https://telegram.me/empireoflies
روزنامه رای‌الیوم با اشاره به اینکه سیاست‌های آمریکا و رژیم صهیونیستی باعث افزایش تنش در منطقه شده است، خواستار گفت‌وگوی کشور‌های عربی با ایران شد.

رای الیوم: تکیه به اسرائیل و آمریکا نتیجه‌ای جز افزایش تنش ندارد/ راه گفت‌وگوی مستقیم عربی-ایرانی باید گشوده شود

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغروزنامه اینترنتی رای الیوم با اشاره به تحولات سوریه و عراق و بحران‌های منطقه نوشت: تنها راه برای مهارکردن این وضع گفت‌وگو‌های عربی-ایرانی و نه تکیه بر حمایت آمریکا و اسرائیل است. طرحی که اکنون بخش بزرگی از آن در حال انجام است و یکی از اهداف اسرائیل را تشکیل می‌دهد و اسرائیل برای تحقق آن تلاش کرد این است که همه کشور‌های منطقه تکه‌تکه و ضعیف شوند و به سبب جنگ‌های داخلی از هم بپاشند.

در ادامه این مقاله آمده است: زمانی که آمریکا و رئیس جمهور کنونی‌اش تلاش کرد از کره جنوبی باج بگیرد تا سلاحی را که بدان نیاز ندارد به آن بفروشد و اینکه این نوع سلاح، کره جنوبی را در برابر «خطر» کره شمالی حفظ می‌کند سران کره جنوبی راه حل آسانتر و مطمئن تری یافتند تا منابع خود را حفظ کنند و آن را در زمینه آموزش و پرورش، بهداشت و رفاه اقتصادی و اجتماعی هزینه کنند.

راه حل آن‌ها متوسل شدن به چین بود تا کره شمالی را مهار کند و به تهدیدهایش علیه کره جنوبی پایان دهد. چین هم در عمل این اقدام را انجام داد. از این طریق کره جنوبی از هر نوع پرداخت اضافی به آمریکا با ادعای محافظت از کره جنوبی در برابر خطر کره شمالی خودداری کرد.

رای الیوم نوشت: کشور‌های عربی حوزه خلیج (فارس) امروز می‌توانند چنین کاری را به آسانی انجام دهند. آن‌ها اولا می‌توانند باب گفتگو با  ایران را برای کاهش بحران‌های روز افزون باز کنند. مهمتر از همه این کشور‌ها می‌توانند سیاست امنیتی برابری را در منطقه خلیج (فارس) پایه‌ریزی کنند.

در ادامه این مطلب آمده است: اگر کشور‌های عربی حوزه خلیج (فارس) انجام این کار را دشوار می‌دانند؛ می‌توانند به روسیه متوسل شوند که از ایفای این نقش بسیار خرسند خواهد شد آن‌ها می‌توانند همچنین به ترکیه متوسل شوند و حتی برخی از کشور‌های عربی حوزه خلیج (فارس) می‌توانند این نقش را بازی کنند با این شرط که کشور‌های دیگر از آن‌ها حمایت کنند. اما تکیه به توصیه‌ها و اقدامات تحریک‌آمیز اسرائیل و آمریکا نتیجه‌ای جز افزایش تنش و ادامه تنش نخواهد داشت و آنچه از این فضای ملتهب به وجود خواهد آمد دو چیز است. نخست اینکه تنها طرفی که سود خواهد برد اسرائیل است. مسئله دوم این است که قطعا بزرگترین بازنده دست‌کم از نظر اقتصادی، انسانی و زیست محیطی، عرب‌ها به ویژه کشور‌های عربی حوزه خلیج (فارس) خواهند بود.

کسی که فکر می‌کند آمریکا به خاطر او و به خاطر حفاظت از آن یا بهتر شدن جامعه‌اش می‌جنگد بازنده خواهد بود. هر کس در این امر تردید دارد باید اظهارات و عملکرد‌های مقامات آمریکا را قبل و بعد از تجاوز به عراق بررسی و مشاهده کند چه بر سر بخش گرانبهای امت عربی وارد شد.

در انتهای این مطلب آمده است: بطور خلاصه باید گفت این مسئله به خردورزی اندک و تصمیم‌گیری برای گشودن گفتگوی مستقیم عربی-ایرانی و به دور از تاثیرپذیری‌های خارجی دارد. آنگاه همه خواهند دید کاهش تنش و رفع احتمال بروز جنگ چه آسان است. همه خواهند فهمید تکیه به خود و به تلاش‌های ساکنان منطقه بسیار بهتر، ارزانتر و مطمئن‌تر از تکیه به دشمنان امت است که در هیچ مرحله‌ای ثابت نکردند که به منطقه و مردم آن اهمیت می‌دهند. شاید خدای بزرگ همه ما را به سوی آنچه که خیر فرزندان این منطقه در آن است، رهنمون سازد.

انتهای پیام/

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme