https://telegram.me/empireoflies
پس از حضور درخشان تیم ملی فوتسال زنان ایران در یک سال اخیر، حالا یکی از بازیکنانی که حدود ۸ سال پیش از این تیم جدا شده و اخیرا به اروپا مهاجرت کرده، مدعی شده که علیرغم حضور موثر در قهرمانی های تیم ملی فوتسال زنان، فدراسیون فوتبال به دلیل عدم التزام به حجاب در خارج از کشور، او را از بازی در تیم ملی محروم کرده است!

راز شیوا؛ چگونه بعد ۸ سال شهرت از دست رفته را بازگردانیم؟!

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغپنج روز پیش بود که شیوا امینی، بازیکن سابق تیم ملی فوتسال بانوان در یک پست اینستاگرامی اعلام کرد که به دلیل انتشار عکسی بی‌حجاب از خود، حق بازی برای کشورش را ندارد.

همین موضوع سبب شد تا برخی از رسانه های فارسی زبان موضوع حجاب زنان و ورزشکاران زن ایرانی را به چالش بکشند. مسیح علینژاد که خود را «فعال زنان» می نامد، یکی از همین افرادی است که با پرداختن به این ادعا، باعث شد تا رسانه های انگلیسی زبانی چون نیویورک تایمز و ایندیپندنت نیز به مصاحبه با شیوا امینی بپردازند.

دانلود

رسانه ای شدن این موضوع در حجم گستره اما سبب حمله برخی از کاربران و هواداران فوتبال به فدراسیون فوتبال شد اما فدراسیون با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که این بازیکن از سال ۱۳۸۹ عضو تیم‌ملی نبوده است.«شیوا امینی طی سال ۲۰۰۹ برای حضور در بازی‌های داخل سالن آسیایی به تیم ملی دعوت و به ویتنام اعزام شدند، آخرین حضورشان در عرصه فوتسال به‌عنوان بازیکن تیم باشگاهی متین ورامین بوده که در دومین بازی لیگ در سال ١٣٨٩ دچار آسیب‌دیدگی شدند و در اولویت انتخاب توسط کادر فنی فوتسال برای تیم ملی قرار نگرفتند. پس از آن به هیچ عنوان از سال ١٣٨٩ عضو تیم ملی نبودند که موضوع عدم رعایت حجاب در سفر شخصی دلیلی برای حذف نامبرده باشد». اطلاعیه فدراسیون فوتبال را اینجا بخوانید.

انتشار این بیانیه سبب کنجکاوی برخی از بازیکنان و رسانه‌ها شد. آن‌ها معتقد بودند که ماجرا آن‌گونه که امینی عنوان کرده، نبوده است.

امروز (شنبه ۹ اردیبهشت) روزنامه قانون، در قسمت ورزشی خود، با انتشار گزارشی تحت عنوان «راز شیوا» از عدم حضور حرفه ای شیوا امینی درعرصه فوتسال زنان، در چند سال اخیر خبر داد.

فرزانه توسلی، گلر تیم‌ملی فوتسال بانوان در این باره به «قانون» گفت:«حقیقتش را بخواهید، ما آخرین‌بارحدود ۶ -۷ سال پیش با او همبازی بودیم و بعد از آن به هیچ عنوان خبری از این بازیکن نداشتیم زیرا در تیمی بازی نمی‌کرد». صحبت‌های او همگام با همان بیانیه‌ای بود که فدراسیون منتشر کرد، شیوا امینی مدت‌ها فوتسال را کنار گذاشته بود بنابراین فدراسیون نمی‌توانسته او را محروم کند. فریده شجاعی، نایب رییس وقت بانوان فدراسیون فوتبال، در این‌باره به «قانون»گفت:« تا جایی که من به یاد دارم، ایشان در تیم‌ملی بازی می‌کرد و بازیکن شاخصی نبود، حتی در خاطرم هست که او یکی از محل‌های بحث مربیان تیم‌ملی بود یعنی یکی از مربیان می‌گفت شیوا امینی در حد تیم‌ملی نیست ولی یکی از آن‌ها معتقد بودند که بازیکن خوبی است و باید به تیم‌ملی دعوت شود».

نکته جالب آنکه صدای آمریکا در حالی شیوا امینی را به عنوان یکی از قهرمانان و مدال آوران فوتسال زنان ایران معرفی می کند که قهرمانی های تیم فوتسال زنان ایران در چند سال اخیر، بعد از غیبت این فرد از تیم ملی رقم خورده است.

مسیح علینژاد که خود را فعال زنان در مبارزه با قانون حجاب می نامد، در چند سال اخیر، یکی از افرادی است که در چند سال اخیر، بارها با به چالش کشیدن ورزش زنان در ایران، سد راه پیشرفت ایشان در عرصه های بین المللی بوده است.

انتهای پیام/رسانه ایران

پس از حضور درخشان تیم ملی فوتسال زنان ایران در یک سال اخیر، حالا یکی از بازیکنانی که حدود ۸ سال پیش از این تیم جدا شده و اخیرا به اروپا مهاجرت کرده، مدعی شده که علیرغم حضور موثر در قهرمانی های تیم ملی فوتسال زنان، فدراسیون فوتبال به دلیل عدم التزام به حجاب در خارج از کشور، او را از بازی در تیم ملی محروم کرده است!

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme