https://telegram.me/empireoflies

«ربع پهلوی» شکست خورده است!!

اختصاصی- به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: عملکرد «رضا (ربع) پهلوی» در ماه‌های اخیر، نه تنها او را در بین بسیاری از دوست‌داران و حامیان سابقش خراب کرده، بلکه سبب ایجاد شکاف عمیق و دودستگی در بین طرفداران رژیم منحوس پهلوی نیز شده است.

به عبارت دیگر، «ربع پهلوی» به جای آنکه عامل وحدت و اتحاد بین سلطنت‌طلبان باشد و مخالفان جمهوری‌اسلامی را یکدست نماید، خود به نماد انفکاک و درگیری تبدیل شده است و بسیاری از سلطنت‌طلبان بر سر حمایت یا عدم‌حمایت از وی، هر روز و در طول شبانه‌روز بخصوص در شبکه‌های اجتماعی و رسانه‌های ماهواره‌ای وابسته به خود، مشغول به دعوا و یقه‌گیری هستند.

«ربع پهلوی» در سال گذشته میلادی وضعیت بسیار بدی داشت و کارش به جایی رسید که از سوی دوستان و حامیان و سینه‌چاکان قدیمی، مورد حمله قرار گرفت. مصاحبه‌های «رضا (ربع) پهلوی» با رسانه‌های خارجی بخصوص روزنامه سعودی «الوطن» و سایت «العربیه» بجای آنکه وجه او در بین اپوزیسیون و به‌ویژه سلطنت‌طلبان تقویت کند، بالعکس وی را با خاک یکسان نمود!

«ربع پهلوی» در کنار «محمد السلمی»

«ربع پهلوی» در مصاحبه با روزنامه سعودی «الوطن» در برابر خبرنگار سعودی که از واژه جعلی «خلیج ع ر ب ی» استفاده کرده بود، سکوت نمود و حتی از مالکیت ایران بر جزایر سه‌گانه تنب کوچک، تنب بزرگ و ابوموسی هم حمایت ننمود. این بی‌وطنی و خیانت «ربع پهلوی» علاوه بر عصبانیت بسیاری از ایرانیان، حتی سبب شد تا برخی از عناصر اپوزیسیون خارج‌نشین هم از ترس متهم‌شدن به خیانت و وطن‌فروشی از سوی افکار عمومی، به انتقاد از ربع پرداختند و عمل او را صحیح ندانستند.

اما «ربع پهلوی» به این مصاحبه‌ها اکتفا کرد و در مصاحبه‌ای دیگر با «رادیو فردا»، رسما آب پاکی را بر سر طرفداران رژیم سرنگون‌شدن پهلوی ریخت و ادعا کرد که به فکر تاج و تخت نیست. این سخنان ربع هم برای او به قیمت از دست دادن بسیاری از حامیان خارج‌نشین تمام شد. شاهزاده ورشکسته پهلوی، در واکنش به انتقادات سلطنت‌طلبان، در مصاحبه با «کیهان لندن» به پدر و پدربزرگ خودش هم رحم نکرد و آنها را نه‌تنها نقد کرد، بلکه آنان را مورد تمسخر هم قرار داد و تلویحا دیکتاتور نامیدشان. این سخنان «ربع پهلوی» سبب شد تا بسیاری از سلطنت‌طلبان اگر اندک احترامی برای او قائل بودند، پس از این سخنان از او دل بکنند و آرزوی تجدید بنای رژیم پهلوی را با اینگونه اقدامات ربع، تمام شده قلمداد کنند.

این شازده ناکام، چندی پیش طی سخنانی در شبکه تلویزیونی شخصی‌اش (افق ایران)، از برگزاری انتخابات آزاد در ایران سخن گفت. ربع در حالی از انتخابات آزاد سخن گفت که طی ماه‌های اخیر «امیرعباس فخرآور» و «سیاوش آذری» دو عضو پیشین «شورای ملی ایران» از وقوع تقلب در انتخابات درونی این شورا به ریاست «ربع پهلوی» سخن گفته و اذعان نمودند که ربع با تقلب به ریاست شورای مذکور رسید! حال معلوم نیست، او که با تقلب به ریاست «شورای ملی ایران» رسیده، چطور داعیه برگزاری انتخابات آزاد در ایران را در سر می‌پروراند!!

این شازده ناکام که ده‌ها میلیارد دلار (بالغ بر ۲۶ میلیارد دلار به قیمت سال ۱۹۷۹ میلادی) از ثروت دزدیده‌شدن مردم ایران توسط پدرش را به ارث برده و با شاهزاده‌های سعودی هم ارتباط نزدیکی دارد، برای آنکه در برابر فشارها و انتقادات ماه‌های اخیر از خود ژست آزادی و استقلال از بیگانگان را نشان دهد، در روزهای گذشته با انتشار شماره حسابی به اسم «شورای ملی ایران» که توسط خود و اطرافیانش اداره می‌شود، از مخالفان جمهوری‌اسلامی خواست تا کمک‌های نقدی خود را برای وی بفرستند.

«شهرام همایون» یکی از عناصر اپوزیسیون مقیم آمریکا و مدیر تلویزیون سلطنت‌طلب «کانال یک»، چند ماه پیش درباره میزان کمک‌های نقدی عناصر اپوزیسیون برای «ربع پهلوی»، گفته بود: “…چند سال پیش سعی کردند برای در مراسمی برای حمایت از شاهزاده پول جمع کنند، اما حداکثر ۵۰۰ هزار دلار جمع کردند … باید برای شاهزاده ۵۰۰ میلیون دلار جمع شود، نه ۵۰۰ هزار دلار …”

اما این رسوایی بزرگ برای «ربع پهلوی» بار دیگر به شکل شدیدتری تکرار شد و به خوبی مشخص کرد که جایگاه و موقعیت سیاسی او هر روز تضعیف می‌شود. «امید دانا» یکی از سلطنت‌طلبان مقیم اروپا و ار منتقدان «ربع پهلوی»، دیروز با افشاگری درباره میزان پول‌های جمع‌شده در همیاری اخیر تلویزیون «افق ایران» (وابسته به ربع پهلوی)، عنوان کرد که در این همیاری تنها ۵۱ هزار دلار یعنی حدود یک دهم همیاری سال گذشته برای کمک به فعالیت‌های «ربع پهلوی» از سوی ایرانیان خارج‌نشین جمع شده است!!

این مخالف «ربع پهلوی» در ادامه افزود که این کمک‌ها شامل یک مبلغ ۱۳ هزار دلاری و یک مبلغ ۷۰۰۰ دلاری است که احتمالا از سوی نزدیکان ربع واریز شده و بقیه کمک‌ها زیر ۱۰۰۰ دلار بوده است و حدودا مجموعا فقط ۵۰ نفر به او کمک کرده‌اند!!

همان‌طور که پیشتر هم گفته شد، کاهش چشمگیر حمایت مالی ایرانیان خارج‌نشین از فعالیت‌های ضدایرانی «ربع پهلوی» از ۵۰۰ هزار دلار به ۵۱ هزار دلار (حدود یک دهم)، به اذعان برخی از حامیان سابقش به خوبی نشان‌دهنده آن است که جایگاه و موقعیت سیاسی او به شدت تضعیف شده و ربع دیگر به یک مهره سوخته تبدیل شده است و ادعاهایش خریداری ندارد.

انتهای پیام/

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme