https://telegram.me/empireoflies

رابطه مساله کم‌آبی در ایران با تطهیر جنایات رژیم جعلی در شبکه صهیونیستی

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغنیک‌آهنگ کوثر کاریکاتوریست ضدانقلاب و کارشناس تلویزیون‌های ضدانقلاب با حضور در برنامه روبرو شبکه من و تو به موضوع آب و بحران کم آبی در ایران اشاره کرد.

وی در این برنامه سعی کرد آینده وضعیت آب در ایران را بسیار ناامید کننده جلوه دهد، تا جایی که یکی از عوامل کاهش منابع آبی را رشد جمعیت می‌داند.

کوثر در ادامه بدون ارائه سند با اشاره به اینکه اکثر بودجه کشور به نهادهای نظامی اختصاص پیدا می‌کند به این نکته اشاره نکرد که میزان اختصاص بودجه به ارگان‌های نظامی در ایران در مقایسه با سایر کشورهای دیگر به چه میزان می‌باشد.

اگر بخواهیم نگاهی به مقوله سطح هزینه‌های دفاعی و بودجه نظامی سایر کشورها بیندازیم باید گفت که در سال ۲۰۱۷ کشورهای امریکا با ۶۰۲ میلیارد دلار، چین با ۱۵۰/۵، عربستان با ۷۶/۷، روسیه با ۶۱/۲، هند با ۵۲/۲، بریتانیا با ۵۰/۷، فرانسه با ۴۸/۶، ژاپن با ۴۵، المان با ۴۱/۷، کره جنوبی با ۳۵/۷، برزیل با ۲۹/۴، استرالیا با ۲۵، ایتالیا با ۲۲/۹، اسرائیل با ۲۱/۶ و عراق با ۱۹/۴ جزو ۱۵ کشور اول جهان بوده اند.

این در حالی است که آمریکا در سال ۲۰۱۸ حدودا ۶۹۵ میلیارد دلار در قالب قانون اختیارات دفاع ملی آمریکا بودجه نظامی در نظر گرفته است و برخی آگاهان سیاسی و نظامی معتقدند که آمریکا با همکاری اسرائیل نیز حدودا ۷۵ میلیارد دلار برای منطقه خاورمیانه و ایران‌هراسی در نظر گرفته‌اند. که همین یک قلم بودجه امریکا با کل بودجه نظامی کشور ایران که معادل ۶ میلیارد و سیصد میلیون دلار می باشد قابل مقایسه نیست. (۱)

از این بحث که عبور کنیم این کاریکاتوریست ضدانقلاب در ادامه برنامه مذکور که در نوع خودش بسیار تعجب‌آور و مضحک است، ادعای کاهش منابع آب در سوریه به عنوان دلیل شروع جنگ در این کشور را مطرح می‌کند، براساس این ادعا، آیا واقعا داعش و گروه‌های تروریستی در سوریه به دلیل کم آبی در سوریه علیه دولت سوریه جنگیده‌اند؟ آیا کمک آمریکا و رژیم صهیونستی به مخالفان دولت سوریه، به دلیل تقویت منابع آبی در سوریه بوده است؟!! و هزاران سوال دیگر از حضور گروه تروریستی داعش و انجام جنایت‌های فراوان در حق مردم سوریه که باید توسط کوثر و حامیان غربی-عربی و عبری وی پاسخ داده شوند.

اخیرا نیز «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در تصاویری ضبط شده از اهمیت آب و کم‌آبی در ایران و آمادگی برای کمک برای حل آن سخن گفت.

نگاهی به وضعیت این رژیم در ارتباط با آب، روشنگر میزان تهی بودن سخنان نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی را روشن می‌کند. ادعای تمایل این رژیم برای کمک به مردم ایران در خصوص حل بحران آب، شاید بتواند عده‌‌ای قلیل بی اطلاع را بفریبد، اما نمی‌تواند پرده بر واقعیتی بکشد که اساس بسیاری از استراتژی‌های این رژیم را شکل می‌دهد، واقعیتی که می‌گوید: دستیابی به آب و منابع آبی به هر نحو ممکن و هر روش غیر انسانی جایز است حتی اشغال سرزمین دیگر کشورها.

منابع اصلی تامین آب فلسطین اشغالی، چند رودخانه است که از بلندی‌های «جبل الشیخ» در شمال فلسطین اشغالی و جنوب سوریه سرچشمه می‌گیرد و به داخل دریاچه «طبریه» در جولان اشغالی می‌ریزد؛ دریاچه‌ای که در دامنه بلندیهای جولان قرار گرفته و ۲۱ کیلومتر طول و ۸ کیلومتر عرض دارد و اسرائیل با سیاست‌های آبی خود توانسته است بر بیش از ۶۰۰ میلیون متر مکعب از آب بلندی‌های جولان مسلط شود و به این ترتیب ۳۰ درصد از نیازهای سالیانه خود به آب را تامین می‌کند.

اسرائیل سالیانه و به صورت مستمر در حال سرقت منابع آبی زیر زمینی نوار غزه است و بر اساس گزارش‌های رسمی ۶۰ درصد منابع آبی غزه بالغ بر سالیانه ۲۱۰ میلیون متر مکعب همواره از سوی اشغالگران اسرائیلی سرقت شده تا کسری آب این منطقه به ۱۵۰ میلیون متر مکعب بالغ شود.

در نهایت باید گفت، شوی تبلیغاتی نتانیاهو در حالت خوش بینانه یک بازاریابی محسوب می‌شود، چرا که تکنولوژی آبیاری قطره‌ای و همچنین دستگاههای آب شیرین کن سال‌هاست در ایران اجرا می‌شود و فناوری‌‌های مورد نظر نخست‌وزیر رژیم اشغالگر، در بسیاری از کشورهای دیگر نیز قابل دسترسی و خرید است.

رژیم صهیونیستی بیش از ۴۰ سال است که با مصر قرارداد صلح امضاء کرده و روابط رسمی دیپلماتیک دارد و همچنان می‌دانیم که مصر دچار بحران آبی شدید است.  آیا مردم ایران در نظر نتانیاهو شأنیتی بالاتر از مردم مصر دارند که رژیم اسرائیل تا کنون هیچ پیشنهادی به قاهره برای حل بحران آبی نداده است؟ بلکه این رژیم اشغالگر از ابتدای تأسیس خود در پی آب رود نیل و انتقال آن به صحرای نقب در جنوب فلسطین اشغالی است.

در این‌باره بیشتر بخوانید: نتانیاهو و پیشنهاد کمک آبیِ «آب دزد» به مردم ایران

در پایان باید گفت که دعوت از افرادی مانند نیک‌آهنگ کوثر از حامیان اسرائیل برای حضور در شبکه‌ای که خود از حمایت مالی رژیم صهیونیستی برخوردار هستند (۲) تنها موید این مطلب است که مدیران شبکه به دنبال رپورتاژ آگهی برای رژیم جعلی صهیونیستی و سرپوش گذاشتن بر روی جنایات این رژیم در طول تاریخ و همچنین نشان‌دادن چهره‌ای مظلومانه از آن‌ها هستند.

منابع:

  1. نسبت بودجه نظامی ایران به GDP از کویت و ارمنستان هم پایین‌تر است
  2. بودجه “من و تو” از کجا تامین می‌شود؟/ از دعوت خواننده اسرائیلی تا تبلیغ مد صهیونیستی

انتهای متن/

نیک‌آهنگ کوثر کاریکاتوریست ضدانقلاب و کارشناس تلویزیون‌های ضدانقلاب با حضور در برنامه روبرو شبکه من و تو به موضوع آب و بحران کم آبی در ایران اشاره کرد.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme