https://telegram.me/empireoflies

راز تجاوز به کودکان در بی بی سی

اختصاصی_ به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: اخیرا بی بی سی فارسی برنامه ای را پخش می کند که به آزار کودکان اختصاص دارد این برنامه با اشاره به آزار جنسی و بدنی کودکان در جهان به پیامد های این آزار ها در آینده کودک و جامعه اشاره می کند. البته ساخت این برنامه در این روزها به حوادثی مثل قتل یک کودک افغانی در ورامین و آزار یک مادر و فرزندانش در مشهد توسط پدر خانواده مربوط می شود که این روز ها سوژه بی بی سی فارسی شده اند .و بی بی سی فارسی قصد دارد با انعکاس گسترده این اخبار و تحلیل غیر واقعی آن جامعه ایران را جامعه ای پر از خشونت نشان دهد.

این در حالیست که خود بی بی سی انگلیسی متهم به آزار کودکان است .جیمی ساویل یکی از بزرگترین ستاره های تلوزیونی در انگلیس و مجری بی بی سی در دهه های ۱۹۷۰ و ۱۹۸۰ از تماسهای سطح بالای خود برای آزار شماری از قربانیانش در یک بیمارستان روانی سوء استفاده کرده است.این اخبار پس از مرگ وی باعث عذر خواهی مسئولان ارشد بی بی سی شد.

ساویل در ازای دادن امضا به دختران نوجوان آنها را مورد سو استفاده جنسی قرار می‌داد.جیمی ساویل که در اکتبر ۲۰۱۱ در سن ۸۴ سالگی مرد، یک شخصیت بسیار معروف ولی عجیب و غریب بود. وی در سال ۱۹۹۰ لقب شوالیه را نیز دریافت کرد.وی از شهرت خود به عنوان مجری دو برنامه معروف بی بی سی برای تجاوز جنسی به قربانیان در ساختمان شبکه و همچنین مدارس و بیمارستانها که در آنها مورد استقبال طرفدارانش قرار می‌گرفت، استفاده کرد.

دو سال پیش «ترزا می» وزیر کشور انگلیس در مقاله‌ای در تلگراف تصریح کرده بود : گستردگی مشکل آزار و اذیت جنسی کودکان در انگلیس بسیار بیشتر از آن چیزی است که توسط عموم مردم تصور می شود.

البته در پی این افشاگری ها بی بی سی نیز بیکار نماند و با پخش مستندی که در آن مردی مدعی است در ازای گرفتن پول اتهاماتی را به مسئولان بی بی سی زده است سعی در انحراف افکار عمومی کرد.

همچنین چندی پیش «استوارت هال» گزارشگر ورزشی سابق شبکه بی‌بی‌سی را بازداشت شد.  هال ۸۲ ساله، به اتهام تجاوز و سوءاستفاده جنسی در منزلش در «چشایر» بازداشت شده بود.

۱۳۰۲۴۳_۶۵۰

 در مورد دیگر چند هفته پیش از این  روزنامه ایندیپندنت در گزارشی به یک مورد تجاوز جنسی خانوادگی در شبکه بی بی سی اشاره کرد که توجهات بسیاری را در فضای رسانه ای انگلستان در بر داشت .

روزنامه ایندیپندنت نوشت زوج شاغل در رادیو بی بی سی در دو مرکز رادیویی لستر و بیرمنگهام انگلیس کار می کردند.تونی وادسورث ۶۸ ساله گوینده رادیو بی بی سی به ۵ مورد تحریک یک پسر زیر ۱۶ سال برای انجام اعمال منافی عفت متهم شده بود. جولیک وادسورث ۵۸ ساله همسر تونی نیز به ۷ مورد سوء استفاده جنسی از یک پسر بچه متهم شده بود.
به گزارش ایندیپندنت، هر دوی این کارمندان بی بی سی به خدشه دار کردن عفت عمومی جامعه متهم شدند.این اتهامات مربوط به پرونده تجاوز به ۴ کودک ۱۱ تا ۱۵ سال در سال های ۱۹۹۶ تا ۱۹۹۹ برمیگردد.

با همه این پرونده ها به نظر می رسد که بی بی سی باید ابتدا موضوع تجاوز به کودکان را ابتدا در شبکه های زیر مجموعه خود پیگیری کند و سپس به دیگر نقاط جهان بپردازد.

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme