https://telegram.me/empireoflies

رخنه تهاجم فرهنگی در خانواده‌های ایرانی

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغمجید ابهری در گفت و گو با میزان، همزیستی با حیوانات را، نوعی مهجوریت فرهنگی دانست و گفت: تهاجم فرهنگی و غرب زدگی جوانان، مردم را به سمت و سوی سبک زندگی اروپایی هدایت می کند.

وی افزود: کم رنگ شدن روابط عاطفی در زندگی شهری و تلقین احساس تنهایی بالاخص در سالمندان، موجبات نگهداری حیوانات در محیط خانوادگی را فراهم کرده است. این در حالی است که در چند سال اخیر، بسیاری از مردم تحت تأثیر جو اجتماعی حاکم بر کشورهای اروپایی و آمریکا، تمایل بسیاری به نگهداری از حیوانات را از خود نشان داده اند. 

روان شناس و آسیب شناس اجتماعی خاطرنشان کرد: بر اساس علم رفتارشناسی، برخی از افراد در جهت حفظ جایگاه تمدنی خود در بین افراد غرب زده و جلب توجه، تظاهر و خودنمایی، اقدام به نگهداری حیواناتی چون سگ، سنجاب و غیره می کنند.

وی عنوان کرد: احساس تنهایی و  کمبود عاطفی، تمایل افراد را به نگهداری از حیوانات بیشتر کرده و بر اثر ابراز محبت، به نوعی احساس وابستگی بین حیوانات و صاحبان آنها به وجود آمده است.

ابهری در ادامه گفت: غرب زدگی، تقلید رفتاری و از خود بیگانگی منجر به بروز بیماری حیوان بازی در برخی از افراد شده  و کاستی های روانی و احقاق اهداف تجاری و کسب درآمد، تا جایی پیش رفته که پای حیوانات وحشی چون خرس، میمون، مار و غیره را به خانه ها باز کرده است.

وی در خصوص جوانب نگهداری حیوانات بیان کرد: در طول تاریخ حیواناتی چون اسب، در راستای خدمت به انسان و انجام کارهای یدی مورد استفاده قرار می گرفتند اما در عصر جدید همانند برخی حیوانات مانند طوطی و کاسکو، جنبه تفریحی، به کاربرد آنها اضافه شده است با این وجود نمی توان از بروز بیماری ها غافل بود و باید رعایت نکات بهداشتی بالاخص در مواجهه کودکان با حیوانات، مورد توجه قرار گیرد.

روان شناس و آسیب شناس اجتماعی افزود: بیماری حیوان زیستی با دلسوزی و ترحم نسبت به حیوانات، تفاوت بسیاری دارد. غذا دادن و پناه به حیوانات در دین اسلام سفارش شده است. این در حالی است که افراط و تفریط در نگهداری جانوران و حیوانات نیز زیان آور، و بر خلاف مذهب و فرهنگ ما است.

وی اظهار داشت: زیاده روی در توجه و نگهداری از حیوانات در کشور ما تا حدی پیش رفته است که خانواده، حیوانات را همچون فرزند خوانده خود تلقی کرده و زمینه بروز مشکلات روانی و رفتاری بسیاری را در بطن جامعه به وجود آورده است.

انتهای پیام/

روان شناس و آسیب شناس اجتماعی گفت: کمبود های عاطفی، غرب زدگی و تهاجم فرهنگی، موجب همزیستی افراد با حیوانات شده است و نقش فرزند خواندگی را به حیوانات نسبت داده است.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme