https://telegram.me/empireoflies

رادیو فردا: ایرانی‌ها فقط مطالب جنسی می‌خوانند

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: رادیو فردا در بخش فرهنگی سایتش به کشف و شهود دلایل کم علاقگی مردم ایران به کتابخوانی پرداخت و نوشت:

رئیس مرکز اسناد و کتابخانه ملی ایران از تعطیلی «صدها» کتابفروشی و تغییر کاربری آنها به «پیتزافروشی» خبر داد. آقای امیری در حالی از نبود «انگیزه و نیاز» به مطالعه در سطح جامعه سخن گفته که کارشناسان یکی از علت‌های عمده این بی‌انگیزگی را سانسور کتاب از سوی وزارت ارشاد و نیز حمایت‌های دولتی از ناشران مذهبی، ایدئولوژیک و همسو اعلام می‌کنند”.

و ادامه داد:

بعضی از نویسندگان حتی می‌گویند که ممیزهای جدید در زمان روحانی مجهزتر از قبل هستند و قدرت تشخیص استعارات و تمثیل‌ها را دارند که این خصوصیت آن‌ها را از ممیزان زمان احمدی‌نژاد که بیشتر روی کلماتی مثل سکس و شراب و دشنام‌ها حساسیت داشتند خطرناک‌تر می‌کند. روحانی کمی تیزی‌ها را صیقل داده اما هیچ تغییر و اصلاح بنیادین ارائه نداده که بتواند آزادی نویسندگان ایرانی را به طور قابل ملاحظه افزایش دهد.”

فحاشی و توهین به شعور اقشار مختلف مردم ایران کار ویژه رسانه آمریکایی است. که اینبار قرعه به نام قشر فرهنگی و کتابخوان و نویسنده افتاده و رادیو فردا در کمال وقاحت ایرانیها را افرادی دانسته که فقط کتابهایی می خوانند که سرشار از مسائل جنسی و شهوانی باشد و هنگامیکه مطالبی از یک کتاب قابل چاپ نبوده و سانسور شد، دیگر کتاب و مطالعه را چنان رها می کنند که کتابفروشی ها تعطیل می شوند. ازطرفی با تو هین آشکار به نویسندگان، آنها را افرادی شهوتران دانسته که در محیط فرهنگی و مذهبی ایران آزاد نیستند و تنها زمانی آزادند که مطالبشان پر از کلمات مستهجن و جنسی باشند وگرنه اگرسانسور نشدند پس وابسته هستند.

در اینکه سرانه مطالعه و تیراژ کتاب در ایران متأسفانه کم است بحثی نیست. اما دلایل آن را باید جایی بهتر از تحریریه رادیوفردا جست. وقتی سردبیر رادیو فردا که خود دارای مدرکی بیشتر از دیپلم و نهایتاً فوق دیپلم نیست، به خود اجازه داده در اینباره اظهار نظرکند، نتیجه بهتر از این نخواهد بود که ایرانیها را ملتی نادان بداند که میزان مطالعه کتابشان با تغییر در کلمات جنسی و مستهجن بالا و پایین برود. و یا افزایش تیراژ و حمایت از کتابهای مذهبی باعث بی انگیزه شدنشان برای کتابخوانی شود. تحریریه رادیوفردا و کارشناسانش همان کافرانی هستند که همه را به کیش خود پنداشته و تصور می کنند چون هدف خودشان از کل کارهای فرهنگی حتی مطالعه، لذت جنسی و جسمی است، پس حتماً مردم ایران هم به دلیل سانسور مطالب مستهجن و رواج کتابهای دینی و ارزشی از کتاب خواندن رویگردان شده و همین باعث آزاد نبودن نویسنده ایرانی شده است و در نتیجه کتابفروشی ها تعطیل و پیتزافروشی ها رونق گرفته اند.
در رد این ادعای پوچ همین بس که پرتیراژترین کتابهای حال حاضر، کتابهای ارزشی و بالاخص دفاع مقدس هستند که نه تنها موضوع لذتهای جنسی و شهوانی ندارند بلکه در نقطه کاملاً متضاد آن یعنی اوج دین و عرفان هستند. از آن جمله کتابهای “دا”، “فرمانده”، “من زنده ام” و بسیاری دیگر هستند. این یعنی اینکه قشر فرهیخته و دانای ایرانی نه تنها کتابخوانی اش کم نشده بلکه بر غنای مطالب کتاب و مطالعه اش افزوده هم شده است. آن کتاب و کتابفروشی هم که تعطیل شده از گونه همان موارد مورد علاقه رادیو فردا و کارشناسانش است که همان بهتر که تعطیل و تبدیل به پیتزافروشی شده است.
انتهای پیام/رادیو دیروز

رادیو فردا پرده از علت بی انگیزگی ایرانیها برای مطالعه کتاب برداشت.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: 4.9 ( 1 رای)
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme