‌کنند.

خانواده، سیبل فیلم‌های بدون سانسور

موضوعی که هدف شبکه‌های ماهواره‌ای قرار گرفته به انحراف کشیدن جوانان است و با پخش فیلم‌هایی که مروج رابطه‌های نامشروع، تفریحات نامتعارف و نشان دادن زندگی‌های بی‌درد و رویا‌های غیرحقیقی از سبک زندگی‌های شهوانی است، نه تنها جوانان بلکه مخاطبان میانسال را به  انحراف می‌کشاند.

این روشی که شبکه‌های ماهواره‌ای در پیش گرفته‌اند ذره ذره در مغز‌ها نفوذ می‌کنند و آرام آرام ایدئولوژی‌های ارزشی را از ذهن فرد پاک می‌کنند و راز‌های هویتی فرد را از بین می‌برند.

تاثیر برنامه‌های ماهواره‌ای روی نوجوانان و جوانان بیشتر است، به طوری که این گروه سنی، زمان بیشتری را صرف تماشای برنامه‌های ماهواره‌ای می‌کنند. این برنامه‌ها ارزش ها، باورها، تصورات، انتظارات و جهت گیری‌های ارزشی متفاوتی را تبلیغ و عرضه می‌کند که باعث می‌شود به مرور زمان فاصله روانی بین والدین و فرزندان افزایش یابد و به انقطاع یا گسست نسلی منجر شود.

خانواده، سیبل فیلم‌های بدون سانسور

از خصوصیات این فرهنگ واحد این است که ارزش‌های محلی، دینی، مذهبی، سنتی و سیاسی کم‌کم به‌عنوان سنت‌هایی قدیمی، غیرعقلانی، ضدبشری، قشری، خرافی و … معرفی و ارزش‌های مدرن غربی جایگزین آن می‌شود. در این شرایط آدمی حتی اگر به دنبال خرافه باشد، باید نوع مدرن این ارزش‌ها را قبول کند؛ مثلا شیطان‌پرستی مدرن، بت‌پرستی مدرن، هم‌جنس بازی مدرن، قوم لوط مدرن! به نظر می‌رسد این رویکرد جدید شبکه‌های ماهواره‌ای از هم گسیختگی و آلوده کردن کانون خانواده را هدف گرفته است. 

خانواده، سیبل فیلم‌های بدون سانسور

از این رو به حسب مقابله با این موارد، شبکه‌های ماهواره‌ای مذهبی نیز وارد این میدان شدند تا به مقابله با این مسایل بپردازند. اما در این بین  شرکت‌های سودجو در کنار ارائه سرویس پخش ماهواره‌ای به برخی از شبکه‌های مذهبی، توانسته فضایی را ایجاد کند که از سود حاصل از این کار، خود گرداننده و تامین مالی کننده شبکه‌هایی باشد که مروج سبک زندگی غربی در بدترین حالت ممکن است.

با این خیال که بتوانیم از طریق ایجاد غذای فکری مسموم غربی، صاحبان آگهی را به سمت خود بکشانیم و درآمدی نیز از این راه داشته باشیم تفکر غلطی است و این همان استراتژی شبکه‌های خارجی فارسی زبان است؛ که از طریق آن چندین میلیارد سرمایه ایرانی را از کشور خارج می‌کنند. اینجاست که می‌توان گفت اتفاقات ناگواری به نام شبکه‌های مذهبی و به کام شبکه‌های مروج فرهنگ و سبک زندگی غربی می‌افتد تا ضربه مهلک دیگری بر بدنه این مردم در راستای جنگ نرم وارد کنند.

گفته می‌شود شبکه‌های جدید ماهواره‌ای که با شعار پخش فیلم‌های بدون سانسور ایجاد شده است، به دست برخی سرویس دهنده ماهواره‌ای راه اندازی و تغذیه مالی می‌شود و بعضاً افرادی در تهران به صورت زیر زمینی برای این شبکه‌ها فعالیت می‌کنند.

حال سوال بسیار مهم اینجاست با شرایطی که کشور ما با آن روبرو است و لزوم پرهیز کامل از تقلید سبک و سلوک زندگی در تمدن غربی چگونه می‌تواند مجموعه‌ای از داخل ایران مروج این نوع سبک زندگی باشد؟ در صورت چنین اتفاقی چه کسی مسئول جلوگیری از ادامه فعالیت اینگونه شبکه‌ها است.

امید است که با توجه به شرایط فعلی جامعه و تهاجم‌های مختلف عناصر بیگانه برای کم رنگ کردن عقاید مردم و بی تفاوت کردن آنها نسبت به اعتقادات نهادهای نظارتی نسبت به فعالیت این شبکه‌ها توجه بیشتری داشته باشند و هر چه زودتر از ادامه فعالیت این شبکه‌ها جلوگیری شود.

انتهای پیام/باشگاه خبرنگاران

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme