https://telegram.me/empireoflies

رادیو فردا: مسعود بهنود سفسطه باز و چاخان زیاد می گوید

۱۳۹۵-۰۹-۱۵ ۰ ۳۲۴ نمایش

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغدر چند ماه اخیر اظهار نظر ها حول و حوش فروغ فرخزاد شاعر نامی ایران در دهه های سی و چهل شمسی بسیار زیاد شده و حملات ناجوانمردانه ای نسبت به وی روا داشته شده و همه این حملات از زمانی آغاز شد که فردی به نام فرزانه میلانی نویسنده بهایی که ساکن آمریکاست گفت که به زودی کتابی را منتشر  می کند که در آن برخی نامه های خصوصی فروغ به ابراهیم گلستان برای اولین بار منتشر خواهد شد.

ابراهیم گلستان نویسنده ، مترجم، کارگردان و عکاس ایرانیست که آثار زیادی را در سابقه هنری خود دارد و فرزندش کاوه گلستان در اوایل دهه هشتاد در عراق درگذشت.

پس از این اقدام خانم میلانی که زودتر یکی از نامه های وی را منتشر کرد و ادعا نمود این نامه ها را از ابراهیم گلستان گرفته است خانواده خانم فرخزاد انی اقدامات را تعدی به زندگی خصوصی خواهرش دانستند و بر علیه این اقدام اعتراض نمودند.

اما فرزانه میلانی در جواب خانواده فروغ گفت به گمان من فروغ در خانواده نابسامانش بیش از آنچه تا امروز بیان شده آسیب دیده است! و با این کلمات نه تنها اعتراض های این خانواده را نادیده گرفت بلکه بیش از پیش خانواده و زندگی شخصی فرخزاد را مورد تهمت قرار داد.

برخی از دوستان قدیمی فرخزاد نیز در سال های گذشته ادعاهایی را مطرح کرده بودند که همان زمان از طرف خانواده فرخزاد مورد اعتراض شدید قرار گرفت مثلا مسعود کیمیایی در مصاحبه ای  در خصوص روز تشییع جنازه فروغ گفته بود: مردی از غسالخانه بیرون می‌آید. می‌گوید: غسال ‌زن نداریم. باید به مرحوم محرم شوید. خطبه‌ای خوانده می‌شود. دونفر از ما به فروغ محرم می‌شویم. می‌شویم برادران او. روی او آب می‌ریزیم”.

پوران فرخزاد خواهر فروغ همان زمان در جواب این داستان پردازی ها گفته بود از دوستان فروغ درخواست می‌کنم برای کسب شهرت یا در جایگاه شهرت ماندن، راه‌های دیگری بیابند و خانواده من را رها کنند.

از طرفی چند روز گذشته مسعود بهنود خبرنگار و روزنامه نگار فراری و تحلیل گر بی بی سی در متنی که به همین مناسبت منتشر کرد خبر داد که در سال ۱۳۴۲ فروغ فرخزاد با ابراهیم گلستان ازدواج نموده و رابطه آنها بایکدیگر شرعی بوده.

این اظهارات سخیف از جانب مسعود بهنود باعث شد که بار دیگر خواهر فروغ صدایش به اعتراض بلند کند و در گفتگویی این چنین به تحلیل گر بی بی سی تاخت و گفت من برای کسی که این ادعا را کرده متاسفم و به ایشان پیشنهاد می کنم اگر به این نتیجه رسیده که تمام شده، به جای آنکه به دیگران ضربه بزند، همان حرکتی را انجام دهد که همینگوی وقتی حس کرد رو به افول است، انجام داد و اسلحه را زیر گلویش بگذارد و شلیک کند.

اکنون پس از این که بهنود در بریتانیا نشسته و آتشی را که بر سر جنازه فرخ زاد روشن کرده را تماشا می کند برخی دیگر از دوستداران فروغ به پا خواسته اند و طبل رسوایی بهنود را بر دست گرفته اند تا وی بداند که یک من ماست چقدر کره دارد.

محمد تنگستانی از اپوزیسیون ساکن آمریکا در متنی به شخصیت شناسی مسعود بهنود به بهانه نوشته های او در باب فروغ فرخزاد پرداخته و می نویسد:”مسعود بهنود در بسیاری از موارد پیام‌هایش را در قالب روایت‌های دروغ ‌ بیان می‌کند. این روایت‌ها با خود و با واقعیت‌های تاریخی و سیاسی در تناقض‌اند. مسعود بهنود کلا آدمی‌ست که چاخان‌ زیاد می‌گوید. او با مخالفان و منتقدین خود به شکلی برخورد می‌کند که در قضاوت عامه مردم همیشه حق به جانب او باشد. سفسطه باز قابلی است.در برخی کتاب‌های خود اتفاقات تاریخی را تحریف می‌کند و در نوشتن خاطرات دروغ شهره است. خاطرات مسعود بهنود بیشتر در مورد کسانی‌ است که زنده نیستند تا دروغ‌های او را تکذیب کنند، یا زنده هستند اما اهل تکذیب نیستند”.

وی با اشاره به روایت مسعود بهنود از ماجرای عقد فرخزاد و گلستان می گوید :”مسعود بهنود «جاری شدن خطبه عقد شرعی» فروغ فرخزاد و ابراهیم گلستان را طوری روایت می‌کند که انگار خود شاهد عینی و چهارمین نفر از آن جمع سه نفره بوده است اما این ادعا نمی‌تواند درست باشد چرا که مسعود بهنود متولد ۱۳۲۵ است و در سال ۱۳۴۲، یعنی در سال جاری شدن عقد شرعی هفده ساله بوده است. حضور یک جوان هفده ساله غریبه در یک جمع خانوادگی باور پذیر نیست.”

وی ادعا می کند که در گفتگویی که با ابراهیم گلستان داشته وی این موضوع را نه رد کرده و نه تایید و با این کار بر ابهام ماجرا افزوده است. البته تنگستانی با دروغگو خاندن مجدد بهنود انی نتیجه را گرفته که وی در پی انی موضوع است که از آن جایی که بسیاری از جوانان رابطه و عشق فروغ و گلستان را الگوی خود قرار می دهند و با آن همزاد پنداری می کنند و هم زمان در جامعه ایرانی امروزه ازدواج سفید که رابطه جنسی بدون عقد شرعی است رواج دارد بنابر این بهنود با این داستان پردازی ها خواسته به جوانان بفهماند که تاریخ را برایشان عوضی روایت کرده اند و ب خلاف ادعاهایی که این دو داشته اند و خود را آزاد و رها وانمود می کردند فروغ و ابراهیم گلستان با یکدیگر عقد شرعی بسته بودند و به مسائل اسلامی پایبند بودند.

وی در نهایت نتیجه می گیرد که این روایت راست باشد یا دروغ، اما شکل بیان آن در نوشته مسعود بهنود و نحوه برخورد آقای گلستان نشان می‌دهد که این دو دارند با افکار عمومی بازی می‌کنند.

انتهای پیام/

 

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme