https://telegram.me/empireoflies

رادیو فردا: حمله به ایران، یعنی فاجعه برای اسرائیل

اختصاصی به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: رسانه‌های رژیم صهیونیستی بامداد روز چهارشنبه هفته گذشته (۷ مهر) از مرگ «شیمون پرز» رئیس و نخست وزیر پیشین رژیم اشغالگر قدس بعد از سکته و خونریزی مغزی و اغمای دو هفته‌ای، خبر دادند.

«شیمعون برنسکی» معروف به شیمون پرز در تاریخ ۲ آگوست ۱۹۲۳ در شهر ویشنوا در لهستان به دنیا آمد. پدر و مادر او در همان سال به فلسطین مهاجرت کردند. وی در سال ۱۹۴۷ به عنوان مسئول خرید سلاح به سازمان شبه نظامی و تروریستی «هاگانا» پیوست. مأموریت این سازمان حملات تلافی جویانه علیه اعراب فلسطینی بود. این گروه به عملیات مسلحانه ضد مسلمانان پرداخته و همچنین به عملیات اسکان مهاجرنشین‌ها مشارکت کرد و در مهاجرت قانونی و غیرقانونی صهیونیست‌ها یاری رساند. هاگانا همچنین در طول انقلاب عربی در سال ۱۹۳۶ با انگلیس همکاری داشت و در سال ۱۹۳۱، بعضی از عناصر آن به همراه اعضائی از «بیتاد»، سازمان «آرگون» را تشکیل دادند که بزرگترین نقش را در برپائی رژیم صهیونیستی و قتل و آواره سازی فلسطینی‌ها داشت.

پرز در سال‌های بعدی سمت‌های نظامی متعددی از جمله فرمانده نیروی دریایی ارتش صهیونیستی، سرپرست هیات توسعه روابط نظامی اسرائیل-آمریکا در وزارت جنگ، دبیرکل این وزارتخانه، مسئولیت پروژه ساخت نیروگاه هسته‌ای «دیمونا» و وزارت جنگ رژیم صهیونیستی را بر عهده داشت و در تمام این سال‌ها جزو اولین نفرات در کشتارهای گسترده فلسطینیان به دست رژیم جعلی اسرائیل بوده است. تلاش‌های پرز باعث شد رژیم صهیونیستی به سلا‌ح‌های اتمی و کشتار جمعی دست یابد.

وی از کسانی بود که «انتفاضه اول» فلسطینیان را در سال ۱۹۸۷ به شدت سرکوب و از سیاست نظامی «آریل شارون» نخست وزیر وقت این رژیم برای به کارگیری مشت آهنین ارتش در مقابله با عملیات‌های استشهادی فلسطینیان حمایت می‌کرد.

شیمون پرز تلاش‌های زیادی هم برای گسترش شهرک‌های غیرقانونی صهیونیستی در اراضی فلسطینیان انجام داده و نظام آپارتاید اسرائیلی را پرورش داد. او در سال ۱۹۸۲ از حامیان اصلی تجاوز جنگی اسرائیل به لبنان به شمار می‌رفت. در آن جنگ بیش از ۲۰ هزار غیرنظامی کشته شدند. پرز در سال ۱۹۹۶ زمانی که نخست وزیر رژیم صهیونیستی بود، عملیاتی را با نام «خوشه‌های خشم» را برای مقابله با نیروهای مقاومت لبنان آغاز کرد. یکی از فجایعی که در جریان آن جنگ رخ داد، حمله اسرائیل به اردوگاه آوارگان «قانا» واقع در جنوب لبنان بود.

بسیاری از رسانه‌های فارسی‌زبان بیگانه این خبر را به‌طور گسترده پوشش دادند، از جمله «رادیو فردا» که در راستای انتشار خبر مرگ جلاد کودک‌کش قانا، به مدیحه‌سرایی و تعریف و تمجید از پرز پرداخت.

این رادیو آمریکایی، «شیمون پرز» را قوه عاقله اسرائیلی‌ها دانست، زیرا اجازه حمله اسرائیل در دوران نخست‌وزیری نتانیاهو به ایران را نداد و باعث شد اسرائیل از خطر سقوط نجات پیدا کند.

«رادیو فردا» با هداف قهرمان‌سازی و ارائه چهره‌ای مثبت از پرز نزد ایرانیان در این باره نوشت: “… جلوگیری از حمله نظامی اسرائیل به ایران نتیجه تلاش پرز بوده است … طرح حمله به ایران مربوط به سال‌های ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۱ بوده است. زمانی که هفته‌ای نبود از حمله به ایران به دلیل فعالیت اتمی‌اش سخنی به میان نیاید، سال‌هایی که نه از برجام خبری بود و نه از لغو تحریم‌ها. در حالی که بنیامین نتانیاهو تصمیم خود را برای حمله به ایران نهایی کرده بود، شیمون پرز با مخالفت با این اقدام و هشدار نسبت به عواقب سخت آن، نتانیاهو را منصرف کرد …”

این رسانه آمریکایی مهمترین دستاورد دوران ریاست پرز بر رژیم صهیونیستی را جلوگیری از حمله نظامی به ایران دانست و ناخواسته قدرت روزافزون ایران اسلامی را تایید کرد، آنهم در شرایطی که دولت‌های استکباری مانند آمریکا و انگلیس از هرگونه کمک مادی و نظامی به رژیم صهیونیستی دریغ نمی‌کنند، اما این رژیم در برابر قدرت جمهوری‌اسلامی سر خم می‌کند و عاجز است.

«رادیو فردا» در این باره نوشت: “… پرز این امر را در یک گفتگو در سال ۲۰۱۴ افشا کرد. گزارشگر از پرز پرسیده بود، مهم‌ترین دستاورد هفت سال ریاست جمهوری‌اش چه بوده، و پرز پاسخ داده است که «جلوگیری از حمله به ایران». پرز تاکید داشته که «نمی‌خواهد وارد جزییات» شود، اما اشاره کرده است که همین را بگویم که نتانیاهو می‌خواست حمله را عملی کند و من نگذاشتم؛ گفتم عواقب حمله فاجعه‌بار خواهد بود …”

البته «رادیو فردا» با هدف تطهیر وجهه «شیمون پرز» به این نکته اشاره نکرد که رئیس پیشین رژیم غاصب صهیونیستی درباره برنامه هسته‌ای ایران نیز اظهار نظر کرده و ضمن تهدید‌آمیز خواندن آن گفته بود: “من با حمله نظامی به ایران مخالف هستم ولی باید سریعا و قاطعانه ائتلافی قوی را که تحریم‌های دردناکی بر اقتصاد ایران اعمال کند، تشکیل داد …”

به هر حال، اعتراف «رادیو فردا» به قدرت دفاعی کشورمان در حالی است که همین چند روز پیش این رادیوی آمریکایی در راستای پروپاگاندای رسانه‌ای علیه کشورمان، از آمادگی شلیک ۲۰۰ کلاهک هسته‌ای اسرائیل به ایران خبر داده بود، اما اکنون به قدرت دفاعی ایران اذعان کرده و به ضعف رژیم صهیونیستی اعتراف می‌کند.

انتهای پیام/

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: رسانه‌های رژیم صهیونیستی بامداد روز چهارشنبه هفته گذشته (۷ مهر) از مرگ «شیمون پرز» رئیس و نخست وزیر پیشین رژیم اشغالگر قدس بعد از سکته و خونریزی مغزی و اغمای دو هفته‌ای، خبر دادند. «شیمعون برنسکی» معروف به شیمون پرز در تاریخ ۲ آگوست …

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme