https://telegram.me/empireoflies

رادار «بینا و نذیر» در کمین اهداف «متخاصم»

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیاء (ص) نقش مهمی در امنیت آسمان جمهوری اسلامی ایران دارد و به همین دلیل “ایکائو” آسمان ایران را امن‌ترین آسمان منطقه غرب آسیا دانسته است.

این به دلیل تلاش‌های قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیاء  (ص) در ایجاد یک سامانه مدیریت و فرماندهی یکپارچه و تولید محصولات به روز شده توسط متخصصین این قرارگاه و دانشجویان و نخبگان کشور است.

رادارهای “نذیر” و “بینا” در حالی از سوی قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیاء به نمایش گذاشته شد که دارای پتانسیل‌های ویژه‌ای است

***رادار “نذیر”

رادار “نذیر” یک رادار برد بلند و کاملا بومی شده است که دارای دقت بالا در تفکیک دوست از دشمن بوده که توانایی آشکار سازی و شناسایی اهداف با سطح مقطع راداری پایین را دارد و مقاوم در برابر موشک‌های ضدرادار است و می‌تواند اهداف رادارگریز را کشف و توانایی مقابله با جنگ الکترونیک را دارد.

این رادار با پایش اطلاعات کار خود را در شبکه یکپارچه پدافند هوایی آغاز کرد و با سطح مقطع راداری پایین یک محصول راداری منحصربفرد در جهان است.

*** رادار “بینا”

سامانه راداری “بینا” یک سامانه کنترلی سه‌بعدی است که دقت بسیار بالایی در تفکیک و شناسایی دوست از دشمن دارد و می‌تواند انواع اهداف رادارگریز را شناسایی و از بین ببرد و این رادار هم در شبکه یکپارچه پدافند هوایی می‌تواند در برد بلند انجام وظیفه کند. این رادار می‌تواند با برد بیش از ۸۰۰ کیلومتر و با ارتفاع قریب به ۱۰۰ هزار پا اهداف متخاصم را کشف و ردیابی می‌کند. همچنین، رادارهای مذکور به صورت صددرصد بومی توسط متخصصین کشورمان طراحی و تولید شده‌اند.

*** امیراسماعیلی: رادار “نذیر” و “بینا” توانایی کشف ریزپرنده‌ها و اهداف استیل و پهن‌پیکر را دارد

امیر سرتیپ “فرزاد اسماعیلی” فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیاء (ص) درباره این دو رادار اظهار داشت: رادارهای “نذیر” و “بینا” می‌توانند تهدیدات را بر فراسوی مرزها کشف و شناسایی کنند و هرگونه هدفی قبل از رسیدن به مرزها شکار می‌شوند.

وی ادامه داد: نکته دیگری که درباره رادار “نذیر” و “بینا” مهم است، این دو رادار در مراکز جنوبی و جنوب شرق کشور مستقر شده و در فرکانس‌های مختلف و در باندهای متفاوت می‌تواند دوست را از دشمن تشخیص داده و این محصول توسط متخصصین کشورمان تولید و وارد شبکه یکپارچه پدافند هوایی گردد.

در مجموع، رادار “نذیر” و “بینا” پس از الحاق به شبکه یکپارچه پدافند هوایی ، توانایی درگیری با اهداف در برد بلند، نقش‌آفرینی در مقابله با جنگ الکترونیک، شناسایی اهداف “ریزپرنده”، “استیلز” و “پهن پیکر” را دارد و می‌تواند حریم هوایی جمهوری اسلامی ایران را همواره صیانت کند.

امیر سرتیپ فرزاد اسماعیلی فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیاء در این باره گفت: این رادار پیام صلح را برای دوستان و پیام طوفانی برای دشمنانی دارد که نگاه بدی به جمهوری اسلامی ایران دارد.

الحاق رادار “نذیر” و “بینا” می‌تواند باعث رصد اهداف در فراسوی مرزها گردد تا از این طریق اهداف متخاصمی که قصد نزدیک شدن به جمهوری اسلامی ایران دارد را در زمان مقتضی شناسایی، کشف و شکار کنند.

انتهای پیام/باشگاه خبرنگاران

رادار “بینا و نذیر” در حالی از سوی قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیاء (ص) به نمایش گذاشته شده است که می‌تواند چشم بینای جمهوری اسلامی ایران در فراسوی مرزها باشد.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme