https://telegram.me/empireoflies

«ربع پهلوی» در دوراهی قرار گرفت

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: در هفته‌های اخیر انتشار بیانیه ۹ گروه سیاسی و ۵۳ نفر از سلطنت‌طلبان و پادشاهی‌خواهان به «ربع پهلوی»، نشانه آن است که حامیان دیروز ولیعهد ورشکسته پهلوی، دیگر به او اعتماد ندارند و او را جزء گروه‌های تجزیه‌طلب ایران می‌دانند.

در سالهای اخیر «ربع پهلوی» مکرراً از سوی سلطنت‌طلبان مورد انتقاد قرار می‌گرفت که البته از سوی دیگر سلطنت‌طلبان بلافاصله حمایت می‌شد، اما این‌بار پس از مصاحبه «ربع پهلوی» با روزنامه سعودی «الوطن» و عدم‌دفاع از تمامیت ارضی ایران و جزایر سه‌گانه ایرانی، حملات بسیار افزایش یافت.

برخی از سلطنت‌طلبان مانند «شهرام همایون» و «امید دانا» هماهنگ کنندگان این مصاحبه‌ها را “وطن‌فروش” و “دیوث سیاسی” می‌نامند. بسیاری از منتقدان، «علیرضا نوری‌زاده» مدیر شبکه سعودی «ایران فردا» را واسطه مصاحبه شاهزاده ناکام پهلوی با روزنامه «الوطن» می‌دانند.

نوری‌زاده که در سالهای اخیر به سخنگوی فارسی‌زبان سعودی‌ها تبدیل شده از این رو به وی لقب «سعودی‌زاده» داده شده، همواره از طرح تجزیه ایران بخصوص در غرب و جنوب شرق کشورمان به بهانه‌های مختلف حمایت کرده است.

تردیدها درباره نقش‌آفرینی نوری‌زاده در مصاحبه «ربع پهلوی» با روزنامه «الوطن» زمانی بیشتر شد که او در یکی از برنامه‌هایش در حمایت از آخرین امید پهلوی‌چی‌ها، با تکرار ادعاهای مطرح شده در بیانیه «شورای ملی ایران» (وابسته به ربع پهلوی)، گفت: “من اصل مصاحبه شاهزاده با الوطن را دیدم و متوجه شدم که ایشان اصلاً در این مصاحبه درباره جزایر سه‌گاه سخن نگفتند …”

این در حالی است که خبر مصاحبه «ربع پهلوی» با الوطن در وبسایت منتسب به او قرار گرفته بود، اما به یکباره پس از ماجراهای مذکور، این خبر از سایت «ربع پهلوی» حذف شد. شاهزاده ورزشکسته پهلوی، در مصاحبه مذکور در پاسخ به خبرنگار الوطن که از عناون جعلی “خلیج عربی” بجای “خلیج فارس” استفاده کرده و جزایر سه‌گاه تنب بزرگ، تبن کوچک و ابوموسی را ازان امارات دانسته بود، سکوت کرد و پاسخ مناسبی نداد.

بخشی از مصاحبه «ربع پهلوی» با روزنامه الوطن. تصویر از وبسایت «ربع پهلوی»

«علیرضا نوری‌زاده» مخالفان «ربع پهلوی» را افراد کوچکی دانست که برابر او ایستاده‌اند، در چاپلوسی و تملق «ربع پهلوی» گفت: “من مطمئن هستم اگر شاهزاده به ایران بیاید و شاهزاده نشود، حتماً دو دوره رئیس جمهور خواهد شد …”

«شهرام همایون» مدیر شبکه‌ای لس‌آنجلسی چند روز پیش گفته بود که نوری‌زاده واسطه بین «ربع پهلوی» با سعودی‌ها بوده است. هرچند که نوری‌زاده در عقب‌نشینی تاکتیکی در یکی از برنامه‌های خود، با بیان سخنانی درباره ایران و وطن‌پرستی سعی کرد فشارهای سیاسی و رسانه‌ای علیه خود را کم کند.

با این وضع، آینده «ربع پهلوی» هم در وضعیت خوبی قرار ندارد و با وجود فشارهایی که از سوی «شورای ملی ایران» به منتقدان او وارد شده و حتی برخی از منتقدان تطمیع شده‌اند، اما هنوز انتقادات به وی کاهش نیافته است.

به هر حال ولیعهد ناکام پهلوی دو راه پیش رو دارد؛ یا باید مانند نوری‌زاده حتی شده در عقب‌نشینی استراتژیکی از سخنان گذشته خود بازگردد و از سلطنت‌طلبان عذرخواهی نماید و یا اینکه بار دیگر از گروه‌های تجزیه‌طلب و ضدایرانی حمایت کرده و مسیر جدیدش را ادامه دهد.

انتهای پیام/

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: در هفته‌های اخیر انتشار بیانیه ۹ گروه سیاسی و ۵۳ نفر از سلطنت‌طلبان و پادشاهی‌خواهان به «ربع پهلوی»، نشانه آن است که حامیان دیروز ولیعهد ورشکسته پهلوی، دیگر به او اعتماد ندارند و او را جزء گروه‌های تجزیه‌طلب ایران می‌دانند. در سالهای اخیر «ربع …

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme