https://telegram.me/empireoflies

رادیوی مدعی شفاف سازی، حامی عدم شفافیت مالی نامزدهای انتخاباتی!

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغدر جریان مناظرات انتخابات ریاست جمهوری یکی از نامزدها پیشنهاد داد تا همه گان لیست اموال خود را منتشر کنند تا مردم بتوانند انتخاب کنند بین اشراف و نجومی خواهان و افرادی که درد آنها را می فهمند و طعم فقر را چشیده اند.

قاعدتا این مساله به سلامت انتخابات کمک می کند. به اینکه فرد آیا بودجه تبلیغات میلیاردی خود را دارد و یا قرار است از جایی در یافت نماید که پس از رئیس جمهور شدن آن را بازپرداخت نماید با سود کامل و کلیه منافع دیگر!
رادیو فردا اما برای آنکه جانبداری از جریان خاصی می کند می کوشد تا این شفاف سازی را زیر سوال ببرد و منکر آن شود. در این راستا با برجسته کردن گفته های یکی از کاندیداها که اصلا فرد مهمی نیست و تجربه چندین شکست انتخاباتی را نیز در کارنامه خود دارد، این مهم را به حاشیه می راند.

رادیو فردا در خبر خود با تیتر” انتشار فهرست اموال …..؛ مخالفت …. با این اقدام” می نویسد:
 
بدنبال پیشنهاد … مبنی بر اعلام اموال نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری، ….موال خود را اعلام کرد و ….. گفت که فهرست اموال خود را منتشر نمی‌کند، چرا که این پیشنهاد را «جوسازی» می‌داند.
وی گفت که «به قوه قضائیه بگوئیم که به عنوان نامزد اموال‌مان چقدر است. ثروت همه اعضای دولت‌مان روشن باشد و این شفافیت معلوم باشد که کجا هستیم، فرزندان‌مان چه می‌کنند، اگر اینگونه شد فساد این‌گونه از بین می‌رود.

سپس می نویسد که یکی از کاندیداها اموال خود را اینگونه اعلام نموده است:

آقای ….گفته که «جز خانه شخصی که یک آپارتمان ۱۴۰ متری است و یک حساب بانکی، چیز دیگری ندارم.»”

و سپس به مقابله با این مساله می پردازد:
 
خبرگزاری صدا وسیما نیز به نقل از ….. از نامزدهای انتخابات، نوشته که وی با انتشار فهرست اموال خود و دیگر نامزدها مخالفت کرده است…… در این زمینه گفته که «بنده مخالف هستم، برای آنکه پیشنهاداتی را که نتوان از آن نتیجه‌ای دریافت کرد، مهمل می‌دانم.» وی افزوده «مثلاً فردی اموالی ندارد و دیگری دارای مُکنت است، شما کدام یک را انتخاب می‌کنید؟ بنده شاید اعلام کنم آن فرد دارا بهتر باشد. شاید شخص فقیر بعد از انتخاب فرصت را غنیمت شمرده و از بیت‌المال برای خود اموالی فراهم کند.»”
 
آنچه مشخص است همه مردم و خود رادیو فردا میدانند که انتشار لیست اموال به خاطر آن است که پس از دوره تصدی گری به اموال فرد چیزی غیر متعارف و بی رویه افزوده نشود و حال معلوم نیست رادیو فردا با مستمسک قرار دادن این استدلالات خنده دار که فرد ممکن است از بیت المال برای خود اموالی فراهم کند، آبروی حرفه ای خویش را در معرض ریسک قرار می دهد.

چرا رادیو فردا از این امر هراسان است؟ آیا پیشنهاد آن کاندیدا منافع مشترک برخی کاندیداها و رادیو فردا را هدف قرار داده و ممکن است مردم به فردی که دارای خلق و خوی اشرافی گریست رای ندهند؟
راستی چرا رادیو فردا در مرامنامه چند خطی خود اینقدر دچار تناقض می شود؟

اگر قرار بود چند ده اصل قانون اساسی توسط این قماش به اجرا درآید دچار چقدر تناقضات می شدیم؟ و آیا آنگاه نباید یک رادیو فردای جدید برای مبارزه با این تحریریه که حاکم بر جمهوری اسلامی بشود، راه اندازی گردد؟

انتهای پیام/رادیو دیروز

امپراتوری دروغانتشار مطالب خبری و تحلیلی رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر می‌شود.

رادیو فردا در مرامنامه خود مدعی می شود که دانستن حق مردم است و به دنبال شفاف سازی در همه زمینه هاست، اما ظاهرا مرامنامه این رادیو دچار نقص فنی شده است!

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme