https://telegram.me/empireoflies

رادیو آلمان: دانش هسته‌ای دانشمندان ایران را نمی‌توان از بین برد

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغبه نقل از رادیو آلمان در گزارشی با اشاره به اقدامات بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی درباره برنامه هسته‌ای ایران، نوشت که او وارد مسیر خطرناکی شده است.

رادیو آلمان در گزارش خود بیان کرده است که، اسرائیل در زمینه مسایل مربوط به توافق هسته‌ای با ایران (برجام)، مسیر تقابل را در پیش گرفته است و این در حالی است که درون اسرائیل هم همه از نتانیاهو حمایت نمی‌کنند. ضمن اینکه چنین رویکردی می‌تواند به تنش دراز مدت میان اسرائیل و ایران منتهی شود. زمان در گذر است و ۱۲ ماه مه ترامپ باید تصمیم بگیرد که آیا همچنان تحریم‌ها علیه ایران را تعلیق کند و یا اینکه از توافق هسته‌ای با ایران خارج شود. اقدامات نمایشی نتانیاهو به کمک ترامپ می‌آیند و در واشنگتن اسنادی که وی ارائه داده است متقاعدکننده ارزیابی شده است.»

در این گزارش آمده، نتانیاهو در این نمایش هیچ شاهدی ارائه نداد که ایران توافق هسته‌ای را نقض کرده است. او ایران را دروغگو خوانده است و این در شرایطی است که وی به دورانی پیش از توافق اشاره می‌کند که به توافق ارتباط نداشت. باید این را پرسید که اگر نتانیاهو به خواسته خود برسد چه رخ خواهد داد؟ آیا دنیای مربوط به یهودیان امن‌تر خواهد شد؟ باید گفت: تحقق چنین چیزی به سختی امکان پذیر است. تهران اعلام کرده است که توافق هسته‌ای قابل مذاکره مجدد نیست. این توافق اگر چه عالی نیست، اما بهتر از این است که برنامه هسته‌ای ایران کنترل نشود. ضمن اینکه این امکان وجود دارد که ایران از قرارداد منع گسترش تسلیحات هسته‌ای هم خارج شود در این صورت هیچ قانونی بر شرایط حکمفرما نخواهد بود.

در مورد برنامه هسته‌ای ایران به سختی می‌توان به اقدام نظامی متوسل شد. بخشی از تاسیسات ایرانی در عمق ۸۰ متری قرار دارند و در پی حمله هوایی هم به سختی آسیب می‌بینند و حتی اگر اینچنین شود تاثیری محدود‌ و برای زمان محدودی خواهد داشت. این دانش و اراده ایرانیان برای تسلیحات هسته‌ای را بیشتر می‌کند و امکان تقابل میان ایران و اسرائیل نیز زیاد می‌شود. همچنین تل آویو در محاصره حزب‌الله لبنان و حماس قرار دارد و این گروه‌ها از هم‌پیمانان ایران هستند.

این رسانه آلمانی در ادامه نوشته که نمایش اخیر نتانیاهو اشکال اساسی داشت و آنهم این بود که وی از بدیهیات حرف زد. آلمان، فرانسه، انگلیس، چین، روسیه و آمریکا به همراه اتحادیه اروپا به این دلیل با ایران توافق هسته‌ای را نهایی کردند که نگذارند این کشور به تسلیحات هسته‌ای دست یابد. توافق هسته‌ای نوعی سازش است که امتیازات فراوانی در آن گنجانده شده است. ایران تعداد سانتریفیوژ‌های خود را از ۱۹ هزار به ۶ هزار کاهش داده و حجم زیادی از غنی‌سازی اورانیوم خود را کم کرده است، اما توافق هسته‌ای نمی‌تواند دانش دانشمندان ایرانی و یا توانایی مدیریت آن‌ها را از بین ببرد.

انتهای پیام/باشگاه خبرنگاران

امپراتوری دروغانتشار مطالب خبری و تحلیلی رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر می‌شود.

رادیو آلمان در گزارشی با اشاره به اقدامات بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی درباره برنامه هسته‌ای ایران، نوشت که او وارد مسیر خطرناکی شده است.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: 0.5 ( 1 رای)
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme