https://telegram.me/empireoflies

رادیوفردا و کوبیدن بر طبل تو خالی هیمنه آمریکا

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغامروز روزی است که باید ترامپ گزارش نود روزه خود از رفتار ایران با توافق هسته ای را به کنگره تحویل دهد.طبق قانون در آمریکا قرار بر این شده تا هر نود روز یک بار رئیس جمهور میزان پایبندی ایران به توافق برجام را به اطلاع نمایندگان کنگره برساند.گزارشی که در این چند سال پسابرجام قطعا بر خلاف حقایق و واقعیات موجود داده شده و خواهد شد.از آنجا که دولت آمریکا در توافق هسته ای به دنبال کسب امتیازات بیشتر از ایران است، گام به گام در صدد افزایش فشار بر ایران بوده و همواره مسیر را به گونه ای رفته که کنگره با دولت همراهی کند و اعمال فشار در آمریکا نسبت به جمهوری اسلامی ایران تبدیل به مطالبه ای فراگیردر بین نهادهای ذی نفوذ شود.

این که در داخل آمریکا چه افکار موهومی مسیر حرکت دولت را تعیین می کنند مهم نیست،مهم این است که رفتار ایران این بار نسبت به گزارش دولت آمریکا چه خواهد بود. رادیوفردا با بزرگ نشان دادن محیط اثر نفوذ کلام ترامپ در صدد این است که از آمریکا سلطانی به دنیا نشان بدهد که بی اذن او هیچ اتفاقی در دنیا رخ نمیدهد. شاید زمانی آمریکا میزان نفوذش در معادلات جهانی بیش از یک کشور معمولی بوده ولی امروزه قطعا اینگونه نیست.کشورهایی که آمریکا را به هیچ انگاشته اند منحصر به ایران ویک تفکر نیستند.

در همین سالهای اخیر بارها و بارها کره شمالی از طرف آمریکا تهدید وتحریم شده اما پاسخی که آمریکا دریافت کرده است چیزی جز تهدید هسته ای کره شمالی نبود.با سخنرانی های مکرر رهبر کره شمالی و بیان این نکته که امروزه موشک های ما قادرند تمام نقاط آمریکا را هدف قرار بدهند آمریکا از یک حیوان درنده تبدیل به موجودی آرام شد و پیشنهاد مذاکره را به جای تهدید در دستور کار قرار داد.

البته این پیشنهاد هم از طرف کره رد شد.در رودررویی با روسیه بر سر شبه جزیره کریمه آمریکا در صدد اجماع جهانی بر علیه روس ها بر آمد.اروپا را تا مقطعی با خود همراه کرد اما با درایت ولادیمیر پوتین و تهدید گازی اروپا به یکباره آمریکا در مسیر مقابله تنها شد و حمایت اروپا را از دست داد. اما در مورد ایران قضیه واقعا متفاوت است.

اگر تا کنون هم ایران خلاف توافق عمل نکرده فقط بخاطر عمل به تعهدات بوده ودولت ایران حفظ وجهه بین المللی خودش را مهم دانسته است. آمریکا برخلاف سایر طرف های مذاکره کننده دربرجام نمی خواهد بپذیرد که ایران طبق وعده هایش پیش آمده چرا که در صورت پذیرش، مجبور است به معاهدات خودش عمل کند.واضح است که هیچ گاه آمریکا دوست ندارد تحریم ها را بردارد یا عادی سازی روابط تجاری ایران با دنیا را شاهد باشد. به همین منظور یقینا گزارش امروز ترامپ هم رد پایبندی ایران به توافق را اعلام خواهدکرد.این اظهار نظر از پیش مشخص، فقط آمریکا را منزوی خواهد کرد و گامی دیگر در جهت فروپاشی هیمنه آمریکا خواهد بود.

رادیو فردا اینگونه باور کرده که با این گزارش امروز ایران تمام داشته هایش را از دست خواهد داد چرا که همراهی سلطان جهان را با خود نخواهد دید اما حقیقت این است که از امروز باید شاهد رفتار متقابل دولت ایران با نقض عهد آمریکا باشیم.

انتهای پیام/رادیو دیروز

رادیو فردا چنان از اظهار نظر ترامپ در مورد پایبندبودن ایران به توافق هسته ای حرف میزند که گویا تمام جهان منتظر استماع نظر جناب ترامپ هستند.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme