https://telegram.me/empireoflies

رادیو فردا: مقابله با حجاب در ایران مانند حرکت در جاده سنگلاخی است

اختصاصی: به گزارش «امپراتوری دروغ»، رادیو فردا در جدیدترین برنامه “صدایی دیگر” با اجرای مجری فمینیست رویا کریمی مجد، همچون هفته‌های گذشته و در خطی مشترک با بسیاری از رسانه‌های بیگانه به موضوع حجاب در ایران پرداخت.

رویا کریمی مجد در این برنامه با اذعان به اینکه مبارزه با حجاب هیچگاه از اولویت‌های جنبش زنان ایران نبوده است، ناراحتی خود را از اینکه بسیاری از زنان مسلمان ایرانی به مسئله حجاب اهمیت می‌دهند ابراز کرد.

همچنین در این برنامه شادی صدر فمینیست مقیم پاریس نیز با اعتراف به اینکه پس از وقوع انقلاب اسلامی جنبش زنان ایرانی موضوع حجاب را در فهرست اولویت‌های مبارزاتی خود قرار ندادند، افزود: جنبش زنان ایران در دست زنان انقلابی است.

شادی صدر که سعی می‌کرد حجاب را سبب عقب‌افتادگی زنان ایران جلوه دهد، نمی‌توانست تمام حقایق درباره زنان مسلمان ایرانی را مخفی کند، اذعان کرد پس از انقلاب بسیاری از زنان ایرانی که اکثراً نیز چادری بودند، از خانه‌ها خارج شدند و در مشاغل دولتی و حتی در عرصه مطبوعات به فعالیت پرداختند، تا به طور ضمنی اعتراف کند که حجاب اسلامی هیچگاه مانع فعالیت‌های اجتماعی زنان نبوده است.

این فعال فمینیست در ادامه سخنان خود اذعان کرد که در جامعه ایران مقابله با حجاب مانند حرکت در جاده سنگلاخی است.

انتهای پیام/

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme